Tworzenie naturalnego środka odstraszającego owady z olejkami eterycznymi

Nareszcie nadeszła ciepła pogoda. I tak mają bugi. Jaki rodzaj środka odstraszającego owady nosisz? Jeśli jesteś typem osoby, która woli używać produktów ze składnikami roślinnymi, możesz po prostu chcieć stworzyć własne z olejkami eterycznymi i innymi prostymi składnikami. Od lat z przyjemnością tworzę własny naturalny środek odstraszający owady dla mnie i mojej rodziny z olejkami eterycznymi i ze świetnymi wynikami.

Wybór olejków eterycznych

Dlaczego warto wybierać olejki eteryczne zamiast tradycyjnych repelentów? Olejki eteryczne to lotne substancje chemiczne przechowywane w strukturach roślin i są uwalniane przez rośliny w celu przyciągnięcia zapylaczy, odstraszania drapieżników i innych celów. Olejki eteryczne są na ogół ekstrahowane z rośliny w procesie destylacji; inne formy ekstrakcji obejmują prasowanie mechaniczne i rozpuszczalniki chemiczne. Więc kiedy używasz olejków eterycznych, to, czego używasz do stworzenia swojego środka odstraszającego owady, to siła życiowa rośliny, która jest bardzo potężna.

Z drugiej strony zapachy wytwarzane przez człowieka są często wytwarzane z produktów petrochemicznych w celu odtworzenia zapachu określonej rośliny. Należą do nich pochodne benzenu, aldehydy i wiele innych znanych toksyn, które są dla nas szkodliwymi czynnikami rakotwórczymi i toksycznymi dla naszego środowiska. Konwencjonalne środki odstraszające owady, takie jak DEET, to insektycydy oparte na chemikaliach używanych w działaniach wojennych i zostały powiązane z zaburzeniami układu nerwowego oraz drgawkami (EPA).

Nasza skóra jest największym organem naszego ciała i pochłania większość tego, co aplikujemy, więc stosowanie mniej toksycznych składników wydaje się właściwym wyborem. Istnieje kilka olejków, które mogą być ukierunkowane na robale, które przeszkadzają nam w miesiącach letnich. Możesz eksperymentować z jednym olejkiem lub kombinacją olejków, aby stworzyć wybrany przez siebie repelent. Latem przygotowuję kilka przepisów, którymi podzielę się w dalszej części tego artykułu. Zwykle nakładam jeden na skórę jako mój codzienny balsam; potem robię spray, żeby spryskać włosy i ubranie.

Uwielbiam uczucie nakładania tych repelentów. Nie muszę biec pod prysznic, żeby je zmyć, bo czuję, jakby pełzała mi skóra. Wręcz przeciwnie; działają jak normalne balsamy, których używam w ciągu dnia, a spritzer jest odświeżający i sprawia, że ​​moje ubrania i włosy ładnie pachną.

Naturalne olejki odstraszające owady

Oto tabela z najskuteczniejszymi olejkami roślinnymi, sklasyfikowanymi według konkretnych owadów, które odstraszają. Słowo ostrzeżenia przy stosowaniu olejków eterycznych; powinny być zawsze używane z produktem nośnikowym ze względu na ich lotność. Produkty Carrier to inne oleje, takie jak oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia, olej słonecznikowy, olej z pestek moreli, płyny bezzapachowe itp. (Przeczytaj o olejach nośnikowych). W poniższych przepisach zauważysz, że wszystkie oleje są połączone z rodzajem nośnika . Niektórych EO nie należy stosować u dzieci lub kobiet w ciąży. Zalecamy również poszukiwanie marek, które stosują zrównoważone praktyki pozyskiwania. Mountain Rose Herbs ma duży wybór olejków eterycznych, które polecamy.

Czy wiesz, że olejki eteryczne z mięty pieprzowej i tymianku mogą zakłócać cykl larwalny?

W zależności od tego, gdzie jesteś i dokąd zmierzasz, możesz stworzyć środek odstraszający owady pasujący do otoczenia.

To, co zwykle robię, to patrzenie na olejki i zazwyczaj wyskakuje jeden lub dwa z nich. To są te, których należy używać. Oto jak:

Prosty środek odstraszający balsam z trawą cytrynową

Druk

Użyj butelki o pojemności 2 uncji (możesz ją rozprowadzić w dowolnym momencie, pachnie świetnie) Wskazówki

  • Napełnij butelkę ładnym, bezzapachowym balsamem (używam marki Trader Joe’s)
  • Dodaj 5-6 kropli olejku eterycznego z trawy cytrynowej (Cymbopogon flexuosus lub C. citratus)

Jeśli łączysz olejki takie jak lawendowy (Lavandula angustifolia) i geranium (Pelargonium graveolens) – Użyj 3 kropli lawendy i 2 kropli geranium.

Prosty środek odstraszający spritzera

Druk

Spryskaj nim ubranie i włosy. Nie stosować na skórę.

Kierunki

Połącz następujące składniki w 2-uncjowej butelce:

  • 4 łyżki wody destylowanej
  • 2 łyżeczki wódki
  • 5-6 kropli ulubionego olejku eterycznego lub kombinacji albo wypróbuj kombinację szałwii, rozmarynu, tymianku, lawendy i mięty Thieves.
  • Wstrząsnąć przed każdym użyciem.

Baw się dobrze i zacznij wybierać olejki do stworzenia własnego repelentu. Możesz nawet mieć w domu kilka olejków nośnych i roztworów do użycia. Nie zapomnij oznaczyć repelentu i przechowywać go bezpiecznie w chłodnym miejscu, poza zasięgiem dzieci! Przeczytaj informacje na odwrocie butelek olejku eterycznego, aby zapoznać się z wszelkimi środkami ostrożności i skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem u kobiet w ciąży lub dzieci. Przetestuj olejek w nośniku na niewielkim fragmencie skóry i odczekaj 24 godziny na ewentualne reakcje. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak używać olejków eterycznych, dołącz do nas w naszych programach online!

Ten artykuł został napisany przez Donnę Onacki, która pracuje z ziołami przez większość swojego życia i jest praktykantem w dziedzinie ziołolecznictwa klinicznego oraz posiada certyfikat aromaterapii. Prowadziła wiele warsztatów z aromaterapii i lubi dzielić się tym, co wie i czego się nauczyła z innymi. Donna jest skarbnikiem Herbal Community of Central Massachusetts i doradcą ds. odzyskiwania finansów oraz trenerem w Pot of Gold.

PRZYPISY

~ 152 ~ Worwood, VA (1991). Twój podstawowy zestaw podróżny. Kompletna księga olejków eterycznych i aromaterapii. San Rafael, Kalifornia: New World Library.

„Decyzja o ponownej rejestracji: DEET” (PDF). Agencja Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych, Biuro ds. Zapobiegania, Pestycydów i Substancji Toksycznych. wrzesień 1998. s. s. 39–40. Źródło 2012-09-08.

~ 152 ~ Wellness Mama, KT (2014). Domowe naturalne spraye na owady, które działają. Pobrano 18 maja 2014 r. z http://wellnessmama.com/2565/homemade-natural-bug-spray-recipes-that-work/

Olejki eteryczne a syntetyczne. (2013). Pobrano 10 maja 2014 r. z http://www.wayoutwax.com/approach/why_essential_oils.html

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz