Możliwości dla przedsiębiorcy zielarskiego

Zielarstwo to wyjątkowa nisza dla początkującego przedsiębiorcy. Przedsiębiorcy zielarze mogą stworzyć wymarzoną pracę, zamieniając pasję do zielarstwa w sposób na życie. Zrobiliśmy to tutaj, w Akademii! Tworzenie linii ekstraktów ziołowych, produktów do pielęgnacji ciała lub mieszanek herbat, uprawa lub dzikie zioła na sprzedaż lub tworzenie comiesięcznych ziołowych akcji CSA z unikalnymi recepturami to tylko niektóre z możliwości, jakie mają zielarze, gdy zapuszczają się na swoje ścieżki kariery. Istnieją zarówno plusy, jak i minusy bycia przedsiębiorcą każdego rodzaju, ale przedsiębiorca zajmujący się zielarstwem stoi przed wyjątkowymi wyzwaniami – i może zdobyć wyjątkowe nagrody za swój czas i wysiłek.

Być swoim własnym szefem

W zależności od tego, jak na to spojrzysz, bycie swoim własnym szefem może być dobrą lub złą rzeczą. Jeśli masz dużo samodyscypliny i jesteś dobrze zorganizowany, możesz cieszyć się możliwością kontrolowania wszystkich sytuacji i ustalania własnych priorytetów. Jeśli nie znosisz stresu związanego z zajmowaniem się wszystkimi szczegółami, jeśli wiesz, że Twoja samodyscyplina ma tendencję do pozostawania w tyle bez struktury bycia czyimś pracownikiem – to jest w porządku!

Najlepiej szczerze mówić o tym aspekcie przedsiębiorczości. Mając to na uwadze, przedsiębiorca zajmujący się zielarstwem może w pełni wykorzystać bycie swoim własnym szefem, tworząc elastyczny, samokierujący harmonogram pracy, aby pomóc w utrzymaniu ogrodu społecznego, uczęszczać na zajęcia zielarskie lub cieszyć się lepszą równowagą między pracą a życiem prywatnym niż typowa dziewiąta do piąta stanowisko.

Kreatywność, innowacyjność, rozwiązywanie problemów

Jeśli rozwijasz się w kreatywności i rozwiązywaniu problemów, a może nawet uważasz się za trochę innowacyjnego, możesz cieszyć się szeroką gamą codziennych zadań związanych z byciem przedsiębiorcą zajmującym się zielarstwem. Jednak rodzaj kreatywności potrzebny do bycia przedsiębiorcą często wykracza poza rozwój produktu – będziesz musiał stworzyć dla siebie całą markę!

Przedsiębiorca zajmujący się zielarstwem ma również takie kwestie jak przestrzeganie przepisów dotyczących etykietowania, przestrzeganie dobrych praktyk produkcyjnych oraz sposób promowania swoich produktów, jednocześnie pozostając po stronie prawnej roszczeń dotyczących produktów, co może oznaczać mnóstwo czasu poświęconego na rozwiązywanie problemów.

Szybkie tempo, podekscytowanie

Bycie przedsiębiorcą każdego rodzaju może być pracą w szybkim tempie. Gdy Twoja ziołowa firma zacznie się rozwijać, może się okazać, że nosisz kilka kapeluszy i wykonujesz dużo pracy wielozadaniowej. Nawet w przypadku małej firmy hobbystycznej, przedsiębiorca zajmujący się zielarstwem musi posiadać wiedzę na temat specyficznych dla branży tematów, takich jak dobre praktyki produkcyjne i wymagania prawne dotyczące oświadczeń i etykietowania produktów, a jednocześnie musi żonglować wszystkimi normalnymi czynnościami księgowymi, marketingowymi i sprzedażowymi oraz umieć je wdrożyć. jakikolwiek mały biznes. Muszą umieć współpracować z dostawcami ziół w celu uzyskania wysokiej jakości materiałów ziołowych oraz wiedzieć, jak przechowywać i pracować z łatwo psującymi się materiałami roślinnymi w sposób zapewniający świeżość i zdrowie konsumentów.

Różnice

Będziesz także w stanie zbudować biznes o pozytywnym wpływie społecznym, jeśli jesteś przedsiębiorcą zajmującym się zielarstwem. Oczywiście Twoje produkty końcowe staną się częścią czyjegoś zdrowego stylu życia, ale miejsce, w którym bierzesz zapasy i składniki, również może mieć znaczenie. Niezależnie od tego, czy wspierasz lokalnych hodowców ziół, czy wybierasz składniki botaniczne od sprawiedliwego handlu, zrównoważonych hodowców, możesz mieć pozytywny wpływ na gospodarkę, równość społeczną i środowisko na wiele sposobów.

Zaradność

Taka jest prawda o przedsiębiorczości: kiedy zaczynasz swój biznes, większość twoich zasobów zostanie z powrotem włożona w sam biznes. Im szybciej Twoja firma osiągnie próg rentowności, tym szybciej możesz zbudować ją do punktu, w którym będziesz mieć zysk i będziesz w stanie zapewnić sobie wypłatę.

Wielu właścicieli małych firm pracuje w niepełnym wymiarze godzin na boku lub rozpoczyna swoją działalność jako praca dodatkowa, dopóki nie rozwinie się na tyle, że będzie mogła zastąpić pracę w pełnym wymiarze godzin gdzie indziej. Na szczęście firmy zielarskie nie różnią się od siebie – można je skalować, dopasowując do dostępnych zasobów i powoli rozwijać w miarę upływu czasu.

Ożywienie Twojej wizji

Podczas wyobrażania sobie i planowania firmy zielarskiej często pomaga czerpanie inspiracji z dobrze prosperujących firm zielarskich, które same kroczą przedsiębiorczą podróż. Dzielimy się spostrzeżeniami i doświadczeniami odnoszących sukcesy właścicieli firm zielarskich na naszym Kursie Zielarstwa Biznesowego, a listę kilku małych i dużych firm zielarskich można znaleźć na naszej stronie Biznesowego Kursu Zielarstwa, aby uzyskać inspirację (wielu z nich to studenci naszej Akademii Zielarstwa!).~ 153~

Wiemy, że założenie firmy zajmującej się produktami ziołowymi to wyzwanie! Zaufaj nam, mówimy z doświadczenia, jeśli chodzi o wyobrażanie sobie, uruchamianie i pielęgnowanie firmy! Tutaj, w Herbal Academy, rozwinęliśmy naszą małą, lokalną społeczność zielarzy składającą się z kilkunastu uczniów w stale rozwijającą się międzynarodową szkołę ziołolecznictwa. Poza tym wielu naszych nauczycieli prowadzi własne firmy, wnosząc wkład w ofertę edukacyjną naszej Akademii.

Wiemy, że wielu naszych studentów i czytelników jest również zainteresowanych otwarciem własnego biznesu! Nasz biznesowy kurs ziołowy to nasz program szybkiej ścieżki dla studentów zainteresowanych odpowiedziami na takie pytania (i wiele innych!) dotyczące biznesowej strony ziołolecznictwa:

  • Jak zachować zgodność z przepisami Dobrej Praktyki Produkcyjnej?
  • Jakie są wymagania prawne dotyczące etykietowania moich produktów?
  • Jakie twierdzenia mogę mieć na temat moich produktów?
  • Jakiej taktyki mogę użyć, aby wyróżnić się na rynku?
  • Jak mogę przygotować swoją firmę do rozwoju?

Jeśli myślisz o założeniu firmy zielarskiej, będziesz mieć więcej do rozważenia niż przeciętny przedsiębiorca. Posiadanie najlepszych informacji od samego początku może sprawić, że proces będzie mniej przytłaczający, pomoże ci opracować solidny plan i da ci pewność, że będziesz mógł iść naprzód z twoją wizją. Dowiedz się więcej o biznesowym kursie ziołowym online tutaj.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US