Wprowadzenie do ziół dla dzieci

Witamy w naszej specjalnej serii Wprowadzenie do ziół dla dzieci! Dzieci są często zafascynowane światem przyrody, ucząc się poprzez proste interakcje z kałużą, robakiem lub drzewem. Ta seria lekcji zaspokaja tę naturalną dociekliwość, jednocześnie wprowadzając dzieci w świat zielarstwa w ciekawy i przyjemny sposób. Napisany dla dzieci, to seria lekcji, które dzieci mogą czytać samodzielnie lub z rodzicem. Dzięki mnóstwu praktycznych zajęć, materiałów do wydrukowania i rękodzieła zielarskiego Twoje dziecko będzie uczyć się podstaw zielarstwa, bawiąc się!

Dołącz do nas, aby zapoznać się z ziołami dla dzieci

Lekcja 1: Poznaj mojego przyjaciela Herb! Część pierwsza

Dopóki nie przyjrzymy się bliżej, wielu z nas tak naprawdę nie wie, czym jest zioło, a może nawet dlaczego mielibyśmy ich używać. Podczas tej lekcji Twoje dziecko zapozna się z wszystkimi podstawami ziołolecznictwa, odpowiadając na takie pytania jak: Co to jest zioło? Dlaczego miałbym chcieć używać ziół? Jakiej części ziół powinienem użyć? A jak mogę wykorzystać zioła? Znajdziesz tu również informacje na temat bezpiecznego stosowania ziół. Jest tam wspaniały mały przewodnik po kilku uwielbianych przez dzieci ziołach, z fiszkami z ziołami do wydrukowania do nauki i świetnym wyszukiwaniem słów, a także z mnóstwem propozycji aktywności dla dużych i małych dzieci.

Przedstaw się Herb tutaj: https://theherbalacademy.com/introduction-to-herbs-for-kids-meet-my-friend-herb/

Lekcja 2: Poznaj mojego przyjaciela Herb! Część druga

W tej lekcji dowiemy się jeszcze więcej o naszym przyjacielu zielu! Aby naprawdę poznać rośliny Ważne jest, aby zrozumieć trochę botanikę. Znajomość podstaw botaniki pomaga zielarzom w takich rzeczach, jak identyfikacja roślin, a także daje im rodzaj specjalnego języka do komunikowania się o roślinach. Niczym mini lekcja naukowa, Twoje dziecko pozna podstawy morfologii roślin wraz z wprowadzeniem do nazw roślin (nomenklatury botanicznej) i ich rodzin. Jest kilka świetnych eksperymentów do wypróbowania i materiały do ​​wydrukowania!

Ciesz się nauką botaniki tutaj: https://theherbalacademy.com/introduction-to-herbs-for-kids-meet-my-friend-herb-part-2/

Lekcja 3: Apteka ziołowa dla dzieci

Teraz, kiedy już wszyscy się poznaliśmy, nadszedł czas, aby naprawdę zacząć używać i cieszyć się ziołami. Tutaj Twoje dziecko i Ty znajdziesz wszystkie informacje potrzebne do przygotowania i rozpoczęcia używania ziół w zabawny, praktyczny sposób, który dzieci uwielbiają. Dowiedz się, jak zrobić przyjazne dzieciom napary ziołowe, a następnie użyj tego naparu do kąpieli, lodów na patyku i kompresu! Dowiedz się również, jak tworzyć okłady i olejki infuzyjne do pielęgnacji skóry. Znajdź jeszcze więcej informacji o specjalnych ziołach dla dzieci, instrukcje tworzenia własnego zeszytu aptecznego i świetną krzyżówkę!

Chodź z nami tutaj: https://theherbalacademy.com/introduction-to-herbs-for-kids-a-kids-herbal-pharmacy/

Lekcja 4: Zachowaj prostotę

Ta wyjątkowa lekcja wprowadzi Twoje dziecko w sztukę upraszczania. Termin ten odnosi się do idei poznawania i używania jednego zioła na raz. Skupiając się tylko na jednym zielu na raz, ludzie mogą naprawdę nawiązać z nim bliską relację. W Keep It Simple znajdziesz specjalne sugestie, jak poznać pięć różnych ziół, które uwielbiają dzieci. Od degustacji herbaty, przez eksperymenty, po zajęcia budowlane, jest tu wiele atrakcji!

Zaprzyjaźnij się z dobrymi ziołowymi przyjaciółmi tutaj: https://theherbalacademy.com/introduction-to-herbs-for-kids-keep-it-simple/

Lekcja 5: Załóż swój ogród ziołowy

Czy Twoje dziecko uwielbia bawić się w ogrodzie? Czy często widzisz je spędzające czas z roślinami? A może ty i twoje dziecko marzyliście o założeniu własnego ogródka ziołowego? Jeśli tak to ta lekcja jest dla Ciebie! Zawiera wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby zacząć uprawiać swój własny ogródek ziołowy, w tym przewodnik dotyczący uprawy i użytkowania, który pomoże Ci zapełnić ogród ziołami, które pokocha Twoje dziecko, oraz arkusz ćwiczeń dotyczących planowania ogrodu.

Pokop z nami ziemię tutaj: https://theherbalacademy.com/introduction-to-herbs-for-kids-start-your-herb-garden/

Lekcja 6: Przygody w Ogrodzie Ziołowym

Jeśli szukasz więcej zabawy w ogrodzie, ta lekcja jest pełna interesujących, a czasem głupich sposobów na cieszenie się pięknym ogrodem ziołowym. Znajdziesz tu szalone sposoby na wykiełkowanie własnych nasion i pomysły na przyciągnięcie pomocnych przyjaciół owadów do swojego ogrodu. Kiedy nadejdzie czas żniw, ta lekcja zawiera wskazówki dotyczące zbierania i suszenia ziół, które wyhodowałeś! Gdy wszystkie zioła zostaną zebrane i wysuszone, będą potrzebowały etykiet, które pomogą Ci śledzić, kto jest kim, więc mamy dla Ciebie kilka uroczych etykiet do wydrukowania i wykorzystania.

Ciesz się większą zabawą w ogrodzie: https://theherbalacademy.com/introduction-to-herbs-for-kids-more-herb-gardening-fun/

Lekcja 7: Dzikie tworzenie

Czy wiesz, że wiele roślin, które widzisz wokół siebie na świecie, było używanych przez ludzi jako lekarstwo lub pożywienie? Można dowiedzieć się o pożytecznych roślinach rosnących w lesie, nad rzekami i strumieniami, na łąkach, a nawet w miejskich krajobrazach. Przy odpowiedniej identyfikacji wiele z tych roślin można nawet zbierać i wykorzystywać! O tym jest ta lekcja! Zapewniamy Tobie i Twojemu dziecku zasoby, których potrzebujesz, aby wyruszyć w dzicz i cieszyć się dzikimi ziołami!

Szaleń tutaj: https://theherbalacademy.com/introduction-to-herbs-for-kids-wildcrafting/

Lekcja 8: Zioła są smaczne!

Nasza ostatnia lekcja jest najsmaczniejsza, ponieważ tutaj zabieramy zioła do kuchni, aby nasze jedzenie było smaczne i zachwycające. Ta lekcja jest wypełniona przepisami i pomysłami na zabawne sposoby gotowania z ziołami. Jest też świetny wykres, który można wydrukować i powiesić na lodówce, aby zainspirować dziecko do korzystania z ziół w jedzeniu.

Wejdź tutaj, aby zacząć gotować: https://theherbalacademy.com/introduction-to-herbs-for-kids-herbs-are-tasty/

Naszym najserdeczniejszym życzeniem jest, aby ten cykl lekcji zainspirował Twoje dziecko do rozpoczęcia podążania słodką, ziołową drogą. To podróż na całe życie, która prowadzi do zdrowia, witalności i trwałego poczucia cudu!

Rodzice, którzy chcą dowiedzieć się jeszcze więcej o zielarstwie, mogą dołączyć do nas z członkostwem w Zielniku lub nawet na jednym z naszych wspaniałych internetowych kursów zielarskich.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US