The Ultimate Essential Oils Guide

W Herbal Academy olejki eteryczne są ważnym i ukochanym składnikiem naszych ziołowych zestawów narzędzi. Znajdziesz olejki eteryczne posypane pośród nalewek, olejków infuzowanych, maści i słoików z suszonymi ziołami, które stoją wzdłuż naszych półek, i często zwracamy się do nich, aby wspomóc nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Jak każde lekarstwo, olejki eteryczne mają swój czas i miejsce i są jednym z wielu środków, do których możemy się zwrócić — mamy o nich wiele do powiedzenia! Opracowaliśmy ten przewodnik po najlepszych olejkach eterycznych, aby pomóc Ci poruszać się po niektórych bardzo ważnych tematach i zagadnieniach związanych z aromaterapią, o których pisaliśmy na blogu Herbal Academy. Naszym celem jest ciągłe aktualizowanie tego posta o nowe artykuły i informacje, aby mógł on być dla Ciebie cennym źródłem informacji.

Najlepszy przewodnik po olejkach eterycznych

Jednym z obecnie modnych słów w kręgach wellness jest „olejek eteryczny”. Jeśli wpiszesz „olejek eteryczny” w wyszukiwarkę internetową, uzyskasz ponad 22 miliony odsłon. „Przewodnik po olejkach eterycznych” zapewni Ci ponad 3 miliony odsłon. A jeśli przeczytasz tylko kilka z tych stron internetowych, znajdziesz mylące grzęzawisko sprzecznych informacji.

Komu możemy zaufać? Jakie informacje są dokładne? Co jest bezpieczne? Co jest skuteczne? Co to jest moda? Co ma długą, pełną sukcesów historię? Czym w ogóle jest olejek eteryczny i dlaczego miałbym chcieć o nim wiedzieć? Do czego można stosować olejki eteryczne?

Gwarantuję, że właśnie dotarłeś do godnej zaufania strony internetowej, która zapewnia dokładne, bezpieczne i skuteczne informacje dotyczące zarówno tradycyjnego, jak i nowoczesnego podejścia do dobrego samopoczucia i zdrowia osobistego i rodzinnego, w tym stosowania olejków eterycznych. Jak mogę to zagwarantować? Ci z nas, którzy uczą w Akademii Ziołowej, mają rozległe przeszkolenie i doświadczenie w różnych obszarach stosowania roślin i ekstraktów roślinnych w celu wspierania naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Pozostajemy na bieżąco, pozostając w kontakcie jako społeczność, czytając oryginalne opracowania naukowe i uczestnicząc w kursach kształcenia ustawicznego. Trafiłeś we właściwe miejsce, aby poznać podstawy bezpiecznego i skutecznego stosowania olejków eterycznych.

The Ultimate Essential Oils Guide zapewni Ci solidne podstawy olejków eterycznych — podstawy, na których możesz budować bardziej zaawansowaną wiedzę, mając lepsze pojęcie o tym, jakie informacje warto przeczytać i przyswoić, a które informacje są prawdopodobnie najlepsze ignorowane.

W tym przewodniku skierujemy Cię do różnych zasobów i artykułów, które wyjaśnią niektóre z najczęściej zadawanych pytań i tematów dotyczących olejków eterycznych, w tym czym są olejki eteryczne, aktualne informacje na temat bezpieczeństwa olejków eterycznych, sposoby ich stosowania na codzienne problemy związane ze zdrowiem i dobrym samopoczuciem, mity o olejkach eterycznych, które możesz napotkać w mediach i nie tylko.

Podstawy olejków eterycznych

Definicja „olejku eterycznego”

Olejki eteryczne to ekstrakty roślinne otrzymywane przez destylację z parą wodną lub wodną, ​​proces stosowany w przypadku zdecydowanej większości olejków eterycznych lub tłoczenie na zimno (wytłaczanie), jak w przypadku olejków cytrusowych.

Istnieją inne ekstrakty roślinne, które są spokrewnione i mogą być stosowane w aromaterapii, ale nie są to prawdziwe olejki eteryczne. Absoluty, konkrety, ekstrakty CO2 i enfleurage to także ekstrakty aromatyczne, które również mogą wspierać dobre samopoczucie. Ekstrakty te są często łączone razem z olejkami eterycznymi, ale każdy z nich niesie ze sobą własne korzyści i obawy, które mogą być inne niż w przypadku prawdziwego olejku eterycznego.

Bezpieczeństwo olejków eterycznych jest niezwykle ważne

Bezpieczeństwo olejków eterycznych jest jedną z pierwszych rzeczy, które należy zbadać, wprowadzając olejki eteryczne do swojego życia. Niezależnie od tego, czy chodzi o naukę, w jaki sposób rozcieńczać olejki eteryczne, o co chodzi z fototoksycznymi olejkami eterycznymi, jak określić właściwą „dawkę” olejku eterycznego, czy też o stosowanie olejków eterycznych wewnętrznie i miejscowo, bezpieczeństwo olejków eterycznych jest bardzo ważne dla dzieci, dorośli i osoby starsze.

Szybkie linki dla Ciebie:

 • Przewodnik dotyczący bezpieczeństwa stosowania olejków eterycznych
 • Wybór nośników olejków eterycznych ~ 253 ~
  Prawda o bezpieczeństwie fototoksycznych olejków eterycznych

  Warunki dotyczące olejków eterycznych, które warto znać ~ 253 ~
  Bliższe spojrzenie na bezpieczeństwo olejków eterycznych

  Używanie olejków eterycznych dla dzieci

Wybór odpowiednich olejków eterycznych

Jedno z powszechnych pytań dotyczących olejków eterycznych dotyczy marek olejków eterycznych. Wraz z popularnością olejków eterycznych w ostatnich latach powstało wiele firm. Skąd więc wiedzieć, którą markę olejków eterycznych kupić?

Wybór wysokiej jakości olejków eterycznych nie jest tak trudny ani skomplikowany, jak mogłoby się wydawać. Jednym z najbardziej podstawowych sposobów na to jest wiedzieć, czego szukać w firmie. Jednym z przykładów jest kupowanie olejków od firm, które stosują zrównoważone praktyki związane z olejkami eterycznymi. Olejki eteryczne to produkty wymagające dużej ilości zasobów, a odpowiedzialne korzystanie z nich dobrze nam zrobi. Kolejnym kryterium wyboru odpowiedniego olejku eterycznego jest nauczenie się, jak wybierać spośród różnych chemotypów olejków eterycznych.

Szybkie linki dla Ciebie:

 • Jak wybrać wysokiej jakości olejki eteryczne
 • Zrównoważone praktyki stosowania olejków eterycznych
 • Jak wybrać odpowiedni olejek lawendowy

Jak olejki eteryczne mogą być stosowane dla dobrego samopoczucia

Istnieje wiele codziennych zastosowań olejków eterycznych, niezależnie od tego, czy używasz ich w domu, w produktach higieny osobistej, czy też w celach zdrowotnych. Olejki eteryczne można również stosować okazjonalnie, codziennie lub gdzieś pomiędzy. Istnieje wiele sposobów na włączenie olejków eterycznych do swojego życia.

Na przykład mieszanki dyfuzorów olejków eterycznych można rozpylać, aby Twój dom pachniał pięknie, ale nie jest to jedyny sposób wykorzystania olejków eterycznych w celu uzyskania ich aromatycznych korzyści. Olejki eteryczne są często używane do wspomagania pamięci, szczególnie u osób cierpiących na utratę pamięci z powodu choroby Alzheimera i demencji. Można ich również użyć, aby nadać Ci piękny zapach, tworząc proste mieszanki perfum z olejkami eterycznymi! Perfumy w postaci olejku eterycznego lub perfumy w kulce z olejkiem eterycznym DIY to świetne sposoby, aby naturalnie ładnie pachnieć.

Olejki eteryczne można również włączyć do domowych przepisów czyszczących, aby nadać im zapach i zniechęcić do zarazków. Mówiąc o zarazkach, mieszanki przeciwdrobnoustrojowych olejków eterycznych są często używane w miesiącach zimowych z tego samego powodu dzięki ich właściwościom przeciwdrobnoustrojowym.

Olejki eteryczne mogą znaleźć się w twoim naturalnym zestawie ziół lub możesz dodać je do podróżnej apteczki pierwszej pomocy. Są bardzo pomocne, jeśli chcesz naturalnie podejść do bólu głowy, a także mogą być stosowane, jeśli masz suchą skórę lub chcesz zmniejszyć widoczność blizn.

Możesz używać olejków eterycznych do odstraszania owadów za pomocą mieszanki olejków eterycznych DIY lub do łagodzenia ukąszeń i użądleń owadów na skórze. Mówiąc o skórze, czy wiesz, że niektóre olejki eteryczne są dobrze znane ze swoich korzyści dla skóry? Następnym razem, gdy będziesz robić maść do skóry, rozważ dodanie olejków eterycznych, aby promować zdrowie skóry. Olejki eteryczne można również dodawać do rutynowej pielęgnacji włosów.

Olejki eteryczne są powszechnie używane do łagodzenia niepokoju i stresu. Jeśli stres jest czymś, z czym zmagasz się regularnie, rozważ użycie mieszanki olejków eterycznych na stres w osobistym inhalatorze jako dodatek do innych taktyk radzenia sobie ze stresem.

Szybkie linki dla Ciebie:

  Podstawowe olejki eteryczne do codziennego życia

  Mieszanki dyfuzorów olejków eterycznych ~ 253 ~
  Co badania mówią o olejkach eterycznych na chorobę Alzheimera i demencję

  Proste mieszanki perfum wykorzystujące nuty aromatyczne

  Perfumy w postaci stałej z olejkami eterycznymi na zimowy romans

  Perfumy DIY Słodkie pomarańcze i róże

  Wiosenne porządki z olejkami eterycznymi

  Bezpieczne i potężne alternatywne mieszanki „złodziei” ~ 253 ~
  Olejek eteryczny z lawendy: niezbędnik w aptece naturalnej

  Olejki eteryczne pierwszej pomocy na letnie podróże

  Naturalne podejście do bólu głowy za pomocą ziół i olejków eterycznych ~ 253 ~
  11 olejków eterycznych do skóry suchej ~ 253 ~
  Jak używać olejków eterycznych na blizny ~ 253 ~
  Tworzenie naturalnego środka odstraszającego owady z olejkami eterycznymi ~ 253 ~
  Olejki eteryczne na ukąszenia i użądlenia owadów

  28 olejków eterycznych przyjaznych dla skóry na następny balsam ~ 253 ~
  Jak stosować olejki eteryczne do pielęgnacji włosów

  Olejki eteryczne łagodzące niepokój i stres

  Dwie mieszanki olejków eterycznych do osobistego inhalatora na stresujące czasy ~ 253 ~

Wyjaśnienie nieporozumień dotyczących olejków eterycznych

Istnieje wiele mitów dotyczących olejków eterycznych, które powodują, że ludzie używają ich niewłaściwie lub przyjmują błędne założenia na ich temat. Jednak mając pewne wykształcenie i doświadczenie w zakresie olejków eterycznych, możesz śmiało ich używać.

Szybkie linki dla Ciebie:

  Odpowiedzi na mity i często zadawane pytania dotyczące olejków eterycznych ~ 253 ~
  Jak bezpiecznie stosować olejki eteryczne

Jak używać aromaterapii jako zielarz

Włączenie olejków eterycznych do zielarstwa to doskonały pomysł. Olejki eteryczne są wspaniałe zarówno dla zielarza rodzinnego, jak i profesjonalnego zielarza. Ponieważ różnią się chemicznie od swoich roślin macierzystych, właściwości terapeutyczne i bezpieczeństwa olejków eterycznych również mogą być inne. Należy to wziąć pod uwagę przy stosowaniu kombinacji ziół i olejków eterycznych.

Istnieje również kilka innych różnic wartych odnotowania.

Na przykład, jeśli chodzi o olejki eteryczne, istnieją dwa wyraźnie różne rumianki o różnych profilach chemicznych i różnych zastosowaniach: rumianek rzymski (Chamaemelum nobile) i rumianek niemiecki (Matricaria recutita). Istnieje również kilka lawend, z których najbardziej różnią się lawenda prawdziwa (Lavandula angustifolia) i lawenda kolczasta (Lavandula latifolia). Nauczenie się, jak wybrać odpowiedni olejek eteryczny do swoich potrzeb, jest ważną częścią stosowania olejków eterycznych obok ziół.

Kolejną różnicę w używaniu zioła i jego olejków eterycznych można zobaczyć w tym przykładzie. Podczas gdy herbata miętowa może być do picia dla osób w każdym wieku, a cukierki miętowe są tradycyjnie podawane dzieciom na Boże Narodzenie, olejek eteryczny z mięty pieprzowej (Mentha x piperita) ma pewne istotne obawy dotyczące bezpieczeństwa stosowania u małych dzieci.

Jednym z najłatwiejszych i najbezpieczniejszych sposobów włączenia olejków eterycznych do praktyki zielarskiej jest stosowanie ich razem z olejkami ziołowymi. Na przykład doskonała miejscowa mieszanka przeciwbólowa może zawierać olej nośnikowy nasycony kwiatami dziurawca zwyczajnego (Hypericum perforatum), nagietka lekarskiego (Calendula officinalis) i arniki (Arnica montana) wraz z lawendą (Lavandula angustifolia) i rozmarynem (Rosmarinus officinalis). lub helichrysum (Helichrysum italicum) olejki eteryczne.

Zielnik Akademii Ziół zawiera e-book do pobrania zawierający wiele sugestii i przepisów na wykorzystanie olejków eterycznych. Przede wszystkim pamiętaj, aby dowiedzieć się o każdym olejku eterycznym, którego chcesz użyć, zanim włączysz go do leków ziołowych.

Szybkie linki dla Ciebie:

  Włączanie olejków eterycznych do swojej praktyki ziołowej

  Jak wybrać odpowiedni olejek lawendowy

  Olejki eteryczne: Ebook The Herbalist’s Toolkit (bezpłatny dla członków Herbarium)

Wreszcie

Pomimo ogromnej ilości sprzecznych informacji krążących po Internecie, można nauczyć się, jak bezpiecznie i skutecznie stosować olejki eteryczne. I pomimo ogromnej ilości sfałszowanych olejków eterycznych na rynku, możliwe jest znalezienie i zakup autentycznych, autentycznych olejków eterycznych wysokiej jakości, które można wykorzystać do wspierania dobrego samopoczucia osobistego i rodzinnego.

Dzięki temu artykułowi i niektórym wymienionym w nim zasobom możesz być na dobrej drodze do rozpoznania i zrozumienia odpowiednich informacji o olejkach eterycznych, z możliwością sortowania wszystkiego w celu znalezienia wysokiej jakości edukacji i wskazówek, a także doskonałej jakości olejki eteryczne.

Akademia Ziół również przyjmuje pytania. Koniecznie śledź nas na Facebooku, a jeśli jesteś studentem Akademii Ziołowej rozważ dołączenie do dyskusji w MyHerbalStudies, naszej studenckiej grupie na Facebooku.

Z niecierpliwością czekamy na kontakt z Tobą i dzielenie się naszą miłością do roślin i ekstraktów roślinnych, w tym olejków eterycznych!

Post pierwotnie opublikowany 28 kwietnia 2015 r. Zaktualizowano 22 marca 2018 r.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US