Poduszka z bylicy bylicy na naturalny środek nasenny

Każdy chce mieć dobre sny, więc co powiesz na połączenie dobrych snów z naturalnym środkiem nasennym? Bylica pospolita (Artemisia vulgaris) została sklasyfikowana jako ziołowy oneirogen, czyli roślina, która wytwarza lub wzmacnia senne stany świadomości (Barrett & McNamara, 2012). Niestety, większość onirogennych korzyści bylicy nie została naukowo potwierdzona z powodu braku funduszy na badania (Barrett & McNamara, 2012). Jednak przez wieki bylica była podziwiana za swoje magiczne, mistyczne i duchowe zastosowania (Szaro, 2020).

Zielarz Scott Kloos (2017) mówi, że liście bylicy we wszystkich postaciach – herbaty, nalewki, dymu, a nawet zawieszone nad łóżkiem lub umieszczone pod poduszką – promują żywe sny i pomagają odkryć, uzyskać dostęp i przekształcić obszary psychicznej nieświadomości . Niezależnie od braku badań opartych na badaniach, ta wyjątkowa roślina nieustannie pojawia się w wielu różnych anegdotach i literaturze na przestrzeni czasu (Szaro, 2020).

Jeśli nie śnisz lub nie pamiętasz swoich snów, spróbuj zrobić Poduszkę Bylica na podstawie książki Ziołowe Rytuały Judith Berger.

Poduszka Marzenia Bylicy

Nasze sny mogą nam wiele powiedzieć o nas samych, więc dobrym pomysłem może być trzymanie dziennika snów przy łóżku. Kiedy się obudzisz, zapisz wszystko, co pamiętasz ze swoich snów, i zapisz datę. Później, gdy w pełni się rozbudzisz, możesz wyszukać różne znaczenia snów i zobaczyć, czy wywoła to dla ciebie jakieś objawienia. Wydajność: 1 poduszka.

Składniki

4 łyżki liści bylicy pospolitej (Artemisia vulgaris).
1 łyżka kwiatów chmielu (Humulus lupulus).
1 łyżka kwiatów lawendy (Lavandula spp.).
1 łyżeczka liści mięty pieprzowej (Mentha x piperita).
1-2 szklanki siemienia lnianego
Tkanina muślinowa

Kierunki

  Wytnij dwa prostokątne kawałki muślinu (7 cali x 4 1/2 cala) i zszyj trzy boki razem. Odwróć materiał na prawą stronę.

  Połącz zioła i nasiona. Dobrze wymieszaj i napełnij worek w 3/4.

  Zamknij otwartą krawędź torby, a następnie złóż ją 2-3 razy (1/2 cala na każdą fałdę), aby objąć surowe krawędzie. Zszyj to zamknięte.

Do użycia:

  Zasłoń oczy torbą podczas odpoczynku.

  Umieść torbę pod poduszką, kiedy śpisz.

  Podgrzej lekko torebkę w kuchence mikrofalowej i wdychaj głębokie zapachy ziół przed pójściem spać.

Na zakończenie, 

Rozważ wykonanie dodatkowych wymarzonych poduszek dla rodziny i przyjaciół. Stanowią wspaniałe prezenty dla gospodyni i są idealne do pakietów pielęgnacyjnych. Dowiedz się więcej o poduszkach z bylicy i ziół poniżej.

Lawendowe Saszetki i Poduszki Marzeń
Jak używać bylicy do snów, snu i nie tylko
5 ziołowych sposobów na bezsenność dla lepszego snu

PRZYPISY

Barrett, C. & McNamara, P. (2012). Encyklopedia snu i snów: ewolucja, funkcja, natura i tajemnice snu: tom 1. Santa Barbara, Kalifornia: ABC-CLIO.

Berger, J. (1999). Ziołowe rytuały. New York, NY: St. Martin’s Griffin.

Kloos, S. (2017). Rośliny lecznicze Pacific Northwest: Zidentyfikuj, zbierz i wykorzystaj 120 dzikich ziół dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Portland, OR: Timber Press.

Szaro, M. (2020). Jak używać bylicy do snów, snu i nie tylko [Post na blogu]. Pobrane z https://theherbalacademy.com/how-to-use-mugwort/

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US