[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Moc natury – Moc ziół

zioła ziołolecznictwoŻyjemy w najlepszych czasach, rozwoju nowych technologii, transplantologii, nieograniczonej komunikacji, w świecie, który dzięki tym narzędziom staje się dostępny niemal na wyciągnięcie ręki. Cały dla nas, bierzemy co chcemy, jak chcemy, ile chcemy i kiedy chcemy.  Ziemia, woda, powietrze wszystko jest naszą wspólną własnością. Niestety sami  jak nieodpowiedzialni grabieżcy prowadzimy ziemię na skraj ekologicznej katastrofy.

W  tyglu różnorodności pojawiają się nowe choroby, nowe bakterie, na które lekarstwa nie działają.  I to jest najlepszy czas aby odszukać w sobie wiedzę i mądrość, która jest w nas od zawsze, a wiąże się z wiarą w moc natury. Tą mądrością od zamierzchłych czasów było ziołolecznictwo. Chcemy żyć w czystym środowisku, pić czysta wodę, jeść zdrową żywność, chcemy żyć długo i pięknie postawmy na naturę.

Zioła leczyły ludzi z wszystkich warstw społecznych na wsi i w pałacu  znano siłę  uzdrawiającą ziół. Stosowano je w kuchni  jako przyprawy nadające smak i lekkostrawność potrawom, do konserwowania żywności. Do leczenia przeziębień, odkażania i gojenia ran, łagodzenia stanów zapalnych, bóli głowy. Również używano ich do sporządzania upiększających maści, smarowideł, pudrów i perfum.

Nazwy niektórych z nich są tak wymowne, że nie sposób pomylić ich zastosowania np. żywokost, żyworódka, babka, męczennica, krwawnik, świetlik. Ile przyjemności i radości może nam dać umiejętność ich rozróżniania i zastosowania.

Postaramy się przekazać tradycyjną wiedzę zielarską wraz z najnowszymi osiągnięciami z dziedziny ogrodnictwa, ziołolecznictwa i naturalnych metod leczenia. Pokarzemy sposoby ich wykorzystania do oczyszczenia domu, pielęgnacji ciała i relaksacji.

Każde prezentowane zioło opatrzymy dobrej jakości ilustracjami i informacjami o ich stosowaniu i uprawie. Wskazówki  ogrodnicze, przepisy na bezpieczne mikstury i leki ziołowe, naturalne kosmetyki, przepisy kulinarne niech będą zachętą do zbliżenia się do natury i eksperymentowania z ziołami.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][td_block_big_grid_2 category_id=”412″][/vc_column][/vc_row]