Wiosenne Książki dla Dzieci i Rodziców

Wczoraj wybrałam się na spacer po raz pierwszy odkąd zima niepewnie się wycofała, zostawiając po sobie tylko kilka resztek. Te pozostałości to cienie postaci, która kiedyś była duża i ciężka. Jestem teraz nieustraszony, gdy idę, ostrożnie stąpając po krawędziach płatów lodu, które otaczają drogę, tak że łamiący się lód wydaje zadowalający trzask pod moją stopą. Patrzę, jak kawałki lodu odpływają w maleńkim strumieniu wody, który płynie tuż pod koronkową półką. Idzie zima!

Ten bardzo znajomy zapach wiosny unosi się w powietrzu. Zapach jest mieszanką wilgotnej ziemi, suszonych liści, rozgrzanych słońcem kamieni i świeżego, puszystego, chłodnego powietrza. Słońce praży nade mną, a świeże wiosenne powietrze uderza mi w nozdrza jak pszczoła. Czuję się ożywiona i ożywiona. Nie obciążają mnie ciężkie płaszcze, buty i wełniane czapki. Wszystko znów jest możliwe! Widzę małe zielone kiełki przebijające się przez na wpół zamarzniętą ziemię i jestem bardzo szczęśliwy!

Dzieci naturalnie przyjmują to wszystko do swoich zmysłów, a ich ciała wyrażają szczęście wylewnym uśmiechem , szeroko otwartymi oczami i ramionami wyciągniętymi wysoko w powietrze. Nie dadzą żonkila, jeśli ktoś patrzy, jak podskakują i skaczą z radości: jest wiosna i wiedzą, że to wyjątkowy czas. Podziel się z nimi tym wyjątkowym czasem i pomóż im zrozumieć delikatne przesłania wiosny zawarte w każdej z tych książek.

Wiosenne Książki dla Dzieci (i Rodziców)

Chwasty znajdują sposób

Autorzy: Cindy Jenson Elliot i Carolyn Fisher

Czy kiedykolwiek zauważyłeś, jak wspaniałe i imponujące potrafią być chwasty? Są wszędzie wokół nas, wzywając nas swoim wspaniałym pokazem kolorów, zapachów i osobowości. Czas stanąć na czworakach ze swoimi maluchami i odkrywać! Zdobądź książkę.

Opowieść Jaskiera

Tworzy: Kevin Sheehan i Rob Dunlavey

To urocze wprowadzenie do naturalnego cyklu życia. To opowieść o przyjaźni mniszka lekarskiego z wróblem. Będziesz chciał przytulić się i przyjrzeć się uważnie pięknym prezentom, które oferuje każdy z nich. Zdobądź książkę.

Jeśli trzymasz ziarno

Autor: Elly MacKay

Co stanie się z ziarnem, gdy zostanie zasiane marzeniem, miłością i determinacją? Czy jest tu przesłanie dla nas wszystkich, dużych i małych ludzi? Trzymaj się mocno swoich marzeń. Zdobądź książkę.

A potem jest wiosna

Autor: Julie Fogliano

Po długiej, bezbarwnej zimie tęsknimy za zielonymi trawami i roślinami wystającymi z brązowego krajobrazu. Mały chłopiec i jego pies postanawiają założyć ogród. Po wielu kopaniach i sadzeniu dni mijają, gdy czekają na pełne nadziei oznaki ogrodu, który zasadzili. Ich niecierpliwość wreszcie spotyka się z pięknymi oznakami wiosny! Zdobądź książkę.

Jest wiosna

Autorzy: Susan Swan i Linda Glaser

W tej uroczej książce poświęconej nadejściu wiosny znajdziesz pomysły na projekty badawcze i eksploracje przyrody. Zdobądź książkę.

Dotknij Magicznego Drzewa

Autor: Christie Matheson

To jest książka interaktywna. Twoje dziecko pokocha stukanie, klaskanie i podrygiwanie tym specjalnym drzewem, które pomaga wprowadzać pory roku. Zdobądź książkę.

 

Książki i zasoby wymienione w Herbal Bookshelf, a także w odnośnikach, cytatach i recenzjach książek na stronie internetowej Akademii Herbal mogą zawierać tytuły i język, który zawiera słowa i wyrażenia, takie jak „leczenie”, „leczenie” i „leczenie”. Strony internetowe Herbal Academy, które zawierają recenzje książek, produkty, referencje, cytaty, czasopisma lub inne publikacje i linki, nie powinny być interpretowane jako twierdzenia medyczne, diagnoza lub leczenie. Akademia Zielarstwa nie ponosi odpowiedzialności za treść tych zewnętrznych zasobów. Akademia Ziołowa nie czyni żadnych oświadczeń medycznych, ani nie zamierza diagnozować ani leczyć schorzeń.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US