• Home
 • Olejki eteryczne
 • Dwie mieszanki olejków eterycznych do osobistego inhalatora, które pomogą ci przetrwać stresujące chwile

Dwie mieszanki olejków eterycznych do osobistego inhalatora, które pomogą ci przetrwać stresujące chwile

Myślę, że można bezpiecznie założyć, że wszyscy w którymś momencie odczuwa ciężar stresu w swoim życiu. Niezależnie od tego, czy chodzi o dzieci, szkołę, pracę czy inne potrzeby, stres jest oczekiwaną częścią życia.

Stres rzadko jest czymś, czego można uniknąć i na szczęście nie zawsze jest czymś złym. Stres może nas motywować i rozciągać. Może pchnąć nas do osiągania więcej i pójścia dalej. Zmiany te mogą być dobre, gdy są odpowiednio zrównoważone z innymi rzeczami w życiu.

Z drugiej strony stres, który nas obciąża i utrzymuje się przez długi czas, może negatywnie wpłynąć na nasze samopoczucie. To jest ten rodzaj stresu, z którym chcemy nauczyć się radzić sobie w zdrowy sposób.

Widząc, że jestem osobą, która łatwo się stresuje, kiedy biorę na siebie zbyt wiele lub nie mam zaplanowanych wystarczająco dużo przyjemnych zajęć w moim tygodniu, nauczyłam się kilku sztuczek, które pomogą mi radzić sobie w zdrowy sposób z negatywnym stresem, kiedy nadejdzie.

Jedną z najbardziej pomocnych rzeczy w radzeniu sobie ze stresem jest stosowanie olejków eterycznych.

Zanim dowiedziałem się dużo o olejkach eterycznych, uważałem je za działające tylko po to, by pomóc niektórym ludziom poczuć się zrelaksowanym. Jednak teraz, gdy zacząłem je badać i studiować, nie tylko jestem przekonany, że nauka pokazuje, jak skuteczne są w relaksacji ciała i umysłu, ale mam również z pierwszej ręki doświadczenie w tym zakresie.

Jak określone zapachy mogą wpływać na reakcję organizmu na stres

Zapach od dawna łączony jest z reakcjami emocjonalnymi. Jeśli chodzi o stosowanie olejków eterycznych w celu podejścia do stresu w naturalny, holistyczny sposób, Annie Hall (2014) wyjaśnia ten proces w swoim artykule Essential Oils for Stress and Anxiety. Mówi: „Kiedy nos wyczuwa zapach, nerwy węchowe wysyłają sygnały bezpośrednio do emocjonalnej części mózgu. To dzięki tej ścieżce olejki eteryczne mogą pomóc złagodzić postrzeganie stresu i niepokoju przez mózg.

Tak więc, kiedy bierzesz głęboki wdech jednego lub nawet mieszanki olejków eterycznych, ośrodki emocjonalne w twoim mózgu zostają uruchomione, a sposób, w jaki postrzegasz stres, może ulec zmianie.

Korzystanie z olejków eterycznych na stres

Istnieje wiele różnych sposobów wykorzystania olejków eterycznych, które pomogą Ci się zrelaksować. Możesz użyć ich w olejku do masażu. Możesz użyć ich w kąpieli mlecznej. Możesz rozprowadzić je w dyfuzorze. Możesz nawet stworzyć własną spersonalizowaną mieszankę relaksujących olejków eterycznych i umieścić ją w osobistym inhalatorze, aby używać jej zawsze i wszędzie, gdzie jej potrzebujesz.

Osobiste inhalatory to jeden z moich ulubionych sposobów używania olejków eterycznych, szczególnie w przypadku stresu. Widząc, że stres nie jest problemem typu „napraw go i zapomnij”, stwierdzam, że muszę wielokrotnie używać olejków eterycznych, aby pomóc sobie znaleźć się w tym zrelaksowanym, skoncentrowanym miejscu, kiedy mam do czynienia z większym stresem, niż chciałbym w moim życie. Korzystanie z osobistego inhalatora z niestandardową mieszanką olejków eterycznych to łatwy sposób na uczynienie tego powtórzenia bardziej wykonalnym.

Zanim podzielę się kilkoma przepisami na osobiste mieszanki do inhalacji, które pomogą Ci się zrelaksować w stresujących czasach, najpierw przyjrzyjmy się niektórym olejkom eterycznym na stres.

Olejki eteryczne na stres

Istnieje wiele olejków eterycznych, które mogą pomóc zrelaksować umysł i ciało. Aromaterapeutka i nauczycielka Andrea Butje wymienia następujące olejki eteryczne, które pomagają w relaksacji i redukcji stresu.

  Słodka pomarańcza (Citrus sinensis)

  Ylang Ylang (Cananga zapachowa)

  Wetyweria (Vetiveria zizanioides)

  Patchouli (kabel Pogostemon)

  Palmarosa (Cymbopogon martinii)

  Lawenda (Lavandula angustifolia)

  Majeranek (Origanum majorana)

(Butje, 2014)

Teraz, gdy masz już kilka pomysłów na olejki eteryczne, które pomogą Ci się zrelaksować w stresujących chwilach, pozwól, że podzielę się z Tobą dwiema prostymi, ale skutecznymi mieszankami olejków eterycznych. Mieszanki te można stosować w osobistym inhalatorze za każdym razem, gdy poczujesz nadchodzące skutki stresu.

Dwie osobiste mieszanki do inhalacji olejków eterycznych na stres

Mieszanka stresu #1

Druk

Składniki

5 ml lub mniejsza czysta, sterylna szklana butelka
10 kropli ylang-ylang (Cananga odorata)
6 kropli lawendy (Lavandula angustifolia)
4 krople paczuli (Pogostemon cablin)

Kierunki

  Połącz olejki eteryczne w czystej, sterylnej szklanej butelce. Zakręć butelkę. Pozostaw olejki na 24 godziny, aby odpoczęły i dobrze się zmieszały.

  Umieść 10-20 kropli mieszanki na podkładce inhalatora osobistego inhalatora. Włożyć wkładkę do inhalatora i zatrzasnąć zaślepkę na miejscu.

Mieszanka stresu #2

Druk

Składniki

5 ml lub mniejsza czysta, sterylna szklana butelka
12 kropli bergamotki (Citrus bergamia)
6 kropli lawendy (Lavandula angustifolia)
2 krople kadzidła (Boswellia carterii)

(Uwaga: Ta mieszanka NIE powinna być stosowana miejscowo do stosowania na skórę. Jest przeznaczona wyłącznie do inhalacji. Ze względu na problemy z nadmiernym zbieraniem, nie zalecamy kupowania Boswellia carterii z Somalii. Proszę przeszukaj olejki eteryczne i kupuj tylko od firm, które pozyskują olejki w sposób zrównoważony. Pamiętaj, że olejki eteryczne są produktami wymagającymi dużych zasobów i powinny być odpowiednio stosowane. Dowiedz się więcej o zrównoważonym rozwoju i olejkach eterycznych tutaj: https://theherbalacademy.com/define-sustainability-lessons-for-essential-oil- konsumenci/)

Kierunki

  Połącz olejki eteryczne w czystej, sterylnej szklanej butelce. Zakręć butelkę. Pozostaw olejki na 24 godziny, aby odpoczęły i dobrze się zmieszały.

  Umieść 10-20 kropli mieszanki na podkładce inhalatora osobistego inhalatora. Włożyć wkładkę do inhalatora i zatrzasnąć zaślepkę na miejscu.

Do użycia:

Za każdym razem, gdy poczujesz narastające skutki stresu, otwórz swój osobisty inhalator, umieść go blisko nosa i weź 3-4 powolne, głębokie oddechy. Załóż nasadkę z powrotem na swój osobisty inhalator. Powtarzaj co 20-30 minut w ciągu dnia, w zależności od potrzeb.

Chociaż od czasu do czasu możemy spodziewać się stresu w naszym życiu, z pewnością nie musimy z tym żyć. Możemy zastosować naturalne środki radzenia sobie ze stresem, takie jak stosowanie relaksujących olejków eterycznych w osobistym inhalatorze, aby pomóc nam zachować spokój i kontynuować.

Naucz się holistycznego podejścia do radzenia sobie ze stresem na naszym najnowszym krótkim kursie: Samoopieka ziołowa w radzeniu sobie ze stresem

Zespół Akademii Ziołowej ciężko pracował przez ostatnie kilka miesięcy, aby stworzyć nowy Krótki Kurs, który pomoże Ci nauczyć się holistycznego podejścia do radzenia sobie ze stresem.

Ten kurs omawia stres i jego wpływ na dobre samopoczucie, a następnie zagłębia się w holistyczne podejście do samoopieki w celu radzenia sobie ze stresem. Ten kurs nie tylko zapewni ci dogłębne zrozumienie wyborów żywieniowych, praktyk związanych ze stylem życia i ziół, które mogą zmienić twoją reakcję na stres i poprawić twoje samopoczucie, ale przeprowadzi cię przez proces stosowania olejków eterycznych i aromaterapii do radzenia sobie ze stresem jako dobrze!

Dowiedz się więcej o naszym najnowszym krótkim kursie tutaj!

PRZYPISY

Butje, A. (2014, Ap1). Relaks z olejkami eterycznymi. [Post na blogu]. Pobrane z https://blog.aromahead.com/2014/04/21/relax-essential-oilsril 2

Hall, A. (2014, 20 lutego). Olejki eteryczne łagodzące niepokój i stres. [Post na blogu]. Pobrane z https://theherbalacademy.com/essential-oils-for-anxiety-and-stress-relief/

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US