Ziołowe ogrodnictwo z dziećmi (Rodzinna letnia seria ziół: Część 2)

Witamy ponownie w rodzinnej letniej serii ziołowych w Akademii Ziołowej! Bardzo się cieszę, że ty i twoja rodzina jesteście tutaj, aby dołączyć do nas na nasz drugi tydzień obozu. W tym tygodniu nasza rodzinna seria letnich ziół poświęcona jest wychodzeniu na zewnątrz i uprawianiu ziół z dziećmi.

Dowiedz się za darmo o ziołach, które są przydatne, przyjazne rodzinie i łatwe w uprawie! Znajdziesz tu również wiele fajnych pomysłów na uprawę ziół w zabawny, a czasem głupi sposób, który jest idealny do ogrodnictwa z dziećmi. Poza tym w tym tygodniu jest też mnóstwo rękodzieła ogrodowego dla dzieci i przyjaznych dzieciom pomysłów na zachęcenie pożytecznych owadów do zadomowienia się w ogrodzie.

Przegapiłeś przygodę z zeszłego tygodnia? Dołącz do nas tutaj, aby śledzić i uczyć się podstaw botaniki dla zielarzy!

Aha, i jeszcze jedno… nie zapomnij podzielić się z nami ziołowymi wspomnieniami swojej rodziny na Instagramie, używając hasztagu #HAFamilyHerbalSummerSeries. Uwielbiamy patrzeć, co porabiasz!

Zielarstwo z dziećmi

Masz ogród? Być może masz po prostu małą działkę lub nawet małą doniczkę z rosnącymi w niej roślinami. Być może masz duży ogród z drzewami i krzewami! A może w ogóle nie masz ogrodu i to jest OK! Znajdziesz tutaj wszystko, czego potrzebujesz, aby założyć własny ogródek ziołowy lub zainspirować swoje dzieci do wspólnego ogrodnictwa. Jest też mały przewodnik po ziołach, który pomoże Ci wybrać najnowszych członków Twojego ogrodu wraz z zabawnymi zastosowaniami każdego zioła dla dzieci!

Gdy masz już fundamenty pod swój ogród ziołowy, możesz chcieć dowiedzieć się więcej o zabawnych sposobach uprawiania ogrodu z dziećmi. Adventures In The Herb Garden zawiera wszystkie potrzebne informacje! W tym poście znajdziesz informacje o głupich, przyjaznych dzieciom sposobach kiełkowania nasion, a także instrukcje dotyczące zbioru i suszenia ziół. A jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zapraszać pożyteczne owady do swojego ogrodu, mamy dla Ciebie kilka przydatnych pomysłów, w tym instrukcje dotyczące tworzenia własnego wodopoju dla zapylaczy.

Hobby Farms oferuje więcej wspaniałych wskazówek dotyczących ogrodnictwa z dziećmi, w tym relacje matki z jej doświadczeń w projektowaniu ogrodów z dziećmi. Również z Hobby Farms jest Herbatka do kąpieli na dobranoc ze wspaniałym małym przewodnikiem po ziołach do kąpieli, które rosną w każdej strefie odporności.

Nasiona, Nasiona, Nasiona!

Mówiąc o kiełkujących nasionach, jaki jest lepszy sposób na pomoc dzieciom w nauce o cyklach życia niż pomoc w zasianiu ich własnych małych nasionek? Zachęcaj swoje dziecko, aby obserwowało, jak ich dzieci rosną i opiekują się nimi.

Oprócz podstawowego kiełkowania nasion istnieje kilka świetnych sposobów na sprytne wykorzystanie nasion przy jednoczesnym tworzeniu skutecznych sposobów skutecznego sadzenia nasion. Te projekty są świetne do wspólnej pracy dla całej rodziny! Wykonanie własnej taśmy nasiennej lub mat nasiennych ułatwia sadzenie, gdy przychodzi czas na umieszczenie nasion w ziemi. Pomaga w prawidłowym rozstawieniu nasion, a także zapobiega zdmuchnięciu małych nasion przez wiatr lub zmyciu przez ulewne deszcze. Starsze dzieci będą się dobrze bawić, planując, gdzie trafi każde ziarno, a młodsze dzieci mogą się dobrze bawić, wcierając klej, aby utrzymać nasiona na miejscu. Dowiedz się, jak zrobić własną taśmę z nasionami, korzystając z pełnych instrukcji z książki Nauka i tęsknota. I znajdź instrukcje z Grow A Good Life dotyczące tworzenia domowych mat z nasionami.

Innym popularnym sposobem sadzenia nasion jest robienie bomb nasiennych. Są świetne do zrobienia, zwłaszcza z dziećmi, i zabawne dla dzieci do rzucania się podczas sadzenia. Bomby z nasionami są również wspaniałymi prezentami oferującymi dobry sposób na dzielenie się darem ziół z innymi.

Poznaj podstawy tworzenia bomb z nasionami z papieru makulaturowego z Joybilee Farm. Ten przepis zawiera nawet kilka cudownych aromatycznych ziół, dzięki którym Twoje bomby z nasionami będą wyjątkowe! Ludzie z Hobby Farms oferują naprawdę fajny samouczek tworzenia naturalnie barwionych bomb z nasionami we wszystkich kolorach tęczy z warzyw, owoców i ziół!

Chcesz więcej zasobów do ogrodnictwa ziołowego z dziećmi? Może masz ochotę na ogród z grupą dzieci? Rozwijaj się! Zasoby dotyczące ogrodów szkolnych i społecznościowych firmy Morgan Botanicals są pełne pomocnych zasobów, które pomogą zainspirować dzieci w ogrodzie!

Sztuka i rzemiosło w ogrodzie

Jeśli czujesz się tak zainspirowany, bądź sprytny z roślinami rosnącymi na twoim podwórku. Sadzenie specjalnego ogrodu przyjaznego dzieciom, który pobudza wyobraźnię i zabawę, to świetny sposób, aby zachęcić dzieci do ogrodnictwa! Poza tym to mnóstwo zabawy!

Moim ulubionym sposobem na ziołolecznictwo z dziećmi jest wspólne tworzenie i sadzenie baśniowego ogrodu. W przeszłości zapraszaliśmy smoki, gnomy, kotki, szczenięta, a nawet dinozaury, aby zamieszkały w naszych ogrodach. Posadź dużo ziół w ogrodzie, a Twoje dziecko będzie się o nich uczyć podczas zabawy! Znajdź pełne instrukcje, w tym zalecenia dotyczące ziół dla bajkowego ogrodu, tutaj w Garden of Whimsy, Making a Fairy Herb Garden. Aby uzyskać więcej inspiracji dla małych wróżek, w tym wspaniały folklor i fantazyjne pomysły na dekorację nowego baśniowego ogrodu, odwiedź Planhigion Gardens i zapoznaj się z artykułem o Faerie Gardening, napisanym przez współautorkę Herbal Academy, Jackie Johnson.

Dzieci uwielbiają się tulić i chować. Czy jest lepsze miejsce na schronienie przed letnim upałem niż własny Magiczny Żywy Fort? Pokryty żywymi jadalnymi warzywami, owocami i ziołami, to wspaniałe rodzinne rzemiosło ogrodowe, które zapewnia rozrywkę i jedzenie w tym samym czasie!

Chociaż nie jest to sztuka ani rzemiosło, tworzenie farmy robaków to świetny sposób na poznanie tych niesamowitych pomocników! Robaki robią tak wiele za sceną, wszystkie ukryte w ciemnej glebie. Pojawiają się tylko w deszczowe dni lub gdy natkniesz się na nie podczas kopania w ogrodzie. Wyrusz na przygodę z dżdżownicami i poznaj historię tych wijących się małych przyjaciół z Mamą Rosemary.

Dziękujemy za odwiedzenie ogrodu ziołowego w tym tygodniu! Mam nadzieję, że masz wiele szczęśliwych sposobów na wyjście na zewnątrz i cieszenie się ziołowym ogrodnictwem z dziećmi w tym tygodniu. Proszę, dołącz do mnie następnym razem, kiedy wyruszymy w dzicz i będziemy czerpać przyjemność z nauki o dzikim rzemiośle.

Uwaga dotycząca bezpieczeństwa

Dziękujemy za dołączenie w tym tygodniu do rodzinnej letniej serii ziół! Jeśli lubisz ogrodnictwo ziołowe z dziećmi i odkrywanie ziół, pamiętaj o bezpieczeństwie! Pomóż swoim dzieciom zachować bezpieczeństwo podczas używania ziół i zapewnij nadzór podczas używania ziół, co jest szczególnie ważne w przypadku bardzo małych dzieci. Naucz swoje dzieci, że zawsze powinny skonsultować się z tobą lub inną zaufaną osobą dorosłą przed dotknięciem lub połknięciem roślin. Aby uzyskać więcej informacji na temat bezpiecznego stosowania ziół u dzieci, odwiedź stronę Wybieranie bezpiecznych ziół dla dzieci.

Podsumowanie tygodnia 2 i plan działania

  1. Zdecyduj, jaki ogród ziołowy będziesz sadzić ze swoimi dziećmi.
  2. Wybierz swoje nasiona ziół. Być może z rodziny roślin, którą studiowałeś w zeszłym tygodniu?
  3. Zdecyduj, jak zasiejesz swoje nasiona? Bomby nasienne, taśma nasienna, maty nasienne?
  4. Udekoruj swój ogród ziołowy!
  5. Podziel się zdjęciami swoich projektów, ziół, zielników, przepisów i nie tylko na Instagramie, używając hasztagu #HAFamilyHerbalSummerSeries!
Jakie zioła uprawiasz w swoim ogrodzie w tym roku? Podziel się z nami w sekcji komentarzy poniżej!

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US