Jak zrobić kąpiel w ziołowych skarpetkach dla dzieci

Czy Twoje dzieci uwielbiają kąpiele? Możesz uczynić go wyjątkowym, przygotowując razem ziołową kąpiel. Dla tych dzieciaków, które opierają się kąpieli, być może ten statek pomoże im wciągnąć ich do wanny.

Uwielbiam używać ziół do kąpieli i innych odżywczych rzeczy, takich jak płatki owsiane w wannie, ale może to być bardzo brudne. I spójrzmy prawdzie w oczy, trudno jest się zrelaksować i cieszyć kąpielą z dzieckiem, kiedy myślisz o bałaganie, który będziesz musiał później posprzątać. Kąpiele w skarpetkach zatrzymują całą tę niechlujną dobroć zawartą w skarpetce, podczas gdy dobroczynne zioła, owies i sole przenikają przez skarpetkę do wody!

Większość dzieci naprawdę uwielbia robić kąpiele w skarpetkach. Po wypchaniu skarpetka staje się prawie jak milutki, pachnący przyjaciel, a Twoje dziecko może chcieć się do niej przytulić przez chwilę, zanim włoży ją do wanny.

Zioła i nie tylko w wannie

Nasza skóra jest bardzo chłonna, a kąpiele ziołowe to wspaniała szansa na odżywienie skóry i ciała leczniczymi właściwościami ziół i innych odpowiednich dodatków do kąpieli. Oto kilka wspaniałych opcji kąpieli ziołowych. Aby uzyskać najlepsze i najbardziej odżywcze kąpiele, upewnij się, że używasz wysokiej jakości ziół z upraw ekologicznych z renomowanego źródła, takiego jak Mountain Rose Herbs.

Zioła do kąpieli w skarpetkach dla dzieci

Kwiaty lawendy – To jedno z moich ulubionych ziół do kąpieli. Maleńkie, fioletowe kwiaty oczyszczają i leczą skórę oraz łagodzą ból mięśni, jednocześnie relaksując i odmładzając układ nerwowy. To wspaniałe zioło, które można dodać do kąpieli przed snem, aby pomóc maluchom przenieść się do krainy snów.

Rumianek – Rumianek jest uważany za wspaniałe zioło dla dzieci. Zielarz Matthew Wood mówi, że „rumianek jest lekarstwem dla niemowląt. . dzieci w każdym wieku” (Wood, b.d.). W kąpieli pomaga łagodzić miejscowe stany zapalne i podrażnienia skóry. Emocjonalnie rumianek może pomóc uspokoić rozdrażnione lub rozzłoszczone dziecko i od razu zasnąć! Potrzebujesz odrobiny relaksu dla siebie? Oto więcej informacji o tym, jak stosować rumianek w celu zmniejszenia stresu.

Uwaga: Rumianek należy do rodziny ambrozji i może wywoływać reakcje u osób podatnych.

Lipa – Kwiaty uroczej lipy działają w wannie jako łagodny środek uspokajający, pomagając złagodzić napięcia i stres dnia, jednocześnie uspokajając nadpobudliwe dzieci. Lipa również chłodzi i łagodzi gorące, drażliwe stany skóry.

Kwiat czarnego bzu – Kwiaty czarnego bzu leczą i łagodzą stany zapalne, przyspieszają gojenie się ran i pomagają w leczeniu oparzeń, w tym oparzeń słonecznych. Bez czarny jest również pomocny przy wykwitach skórnych, takich jak wysypki.

Róże – Róże działają przeciwzapalnie i pomagają leczyć stany zapalne skóry. Są dobrze znani ze swoich zdolności otwierania serca i mogą pomóc osobom cierpiącym na ból serca.

Calendula – Śliczne żółto-pomarańczowe kwiaty nagietka są znane zielarzom na całym świecie jako cudownie leczące podrażnioną, zranioną skórę. Często używany do wspomagania naprawy skóry, nagietek wspomaga gojenie się ran, oparzeń i siniaków.

Peppermint & Spearmint – Chłodząca i orzeźwiająca mięta pomoże Ci wstać i iść. Używaj go w te dni, kiedy maluch ciągnie. Zarówno mięta pieprzowa, jak i mięta zielona pięknie pachną w kąpieli, a ich aromatyczne olejki pomagają oczyścić skórę.

Melisa – To kolejne zioło pomagające złagodzić zrzędliwe emocje, zwłaszcza te wynikające ze zbytniego podniecenia i wyczerpania. Pachnie też zachwycająco! Większość dzieci uwielbia melisę.

Inne odżywcze dodatki do kąpieli

Płatki owsiane – poza miską śniadaniową płatki owsiane są prawdopodobnie najbardziej znane ze swojej zdolności do łagodzenia swędzącej skóry. W wannie naprawdę nie może być nic lepszego dla osób cierpiących na swędzące wysypki, suchą skórę, oparzenia i ukąszenia owadów. Badania wykazały, że płatki owsiane zawierają substancje zwane awenantramidami, które działają przeciwzapalnie i przeciw świądowi. Saponiny w płatkach owsianych pomagają również delikatnie oczyścić skórę, a właściwości zmiękczające płatków owsianych pomagają nawilżyć suchą skórę. Używając płatków owsianych do kąpieli na wysypkę, używaj chłodnej wody, ponieważ gorąca może podrażniać i wysuszać i tak już wrażliwą skórę.

Wszystkie te korzyści, a płatki owsiane też są zabawne! Płatki owsiane stają się śliskie i śluzowate w wodzie. Kiedy kąpiel skarpet jest namoczona w wodzie, dzieci świetnie się bawią, ściskając skarpetkę i uwalniając kojącą śliskość do wanny. Następnie mogą użyć skarpetki do delikatnego wyszorowania skóry.

Przeczytaj więcej o używaniu owsa i płatków owsianych tutaj:

Kojący przepis na kąpiel z płatków owsianych

Zalety owsa: poznanie Avena Sativa

Sole – Sole są używane do kąpieli, aby pomóc rozluźnić obolałe mięśnie. Kąpiele solankowe dostarczają również organizmowi odżywczych minerałów i mogą pomóc w przemieszczaniu limfy, co jest pomocne podczas choroby. Moją ulubioną solą do kąpieli jest sól Epsom. Możesz także użyć różowej soli himalajskiej, soli morskiej i soli z Morza Martwego.

Mleko w proszku – Kąpiele w mleku są tak miękkie i jedwabiste. Mleko w kąpieli pomaga delikatnie złuszczać i nawilżać suchą, szorstką skórę.

Soda oczyszczona – Soda oczyszczona to kolejny wspaniały dodatek do kąpieli. Podobnie jak płatki owsiane, jest szczególnie dobry do łagodzenia swędzenia po ukąszeniach owadów, trującym bluszczu i wysypkach. Dodatkowo nadaje wodzie przyjemny jedwabisty wygląd!

Stwórz własną kąpiel w skarpetkach

Drukuj

Przygotowanie kąpieli w skarpetkach jest naprawdę proste! Oto jak zrobić kąpiel w skarpetkach z dzieckiem.

Składniki

Duża czysta skarpeta w rozmiarze dla dorosłych
Zioła dla Twojego dziecka do wyboru
Dowolne z następujących: płatki owsiane, mleko w proszku, soda oczyszczona, sole
Duży szklany lub plastikowy kubek (dobry wybór, ponieważ się nie stłucze).
Duża łyżka

Kierunki

 • Zbierz wszystkie swoje zapasy i rozłóż je na powierzchni roboczej, takiej jak stół.
 • Poproś dziecko, by wybrało składniki, które chce mieć w kąpieli. Lubię przeglądać i wyjaśniać korzyści płynące z ziół i innych składników, jednocześnie zachęcając moje dziecko do wąchania, dotykania i patrzenia na to, co jest dostępne.
 • Włóż garść lub dużą łyżkę każdego wybranego składnika do kubka. To jest mieszanka, która trafi do skarpety. Chcesz mieć około 1 do 2 filiżanek mieszanki do kąpieli w filiżance, kiedy skończysz.
 • Za pomocą dużej łyżki poproś dziecko, aby wymieszało zioła i inne składniki w kubku.
 • Naciągnij otwór skarpetki na górną część szklanki, a następnie poproś dziecko, aby odwróciło kubek tak, aby zawartość kubka wpadła do skarpetki.
 • Zawiąż górną część skarpety w supełek. Jeśli twoja skarpeta nie jest wystarczająco długa, aby ją zawiązać, użyj gumki lub kawałka sznurka, aby ją zamknąć.
 • Zachęć dziecko do ściskania i powąchania skarpetki. Uwolni to dobre zapachy ziół w środku! W tym momencie twoje dziecko może chcieć trochę przytulić się do swojej skarpetki.

Jak wziąć kąpiel w skarpetkach

Oto mój ulubiony sposób na kąpiel w skarpetkach. Najpierw napełnij wannę najgorętszą wodą, jaką możesz uzyskać z dziobka. Będziesz musiał ściśle nadzorować swoje dziecko, aby się nie poparzyło. Dodaj skarpetę i pozostaw ją w wannie, podczas gdy woda ochładza się do temperatury kąpieli. Po namoczeniu skarpetka staje się jak duża torebka herbaty, a wanna jak duży kubek herbaty. Sprawdź, czy woda jest wystarczająco chłodna, aby Twoje dziecko mogło się wykąpać, a następnie poproś je, aby wskoczyło do wanny. Zachęć swoje dziecko do machania skarpetką w wannie i ściskania jej. Podczas zabawy ze skarpetki będą uwalniane wszelkiego rodzaju zabawne, pięknie pachnące ziołowe dobrodziejstwa. Użyj skarpetki, aby delikatnie oczyścić skórę dziecka.

Kilka pomysłów na przepisy na kąpiel w skarpetkach

Delikatna kąpiel kwiatowa

 • Róże
 • Rumianek
 • Lawenda
 • Sól

Kąpiel w mleku z super mocą

 • Owsianka
 • Mleko w proszku
 • Rumianek

Kąpiel z ciasteczek owsianych

 • Owsianka
 • Sól
 • Cynamon
 • Imbir (tylko szczypta)

Szalona Miętowa Kąpiel

Użyj dowolnej kombinacji tych roślin z rodziny miętowych!

 • Mięta
 • Mięta
 • Lawenda
 • Tymianek
 • Rozmaryn
 • Kocimiętka
 • Hyzop
 • Melisa

Mieszanka na dobranoc

 • Lipa
 • Kocimiętka
 • Rumianek
 • Sól Epsom

PRZYPISY

Lim, Dawid. (2011). Owsianka. Pobrane z http://www.dermnetnz.org/treatments/oatmeal.html

Mars, Brigitte. (1998). Zioła dla zdrowej skóry, włosów i paznokci. Connecticut: Keats Publishing.

McIntyre, Anne. (1996). Moc kwiatów. Londyn: Gaia Books Limited.

Inne związki promujące zdrowie. (2013). Pobrane z http://www.oatsandhealth.org/composition-oats-and-health-27/other-health-promoting-compounds-oats-and-health-39

Rose, Jeanne. (1976). Ziołowa książka do ciała Jeanne Rose. Nowy Jork: Putnam Publishing Group.

Drewno, Mateusz. (nd). Widok z Sunnyfield: Zioła na złość. Pobrane z http://www.woodherbs.com/TC_Wellness_Articles.pdf

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US