Wzmacnianie korzeni naszej praktyki zielarskiej

Jako zielarze możemy pracować na wielu poziomach, ale w pewnym momencie ważne staje się zgłębienie naszych tradycji i mocno się zakorzenić, aby osobista praktyka zielarstwa w naszym życiu mogła rozkwitnąć i rozkwitnąć. Bogate podłoże historycznego ziołolecznictwa i nowe granice współczesnych badań mogą pięknie połączyć się, aby zapewnić nam wiele możliwości rozwoju, a stamtąd możemy zacząć dostrzegać, dokąd może prowadzić nasze głęboko zakorzenione połączenie. Oprócz spostrzeżeń uzyskanych z naszych badań nad zielarstwem, nasz związek z tradycjami ziołolecznictwa można uzyskać poprzez perspektywę, doświadczenie i cel.

Głębia od doświadczenia

Stawiając sobie wyzwanie zabrania ziół do kuchni i ucząc się rzemiosła syropów, ekstraktów, mieszanek herbacianych i maści, zdobywamy praktyczne doświadczenie, które wzbogaca i pogłębia naszą wiedzę. Spotkanie twarzą w twarz z roślinami na spacerach po dzikich roślinach lub w ogrodach, a nawet poprzez kultywowanie własnego ogrodu, daje nam doświadczenie poznania preferowanych środowisk naszych ziołowych sprzymierzeńców i łączy nas z tradycją przekazywania naszych pięknych zasobów zielarskich.

Doświadczenie można również zdobyć, przemierzając naszą życiową podróż z roślinami, gdy pomagamy bliskim swoimi umiejętnościami zielarskimi, a nawet gdy staramy się wyrosnąć na profesjonalnych zielarzy poprzez pracę z klientami. Być może nawet bierzemy nasze doświadczenie i dzielimy się nim z innymi, ucząc lub pisząc o tym, co robimy i jak to zrobiliśmy. Dzielenie się naszą pracą i doświadczeniami pomaga utrwalić to, co zrobiliśmy i nawiązać nowe połączenia z ziołolecznictwem w naszym życiu, tak jak korzenie rosną głębiej i rozgałęziają się pod ziemią.

Głębokość z perspektywy

Zdobywamy naszą własną unikalną perspektywę ziołolecznictwa w miarę zdobywania doświadczenia. W końcu znaczna część tradycyjnego ziołolecznictwa opiera się na naszych doświadczeniach zmysłowych i na tym, co z nich wyniesiemy. Tradycyjne ziołolecznictwo, zwłaszcza tradycyjna medycyna chińska, rozwinęło złożone teorie dotyczące tego, jak pracować z ziołami w oparciu o to, czego możemy się nauczyć z ich smaku (czy są słone, słodkie, ostre, gorzkie lub kwaśne) i jak odnosi się to do różnych stanów równowagi lub brak równowagi w organizmie. Dlatego naturalne jest zbieranie perspektyw na rośliny, z którymi pracujemy w miarę upływu czasu.

Ale możemy również uczyć się, badając perspektywy innych zielarzy, historycznych i współczesnych, i ucząc się na ich doświadczeniach i sposobach, w jakie zakorzenili się jako zielarze. Czy to poprzez czytanie, udział w wykładach i warsztatach, udział w praktykach, zajęcia lub kursy – istnieje wiele różnych sposobów na otwarcie się na nowe perspektywy, które uzupełniają nasze studia zielarskie i pogłębiają korzenie zielarstwa w naszym życiu.

Głębokość od Celu

Głębia jest również uzyskiwana z celu. To, co zaczyna się jako ekscytujące spojrzenie na świat ziołolecznictwa, może ostatecznie rozwinąć się w zapierającą dech w piersiach perspektywę przyszłego życia, które chcemy stworzyć wokół naszych ziołowych sprzymierzeńców oraz naszych ludzkich rodzin i społeczności.

Uważna refleksja i ukierunkowanie mogą pomóc nam dostosować nasze poczucie celu do takiego, które jest dla nas odpowiednie – niezależnie od tego, czy chodzi o poszukiwanie wiedzy i umiejętności, których potrzebujemy, aby stać się opiekunami zdrowia naszej rodziny, stworzenie małego przydomowego sanktuarium ziół, czy też do szerszej społeczności zielarzy poza naszym progiem. Spojrzenie na to, gdzie byliśmy podczas ustalania kursu na naszą przyszłość, wzmacnia nasze korzenie, gdy przygotowujemy się na to, co będzie dalej w naszych ziołowych podróżach.

Co dalej w twojej podróży?

Tutaj w Zielarskiej Akademii mamy wiele kursów zaprojektowanych, aby pomóc Ci bardziej zakorzenić się w ziołolecznictwie i rozwijać się w kierunku Twojej wizji przyszłości jako zielarza. Niezależnie od tego, czy czujesz, że masz wstępną, czy zaawansowaną wiedzę zielarską, mamy ekscytujące kursy dla aspirujących rodzin, przedsiębiorców, profesjonalistów lub zielarzy klinicznych, które pomogą ci z pewnością zrobić następny krok.

 

Wybierz jeden z naszych kursów wprowadzających, średniozaawansowanych, dla przedsiębiorców lub zaawansowanych kursów ziołowych lub połącz je razem, wybierając jeden z naszych pakietów ścieżek zielarskich. Gdziekolwiek zaprowadzi Cię Twoja ścieżka, chcielibyśmy być częścią Twojej ziołowej podróży!

 

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US