Wybieranie bezpiecznych ziół dla dzieci

Zioła i dzieci idą w parze jak dwa groszki w strąku, z wieloma pięknymi, łagodnymi ziołami, na które dzieci chętnie reagują. Te rośliny botaniczne mogą nie tylko nieść pomoc maluchom w czasie choroby, ale także inspirować dzieci cudami natury i świata roślin. Jednak jeśli chcemy używać ziół z dzieckiem ze względów zdrowotnych lub do zabawy, wiedza o tym, jak znaleźć i stosować bezpieczne zioła dla dzieci, ma ogromne znaczenie.

Bezpieczne zioła dla dzieci

Zioła mają długą historię stosowania, pomagając rodzinom i ich dzieciom rozwijać się i być zdrowymi. Lubię używać bezpiecznych ziół, które są delikatne i łagodne dla dzieci i mają sprawdzone tradycyjne zastosowanie. Dzieci są bardziej wrażliwe niż dorośli i silniej reagują na łagodne zioła, podczas gdy silniejsze zioła mogą powodować niepożądane reakcje u małych organizmów. Niektóre z moich ulubionych roślin do stosowania z dziećmi to delikatne rośliny nerwowe i odżywcze rośliny ziołowe, które wspaniale nadają dzieciom odrobinę ziołowej miłości.

Podczas wyboru rośliny, której użyjesz z dzieckiem, ważne jest, aby odrobić pracę domową. Zdobądź dobrą książkę o ziołach dla dzieci (zalecane książki poniżej) i sięgaj po nią w razie potrzeby. Możesz także skorzystać z linków oferowanych w tym artykule, aby dowiedzieć się więcej o poszczególnych ziołach, w tym o ich właściwościach i sposobach ich stosowania. Zioła wymienione w tym poście są używane przez zielarzy dla dzieci i są ogólnie uważane za bezpieczne zioła dla dzieci, jednak żadne zioło nie jest bezpieczne dla każdej osoby. Więcej informacji na temat stosowania ziół u dzieci można znaleźć w poniższych wskazówkach.

Odżywcze rośliny dla dzieci

Rośliny te działają jak pożywna żywność w organizmie i faktycznie ziołowa pomoc, która pochodzi z odżywczych ziół, polega na ich zdolności oferowania dużych ilości witamin, minerałów i innych fitochemikaliów, które są łatwo wchłaniane. Zwiększ zawartość składników odżywczych w żywności, dodając te rośliny do potraw, takich jak sałatki, zupy i zapiekanki. Robią też wspaniałe herbaty i napary, które można następnie wykorzystać do przygotowania przyjaznych dla dzieci ziołowych smakołyków, takich jak lody, koktajle, a nawet galaretka!

Przykłady roślin odżywczych obejmują:

  Pokrzywa (Urtica dioica), wysusz lub ugotuj przed użyciem

  Słoma owsiana (Avena sativa)

  Malina (Rubus idaeus)

  Lucerna siewna (Medicago sativa)

  Mniszek lekarski (Taraxacum officinale)

  Wodorosty

  Prawoślaz lekarski (Althaea officinalis)

  Dzika róża (gatunek Rosa)

  Fiołek (Viola zapachowa)

 

Łagodne nerwy dla dzieci

Nerwiny to rośliny, które pomagają odżywić i uspokoić system nerwowy. Rośliny te wspaniale pomagają złagodzić nerwowość i niepokój, na przykład gdy dzieci są zdenerwowane pierwszym dniem w szkole lub zbliżającym się wielkim przedstawieniem. Zioła te działają również uspokajająco, gdy dzieci są tak przemęczone i pobudzone. Nerwice mogą pomóc złagodzić okazjonalną bezsenność, a także bóle i bóle, w tym bóle głowy. Rośliny te pomagają również w zapewnieniu spokojnego komfortu podczas choroby, kiedy odpoczynek jest niezbędny.

Przykłady nerwów dla dzieci to:

  Rumianek (Matricaria chamomilla)

  Melisa (Melissa officinalis)

  Mięta zielona (Mentha spicata)

  Płatki róż (gatunki Rosa)

  Lawenda (gatunki Lavandula)

  Kocimiętka (Nepeta cataria)

 

Kiedy sprawy idą źle

Wspaniale jest móc używać naturalnych środków, aby pomóc choremu dziecku poczuć się lepiej. Możesz włożyć trochę pielęgnującej miłości i troski w wytwarzanie i stosowanie ziołowych środków z dziećmi, a kiedy poczują tę miłość, pomoże im to poczuć się lepiej! Zioła mogą być pomocne w łagodzeniu objawów i przyspieszeniu powrotu do zdrowia po zatkanym nosie, bólu gardła, kaszlu i bólach brzucha. Wraz z wymienionymi tutaj ziołami, spójrz na nerwy, które są również pomocne podczas choroby, oferując spokojne wsparcie wraz z właściwościami przeciwbakteryjnymi same w sobie.

Oto kilka przykładów pomocnych ziół do stosowania przy chorych dzieciach:

  Kwiat czarnego bzu i jagoda (Sambucus nigra)

  Fiołek i bratek (gatunki altówki)

  Nasiona anyżu (Pimpinella anisum)

  Cynamon (Cinnamomum cassia)

  Tymianek zwyczajny (Thymus vulgaris)

  Czosnek (Allium sativum)

  Prawoślaz lekarski (Althaea officinalis)

  Śliski Wiąz (Ulmus rubra)

  Nerwice wymienione powyżej

Odpowiednie dawkowanie ziół dla dzieci

Równie ważne jest, aby wiedzieć, jak bezpiecznie stosować zioła przy swoich dzieciach, jak wybrać bezpieczne zioła. Istotną częścią bezpiecznego stosowania ziół z dziećmi jest podawanie im odpowiedniej dawki zioła lub ziół, które wybrałeś. Zielarze mają kilka różnych sposobów na ustalenie bezpiecznych dawek ziół dla dzieci. Zasady te opierają się na wadze lub wieku dziecka w celu ustalenia dawki i mogą być bardzo pomocne.

Reguła Clarka

Zasada ta opiera się na wadze dziecka i zakłada, że ​​dawka dla osoby dorosłej jest dla osoby dorosłej ważącej 150 funtów.

Aby skorzystać z Reguły Clarka, weź wagę swojego dziecka i podziel ją przez 150.

Na przykład, jeśli twoje dziecko waży 38 funtów, podzieliłbyś 38 przez 150 (38/150 = 0,253 lub ¼), więc twoje dziecko przyjęłoby ¼ dawki dla osoby dorosłej (White i in., 1998).

Reguła Younga

Reguła Younga dotycząca obliczania dawki opiera się na wieku dziecka. Aby użyć, dodaj 12 do wieku dziecka i podziel wiek dziecka przez tę liczbę.

Oto przykład dla 6-letniego dziecka: 6+12 = 18, następnie 6/18 = 0,3, z którego można obliczyć ułamek dawki dla osoby dorosłej. W tym przypadku 1/3 dawki dla dorosłych (Gladstar, 2001).

Chociaż zioła wymienione powyżej należą do najczęściej używanych ziół dla dzieci, dostosowanie dawki ziół dla dzieci sprawia, że ​​wiele ziół jest skutecznych i bezpiecznych dla dzieci. Zielarka Rosemary Gladstar wyjaśnia: „z mojego doświadczenia wynika, że ​​prawie każde zioło, które jest bezpieczne dla osoby dorosłej, jest bezpieczne dla dziecka, o ile bierze się pod uwagę rozmiar i wagę dziecka, a dawkowanie jest odpowiednio dostosowane” (Gladstar, 2001, s. s. 163). Mówi również, że te zioła powinny być „w małych ilościach tylko przez krótki okres czasu, w połączeniu lub formułowane z łagodniejszymi ziołami” (Gladstar, 2001, s. 163).

Na co uważać

Inne środki ostrożności są ważne dla wszystkich, a zwłaszcza dla dzieci. Należy pamiętać, że żadne zioło nie jest bezpieczne dla absolutnie każdej osoby, tak jak truskawki i orzeszki ziemne nie są bezpiecznym wyborem żywności dla wszystkich. Proszę uważnie obserwować dziecko pod kątem oznak negatywnej reakcji.

Test na zarysowania

Jeśli nie jesteś pewien, czy zioło będzie bezpieczne dla Twojego dziecka lub nigdy wcześniej nie podawałeś mu rośliny i chcesz zachować ostrożność, możesz wykonać test zarysowania. Weź niewielką ilość ziela, herbaty lub nalewki i delikatnie wetrzyj w wewnętrzną stronę ramienia dziecka. Odczekaj 24 godziny, aby zobaczyć, czy jest jakaś negatywna reakcja przed użyciem zioła.

Niniejsze wytyczne w żaden sposób nie zastępują wykwalifikowanej opieki medycznej. Jeśli Twoje dziecko jest bardzo chore i/lub nie reaguje na Twoje wysiłki, skonsultuj się z lekarzem. Jako rodzic, Twoja intuicja dotycząca zdrowia Twojego dziecka jest często najlepszą wskazówką i ważne jest, aby słuchać tego mądrego głosu.

Zioła też są zabawne!

Jeśli chcesz jeszcze bardziej zaangażować swoje dziecko w świat ziołolecznictwa, zapoznaj się z naszą serią Wprowadzenie do ziół dla dzieci. Z ośmioma lekcjami na temat ziół, napisana jest głosem skierowanym do dzieci i pełna pomysłów na zabawę i naukę o ziołach, w tym mnóstwo zajęć, przepisów i materiałów do wydrukowania!

Aby uzyskać bardziej dogłębną wiedzę na temat stosowania bezpiecznych ziół z dziećmi, rozważ zapisanie się na nasze kursy wprowadzające i średniozaawansowane lub członkostwo w Zielniku, z których wszystkie udostępniają zasoby pomocne w nauce zielarstwa.

Również te książki oferują wspaniałe informacje na temat używania ziół z dziećmi:

  Dzieci, zioła i zdrowie Linda B. White, lekarz medycyny i Sunny Mavor

  Naturalnie zdrowe niemowlęta i dzieci Aviva Jill Romm

  Ziołowe lekarstwa Rosemary Gladstar na zdrowie dzieci autorstwa Rosemary Gladstar

  Zioło rodzinne Rosemary Gladstar autorstwa Rosemary Gladstar

  Dzieci natury autorstwa Juliette de Bairacle Levy

PRZYPISY

Gladstar, R. (2001). Zioło rodziny Rosemary Gladstar. North Adams, MA: Książki piętrowe.

~ 152 ~ Biały, LB, Mavor, S. (1998). Dzieci, zioła i zdrowie. Loveland, Kolorado: Interweave Press.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US