5 najlepszych miejsc do sprzedaży produktów ziołowych

~ 152 ~ Jedno z największych pytań, przed którymi stoi przedsiębiorca, brzmi: „Jak zarabiać pieniądze?” Kluczowa różnica między byciem hobbystą a przedsiębiorcą polega właśnie na tym: pieniądze. Jeśli jesteś zielarzem, najprawdopodobniej nie dostałeś się do tej branży dla pieniędzy; przyszedłeś na tę dziedzinę z pasją do roślin, pomagania innym, bycia swoim własnym szefem, pracy na zewnątrz, naturalnego dobrego samopoczucia lub dowolnej kombinacji tych powodów. Oczywiście, rzeczywistość prób zarabiania na życie jako przedsiębiorca zielarski pogrąża się i trzeba zastanowić się, jak to zrobić.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą zajmującym się zielarstwem i wytwarzasz własne produkty — od maści, przez nalewki, po herbaty i wszystko pomiędzy — czy rozważałeś sprzedaż swoich towarów innym? Być może oferujesz swoje kreacje przyjaciołom i rodzinie, ale jeszcze nie odważyłeś się na inne sklepy. Może to być coś, co chcesz rozważyć jako sposób zarabiania pieniędzy na robieniu tego, co kochasz.

Jeśli sprzedaż produktów ziołowych Cię onieśmiela lub po prostu nie wiesz, od czego zacząć, istnieje wiele miejsc, w których możesz sprzedawać produkty ziołowe. Na szczęście technologia i łączność dzisiejszego rynku sprawiają, że sprzedaż produktów ziołowych jest raczej dostępna i coś, co naprawdę możesz odnieść, jeśli jesteś w stanie zainwestować czas i energię.

Poniżej przedstawiam 5 sklepów, w których obecnie sprzedaję produkty ziołowe (i Ty też możesz!), wraz z kilkoma wskazówkami i sztuczkami, jak odnieść sukces w każdym sklepie.

Zanim zaczniesz sprzedawać produkty ziołowe

Każdy rodzaj biznesu wiąże się z zasadami i wymogami prawnymi, których należy przestrzegać. Kiedy zaczynasz sprzedawać produkty ziołowe, nie jest to już hobby; jesteś teraz w biznesie. Zasady i przepisy różnią się w zależności od stanu i kraju, więc upewnij się, że przeprowadzasz badania dotyczące miejsca zamieszkania.

Znalezienie lokalnego eksperta podatkowego, zwłaszcza takiego, który specjalizuje się w małych firmach, to ważny krok. Eksperci podatkowi mogą pomóc Ci nie tylko złożyć coroczne podatki od działalności gospodarczej, ale także dowiedzieć się, gdzie należy dokonać odliczeń, aby zmaksymalizować zysk. Istnieją również organizacje, takie jak SCORE i Small Business Association, które zapewniają bezpłatną opiekę mentorską, a nawet finansowanie Twojej firmy.

Kilka sugestii, na co zwrócić uwagę przed sprzedażą produktów ziołowych w jakiejkolwiek formie:

  Kategorie produktów ziołowych: Federal Drug Administration (FDA) reguluje produkty ziołowe jako żywność, suplementy diety lub kosmetyki, w zależności od produktu. Musisz wiedzieć, do której kategorii należy Twój produkt, a co za tym idzie, jakie przepisy mają zastosowanie.

  Etykietowanie produktów: zapoznaj się z wytycznymi FDA dotyczącymi etykietowania produktów. Istnieje kilka kategorii, do których mogą należeć Twoje produkty, w tym kosmetyki, leki i żywność. Należy pamiętać, że nieprzestrzeganie ich przepisów dotyczących etykiet może prowadzić do działań egzekucyjnych FDA. Na przykład zgłaszanie roszczeń związanych z narkotykami jest niedozwolone. Obejmuje to stwierdzenie, że maść „leczy” lub że nalewka „leczy bóle głowy”. Upewnij się, że znasz różnicę między oświadczeniem dotyczącym leku a oświadczeniem dotyczącym struktury/funkcji i pamiętaj, że nawet oświadczenia dotyczące struktury/funkcji wymagają złożenia dodatkowych informacji w FDA. Istnieją sposoby na użycie kreatywnego języka, który przekaże przekaz bez łamania wytycznych FDA, a czasem najprostszy jest najbezpieczniejszy sposób (z punktu widzenia zgodności z przepisami) na opisanie produktu. Istnieją nawet przepisy dotyczące tego, jakie informacje muszą być zawarte na etykietach produktów, takie jak miejsce produkcji, ilość użytego zioła, rozmiar czcionki tekstu i inne.

  Wytwarzanie produktu: zapoznaj się z wytycznymi FDA dotyczącymi aktualnych dobrych praktyk wytwarzania (cGMP).

  Ubezpieczenie: Będziesz chciał, aby ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej chroniło Twoją firmę na wypadek, gdyby klient miał problem z czymś, co zrobiłeś. Ponadto większość rynków rolniczych i sprzedawców detalicznych będzie wymagać posiadania co najmniej (zazwyczaj) 1 miliona USD ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Może to brzmieć jak kłopot (więcej pieniędzy!), ale mądrze jest to zrobić.

  Wybierz strukturę biznesową: Ten artykuł z Small Business Administration omawia opcje strukturyzowania Twojej firmy, takie jak jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (LLC) lub korporacja. Istnieje wiele zasobów, które pomogą Ci przejść przez ten krok i określić, która struktura biznesowa jest najlepsza dla Twojej firmy.

  Licencje, pozwolenia i rejestracje: Twoje hrabstwo/stan prawdopodobnie będzie wymagać licencji biznesowej przed rozpoczęciem działalności w Twojej okolicy. Mogą być potrzebne dodatkowe licencje, zezwolenia i/lub rejestracje.

  Podatki: Najprawdopodobniej będziesz płacić podatek od sprzedaży i użytkowania, jeśli sprzedajesz swoje produkty ziołowe. Pamiętaj, aby sprawdzić, co to za sobą pociąga, abyś miał wszystko pokryte, gdy nadejdzie czas podatkowy.

Powyższe z pewnością nie obejmuje wszystkiego, ale jest to wstępne spojrzenie na to, co należy rozważyć, zanim zaczniesz sprzedawać produkty ziołowe. Jeśli masz więcej pytań, Akademia Ziołowa zagłębia się w ten temat w Kursie Ziołowym dla Przedsiębiorców. Możesz również skontaktować się z lokalną radą ekspertów ds. zdrowia i konsultacji, aby uzyskać więcej porad.

~ 652 ~ 5 najlepszych miejsc do sprzedaży produktów ziołowych ~ 653 ~

1. Online

ETSY

Etsy jest często pierwszym punktem sprzedaży, do którego zagląda wielu twórców, gdy zaczynają sprzedawać swoje produkty. Etsy to platforma internetowa, którą przedsiębiorcy zielarscy prawdopodobnie uznają za przyjazną dla użytkownika i pasującą do ich produktów. Szybkie wyszukiwanie na Etsy pokaże, ilu zielarzy używa tej witryny jako swojego sklepu internetowego.

Reguły Etsy stanowią, że wszystko na stronie musi być wykonane ręcznie lub w stylu vintage. To zdecydowanie zawęża krąg osób, które mogą być na stronie, ale przy popularności Etsy wciąż istnieją tysiące producentów, którzy sprzedają naturalne produkty do pielęgnacji skóry, mydła, naturalne produkty wellness i inne towary, które możesz sprzedawać. Jednak jeśli jesteś przygotowany, wciąż jest miejsce na sukces na Etsy.

Założenie sklepu Etsy obejmuje następujące czynności:

  Nazwij swoją firmę: jeśli nie masz jeszcze nazwy firmy/linii produktów, będziesz jej potrzebować na Etsy.

  Rób zdjęcia: Rób najwyższej jakości zdjęcia swoich produktów. To pierwsza, a czasem jedyna szansa na pozyskanie klienta. Robienie wysokiej jakości, dobrze oświetlonych i dobrze wyreżyserowanych zdjęć może zrujnować Twój sklep. Etsy dopuszcza kilka zdjęć każdego produktu — rozważ więc zrobienie niektórych z gładkim białym tłem, a także takich, które wydają się bardziej „organiczne”, na przykład z roślinami otaczającymi produkt.

  Opis produktu: Etsy udostępnia miejsce, w którym możesz podzielić się wszystkimi informacjami o swoim produkcie. Napisanie zwięzłego, ale barwnego opisu pomoże potencjalnemu klientowi dowiedzieć się, dlaczego powinien kupić właśnie Twój produkt. Pamiętaj, aby podkreślić, co sprawia, że ​​Twój produkt jest wyjątkowy, zawarte w nim składniki, rozmiar pojemnika i wszelkie inne istotne szczegóły.

  Opłaty: W przeciwieństwie do niektórych innych platform internetowych, Etsy nie wymaga miesięcznej opłaty za sprzedaż w swojej witrynie (od tego momentu w czerwcu 2018 r.). Za każdy wystawiony przedmiot naliczana jest opłata w wysokości 0,20 USD za każdy przedmiot, co oznacza, że ​​płacisz 0,20 USD za każdą sprzedaną jednostkę. Za każdą transakcję pobierana jest dodatkowa opłata w wysokości 3,5%. Tak więc za każdy sprzedany przedmiot Etsy pobiera 0,20 USD + 3,5% Twoich zarobków.

Oto podstawy potrzebne do założenia sklepu Etsy. Inne kwestie, które musisz wziąć pod uwagę, to opłaty za wysyłkę, użycie odpowiednich tagów, które pomogą znaleźć Twoje produkty, wypełnienie sekcji „informacje” i uwzględnienie wszystkich linków do mediów społecznościowych oraz spisanie bardzo jasnych zasad sklepu. Wskazówka, jak zostać znalezionym i wyróżnić się na Etsy, to zapłacić za reklamy/promowane oferty za pośrednictwem platformy. Sprzedaję znacznie lepiej, kiedy przeznaczam na reklamę zaledwie 1 USD dziennie.

Założenie sklepu Etsy zajmie prawdopodobnie kilka godzin, które zamieniają się w dni pracy, ale gdy wszystko już będzie działać, możesz skupić się na tworzeniu tego, co kochasz, i dzieleniu się tym ze swoimi klientami!

STRONA INTERNETOWA E-COMMERCE

Prawdopodobnie będziesz potrzebować własnej strony internetowej, gdy będziesz sprzedawać produkty ziołowe online. Może to nastąpić po założeniu sklepu na Etsy lub nawet wcześniej. Powodem, dla którego tworzysz zarówno Etsy, jak i własną stronę internetową, jest to, że poszerzasz pulę, z której czerpiesz klientów. Niektóre osoby znajdą Cię w Etsy, a inne w Twojej witrynie, wyszukując w Google produkty podobne do Twoich.

Podobne aspekty dotyczą sprzedaży na Twojej stronie internetowej: rób jasne, dobrze oświetlone zdjęcia, zamieszczaj dokładne opisy, dołącz stronę „o mnie”, która przedstawia osobę stojącą za produktami oraz zapewniaj łatwe do znalezienia informacje o tym, jak kontaktować się z pytaniami.

2. Rynki rolników ~ 753 ~

Rywice rolników mogą być najbardziej przyjaznym i najwygodniejszym miejscem dla przedsiębiorcy zielarskiego do sprzedaży produktów ziołowych. Aby znaleźć targ rolniczy w pobliżu, po prostu wyszukaj w Internecie lub zapytaj lokalną izbę handlową lub inną stronę, która wiedziałaby, co dzieje się w mieście. Jeśli mieszkasz w większym mieście, może się okazać, że co tydzień odbywają się dwucyfrowe targowiska, co jest powszechne w większych dzielnicach miasta, w których odbywają się własne targi.

Gdy ustalasz, czy rynek rolników jest odpowiedni, dobrze jest wziąć pod uwagę rodzaj klientów, których przyciąga rynek rolników, a także wpływ sezonu turystycznego na sprzedaż. Może to pomóc w podjęciu decyzji o rynkach, na które należy aplikować i jakie produkty sprzedawać. Inną rzeczą do rozważenia jest to, ilu innych dostawców może sprzedawać podobne produkty. Często menedżerowie rynku rolników są świadomi, że nie zaleją rynku zbyt dużą ilością tego samego dostawcy, ale pamiętaj, aby przeprowadzić tutaj własne badania.

Ten outlet jest jednym z tych, które trzeba dobrze zaplanować, aby dostać się na sezon. Rynki rolników zazwyczaj otwierają się w maju lub na początku czerwca i trwają do października. Zastosowania są różne, ale zwykle są dostępne od zimy do wczesnej wiosny. Jeśli chcesz sprzedawać na targu rolniczym, znajdź targ, który Cię interesuje i sprawdź, czy możesz zapisać się na listę mailingową, aby otrzymać powiadomienie o otwarciu zgłoszeń. Jeśli nie masz takiej możliwości, dodaj powiadomienie do swojego kalendarza, aby nie przegapić tej okazji. Gdy rynki rolników się zapełnią, nie masz szczęścia i będziesz musiał sprawdzić w przyszłym roku, chyba że ktoś odpadnie w tym sezonie i zwolni się miejsce.

Kiedy już będziesz w środku, będziesz potrzebować podstawowych rzeczy. Pamiętaj, aby przestrzegać zasad i przepisów rynku, na którym sprzedajesz, a także odpowiednich przepisów dotyczących licencji biznesowych wymaganych w Twoim hrabstwie. Niektóre podstawowe rzeczy, które prawdopodobnie będziesz chciał/chciałabyś mieć na rynku:

  Namiot: zwykle rozkładany namiot o wymiarach 10 stóp x 10 stóp.

  Stół(y): Zdecyduj, jaki rozmiar i styl najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

  Ekspozytory: odwiedź lokalny sklep z wyrobami rzemieślniczymi lub witrynę taką jak Etsy, aby znaleźć ładne i funkcjonalne ekspozytory. Pamiętaj: „Poziom wzroku to poziom zakupu”.

  Oznakowanie: Obejmuje to oznakowanie biznesowe, które powiesisz na swoim namiocie, a także ceny produktów (ludzie nie chcą pytać, ile rzeczy kosztują!). Możesz także umieścić znak w kształcie litery A z przodu, aby przyciągnąć ludzi.

  Czytnik kart kredytowych: staje się coraz ważniejszy, ponieważ wiele osób nie nosi przy sobie gotówki. Jakikolwiek system przetwarzania, którego używasz w swojej witrynie, może być potencjalnie mobilny, a wiele firm zapewnia bezpłatne czytniki kart kredytowych. Wszystko czego potrzebujesz to smartfon do przyjmowania płatności kartą kredytową. Pamiętaj, że będziesz musiał uiścić opłaty za przetwarzanie kart kredytowych związane z dowolną wybraną firmą.

  Wizytówki: Cały czas dostaję pytanie, czy mam wizytówkę na imprezach. Osoby, które nie kupują ode mnie osobiście, często później korzystają z internetu i dokonują zakupu. Umieściłem kod kuponu na swojej wizytówce, aby zachęcić mnie do zakupów online.

Sprzedaż na imprezach wymaga początkowej inwestycji — kupna wszystkich powyższych rzeczy w celu założenia własnego minisklepu na targi — ale często jest tego warta tylko ze względu na nawiązywanie kontaktów i osobisty kontakt z klientami. Sprzedawałem wyłącznie online przez pierwsze kilka lat mojej firmy zielarskiej. Kiedy sprzedałem na moim pierwszym targu, byłem uzależniony. Uwielbiałem dzielić się moimi produktami twarzą w twarz. Możesz być zaskoczony, gdy zdasz sobie sprawę, że nagle znalazłeś się na stanowisku sprzedawcy, ale jeśli wierzysz w swój produkt i robisz go własnymi rękami, ta rola może przyjść naturalnie. Kontakt z klientami i sprawianie, że wracają tydzień po tygodniu na rynek rolniczy, dzieląc się swoją miłością do Twoich produktów, jest niesamowicie satysfakcjonujący.

3. Targi Rzemiosła

Są one bardzo podobne do rynków rolników pod względem tego, co należy przynieść, konfiguracji, interakcji z klientami, ubezpieczenia i wymogów prawnych i tak dalej. Różnica polega na tym, że jarmarki i festyny ​​rękodzieła to zazwyczaj jedno i już zorganizowane imprezy, które odbywają się sezonowo, często w weekendy. Odkryłem jednak, że tego typu wydarzenia przyciągają większą liczbę ludzi niż przeciętny targ rolniczy, co oznacza, że ​​istnieje możliwość dotarcia do znacznie większej liczby potencjalnych klientów i zarobienia większej ilości pieniędzy w ciągu jednego dnia na targach rękodzieła.~ 153~

Kiedy sprzedajesz produkty ziołowe na targach rzemieślniczych, prawdopodobnie będziesz musiał zabrać ze sobą więcej produktów. Jeśli prowadzisz swoje stoisko samodzielnie na targach rolniczych, możesz potrzebować dodatkowej osoby do pomocy podczas sprzedaży na targach rzemieślniczych.

4. Detal

Sklepy detaliczne mogą być zastraszającym, ale niezwykle satysfakcjonującym punktem sprzedaży produktów ziołowych. Sprzedaż w sklepach detalicznych jest również określana jako „sprzedaż hurtowa”, co, jak się domyślacie, oznacza ceny hurtowe. Większość sprzedawców detalicznych ma określoną marżę, którą musi osiągnąć i nie rozważy wprowadzenia produktu do sprzedaży, jeśli nie będzie w stanie uzyskać takiej marży. Często zdarza się, że ta nisza produktów ziołowych ma około 50% marży dla producenta (ciebie), co oznacza, że ​​ustalasz swoje koszty hurtowe na poziomie dwukrotności kosztu wytworzenia produktu, a sprzedawca detaliczny zazwyczaj podnosi cenę o 100%. aby uzyskać 50% marży zysku na swoich produktach. Na przykład, jeśli zrobienie maści kosztuje 2 USD, cena hurtowa wyniesie 4 USD, a Twój zysk wyniesie 50% z 4 USD; sprzedawca detaliczny podniósłby cenę do 8 USD, a jego marża zysku wyniosłaby 50% z 8 USD. Możesz być w stanie sprzedać swoje towary sprzedawcy detalicznemu za mniej niż 40% lub nawet 30% mniej niż w sprzedaży detalicznej — ustalenie, co działa najlepiej, zależy od Ciebie. Może też sprawić, że zdasz sobie sprawę, że nie pobierasz wystarczających opłat za swoje produkty. Odkryłem, że twórcy wszelkiego rodzaju, zwłaszcza ci, którzy dopiero zaczynają, nie biorą pod uwagę kosztu swojego czasu, a tym samym kończą na zaniżonych cenach za swoje towary.

W przypadku sprzedaży detalicznej należy pamiętać, że zazwyczaj sprzedaje się ją w większych ilościach (luzem) niż w przypadku sprzedaży produktów ziołowych bezpośrednio konsumentowi. Oznacza to, że rozmiar twojego zamówienia będzie duży. Co więcej, czas, który poświęcasz na przenoszenie dużej ilości produktów, powiedzmy 300 USD do jednego sprzedawcy, jest prawdopodobnie krótszy niż czas potrzebny na zarobienie takiej ilości na rynku, na którym spędzasz czas na konfigurowaniu, sprzedawaniu i przyjmowaniu w dół.

Odkryłem, że handel detaliczny jest moim najbardziej dochodowym rynkiem zbytu, biorąc pod uwagę czas i wymaganą pracę. Aby targi rolników lub targi rękodzieła mogły się równać z moją sprzedażą detaliczną, muszą być dobrze odwiedzane, mieć świetną pogodę i ludzi, którzy chcą kupić mój produkt. Czasami znacznie lepiej radzę sobie na targu niż w handlu detalicznym, ale ogólnie niezawodny dochód zależy bardziej od handlu detalicznego. Jeśli ustawisz w kolejce ośmiu sprzedawców detalicznych, którzy co miesiąc zamawiają produkty za jedyne 200 USD, to daje to 1600 USD miesięcznie w przypadku sprzedaży hurtowej!

Wielką częścią sprzedaży detalicznej jest to, że możliwości naprawdę są nieograniczone. Po skorzystaniu z lokalnych sklepów możesz sprzedawać produkty ziołowe w innych stanach (oczywiście pamiętając o ich przepisach). Sprzedaż w lokalnych sklepach to nie tylko dobre pieniądze, ale może być świetnym marketingiem, ponieważ może pomóc w zwiększeniu sprzedaży online. Gdy klienci wypróbują Twoją markę, mogą przejść bezpośrednio do Twojej witryny, aby kupić od Ciebie lub polecić Twoje produkty znajomym i rodzinie.

Jeśli chcesz sprzedawać swoje produkty za pośrednictwem lokalnego sklepu, jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić, to dowiedzieć się, kto jest kupującym, i przynieść próbki swojego produktu. Telefonowanie na zimno lub wysyłanie e-maili do sklepów może działać, ale częściej wchodzenie i faktyczne danie im czegoś do spróbowania przyniesie szybszą i bardziej pozytywną odpowiedź. Może to być trudne dla tych, którzy nie czują się sprzedawcami, ale pamiętaj, że stoisz za tym, co robisz, wiesz, co jest w środku i jak to zostało zrobione, a to często ma największe znaczenie dla kupujących. Lubię przynosić próbki moich bestsellerów lub tego, co moim zdaniem przydałoby się w konkretnym sklepie, opowiadać im o produktach, a potem zostawiać im próbki i formularz zamówienia. Zwykle sprawdzam w ciągu tygodnia. Czasami, jeśli uznam to za stosowne, od razu zapytam, kiedy tam jestem, czy zechcą złożyć zamówienie, i osobiście wypełnię z nimi formularz zamówienia.

Kiedy masz już zamówienie i relację ze sklepem, kluczem jest jasna komunikacja i niezawodność. Dostarczanie zamówień na czas (w rozsądnym czasie od złożenia zamówienia) jest bardzo ważne. Wpadanie od czasu do czasu, aby wyprostować wystawę, zapytać, jak się sprawy mają, i sprawdzić, co możesz dla nich zrobić, pomoże wzmocnić związek. Sprzedawcy są często zajęci i zabiegani, więc obecność na nich, na której można polegać, będzie dla nich bardzo ważna.

5. Lokalny CSA

Sprzedaż produktów ziołowych w ramach programu rolnictwa wspieranego przez społeczność (CSA) to świetna opcja dla tych, którzy wytwarzają i sprzedają produkty ziołowe, ale nie są rolnikami lub nie mają własnego CSA. W wielu programach CSA poszukuje się produktów lokalnych, które można umieścić w pudełku z warzywami w celu dodania wartości. Chleb, jajka, kwiaty i produkty zielarskie to tylko niektóre z modeli, które widziałem.

Większość CSA działa przez około 20 tygodni w roku — przez cały sezon wegetacyjny od maja lub czerwca do października. Co tydzień dostarczają swoim klientom pudełko sezonowych produktów i albo dostarczają je do punktów odbioru w lokalnej społeczności (pomyśl: sklepy z naturalną żywnością), albo zlecają klientom odbiór ich na farmie.

Aby sprzedawać produkty ziołowe w CSA, najpierw upewnij się, że masz wspólny plan, zanim zgłosisz się do lokalnych farm. Zacznij od sporządzenia listy produktów sezonowych, które chcesz dołączyć do każdego pudełka. Następnie zdecyduj, czy będziesz w stanie oferować unikalne przedmioty co tydzień, czy też lepszym rozwiązaniem byłoby zaproponowanie bycia „producentem gości” w pudełku raz w miesiącu. Ponieważ klienci CSA są zwykle ci sami co tydzień, ponieważ większość modelek rejestruje ich na cały sezon, nie chciałbyś za każdym razem oferować tego samego rodzaju produktu (takiego jak maść).

Na koniec skontaktuj się z farmami w Twojej okolicy, z którymi chcesz współpracować. Rozsądne może być przeprowadzenie programu pilotażowego z jedną farmą i zobaczenie, jak to się potoczy. Następnie możesz rozwinąć, jeśli to podejście jest dla ciebie odpowiednie.

Wreszcie

Jak widzisz, jest mnóstwo miejsc, w których możesz sprzedawać produkty ziołowe. Mamy nadzieję, że to załamanie pomogło wyjaśnić proces przekształcania pasji lub hobby w rentowny biznes. Jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać podczas rozwijania firmy, jest cierpliwość i wytrwałość. Wybierz jedno z wyżej wymienionych miejsc, na którym chcesz się skupić w pierwszej kolejności — w zależności od tego, które najlepiej pasuje do Twojej sytuacji — i poświęć swoją energię i czas na rozwiązanie tam problemów. Następnie możesz zdecydować, czy powinieneś spróbować sprzedawać produkty ziołowe w innych miejscach.

Kiedy poznasz swój biznes, dowiesz się, na co masz czas i pasję, kim są twoi odbiorcy i jakie są marże, będziesz miał lepsze wyczucie, w których punktach sprzedaży najlepiej poświęcić swój czas na sprzedaż.

Przede wszystkim chcesz cieszyć się tym, co robisz. Prawdopodobnie dostałeś się do tej pracy z powodu pasji i związku z ziołami oraz innych powodów, które nie są skoncentrowane na pieniądzach. Ważne będzie, aby miłość do pracy była na pierwszym planie, aby nie stracić z oczu powodu, dla którego robisz to, co robisz. Jeśli to zrobisz, wkrótce przekonasz się, że możesz zarabiać na życie, robiąc to, co kochasz!

Szczęśliwej sprzedaży!