Kwiatowa mgiełka: Spray do pomieszczeń DIY

Kilka psiknięć naszego sprayu do pomieszczeń DIY przeniesie Twój umysł i ducha do jasnych i kolorowych ogrodów pełnych kwiatów i światła. Ta kwiatowa mgiełka jest zapowiedzią naszego Kursu Perfumerii Naturalnej i łączy aromatyczny aromat jaśminu i róży z cytrusową pogodą ducha bergamotki. Efektem końcowym jest podnoszący na duchu zapach, który odmładza zmysły i odświeża Twój dom.

Większość konwencjonalnych sprayów do pomieszczeń zawiera toksyny i chemiczne substancje zapachowe, których wolelibyśmy unikać. Na szczęście stworzenie aromatycznej mgiełki w domu jest szybkie i łatwe. Poza tym pachnie znacznie lepiej niż większość opcji kupowanych w sklepie (jeśli sami tak mówimy!). Oprócz tego, że ta domowa wersja pachnie niesamowicie, miło jest mieć spokój ducha, wiedząc, że składniki są naturalne i nietoksyczne, stanowiąc zdrową alternatywę dla chemicznych odświeżaczy powietrza.

Poznaj składniki: jaśmin, róża i bergamotka

Ten spray do pomieszczeń dla majsterkowiczów zawiera jaśmin (Jasminum grandiflorum lub J. sambac) i różę (Rosa spp.). W razie potrzeby można go również stosować jako kwiatową mgiełkę do ciała. Aromatyczne połączenie tych roślin przywołuje zmysłowy, słodki zapach, który podnosi na duchu i dodaje otuchy.

Jaśmin (Jasminum grandiflorum lub J. sambac) to podstawowy zapach w przemyśle perfumeryjnym, który dodaje pełni i witalności mieszankom zapachowym. Jest również uwielbiany ze względu na swoją zdolność do zachęcania do relaksu i poprawiania nastroju. Oprócz perfum i sprayów do pomieszczeń, jaśmin znajdziesz w olejkach do masażu, mieszankach do dyfuzorów i przepisach na pasty do ciała.

Rose (Rosa spp.) jest dołączona ze względu na swój słodki kwiatowy zapach, ale jest również przydatna do wsparcia w żałobie i inspirujących romansów. Delikatna, kojąca natura róży zapewnia poczucie spokoju i wyciszenia.

Bergamotka (Citrus x bergamia) dopełnia profil zapachowy jasnym, rześkim aromatem, który dobrze komponuje się z nutami kwiatowymi. Jest często stosowany w przemyśle perfumeryjnym, aby wprowadzić harmonię do mieszanek aromatycznych (Navarra i in., 2015). Znajdziesz również ten cytrusowy olejek eteryczny stosowany w preparatach ziołowych, takich jak ta osobista mieszanka do inhalacji, aby wspierać niepokój i stres.

Ponieważ bergamotka jest fototoksyczna, dobrym pomysłem jest stosowanie olejku eterycznego niezawierającego furokumaryny lub bergaptenu podczas stosowania tego przepisu jako sprayu do ciała. Jeśli te opcje nie są dostępne (a używany jest olejek eteryczny), nie wystawiaj skóry na działanie promieni słonecznych przez 18 godzin, aby uniknąć ryzyka poważnego oparzenia słonecznego.

Olejek eteryczny z bergamotki jest mile widzianym dodatkiem do mgiełek do ciała, sprayów poprawiających nastrój i naturalnych kosmetyków, ponieważ dobrze komponuje się z wieloma innymi zapachami. Bergamotę znajdziesz w naszych balsamach w kostkach Mediterranean Garden i polecanych w naszym samouczku dotyczącym perfum stałych.

Kwiatowa mgła

To piękny, kwiatowy spray do ciała lub pomieszczeń. Jeśli olejki eteryczne się oddzielą, może być konieczne dostosowanie ilości solubilizatora do mieszanki, w zależności od używanego rodzaju. Pamiętaj, aby użyć bergamotki wolnej od furanokumaryny (FCF) lub bergaptenu; jeśli używasz ekstraktu bergamotki, trzymaj odsłoniętą skórę z dala od słońca lub promieniowania ultrafioletowego (UV) przez co najmniej 18 godzin po nałożeniu, aby zapobiec możliwym poważnym oparzeniom. Aby przygotować ten przepis, potrzebujesz 100-ml ciemnej szklanej butelki z rozpylaczem.

Składniki

27 ml 190-procentowego alkoholu
1 ml solubilizatora
10 kropli olejku eterycznego z bergamotki FCF (Citrus x bergamia).
3 krople absolutu jaśminu (Jasminum grandiflorum lub J. sambac).
2 krople olejku eterycznego z róży otto (Rosa x damascena).
36 ml hydrolatu jaśminowego (Jasminum grandiflorum lub J. sambac).
35 ml hydrolatu różanego (Rosa spp.)

Kierunki

   Połącz alkohol, solubilizator i olejki eteryczne w wysterylizowanej, 100 ml ciemnej szklanej butelce z rozpylaczem.

   Wstrząśnij delikatnie, aby połączyć.

   Dodaj hydrolaty. Ponownie delikatnie wstrząśnij.

   Oznacz i przechowuj w chłodnym, ciemnym miejscu do 6 miesięcy.

   Wstrząsnąć przed użyciem.

Na zakończenie,

Ten spray do pomieszczeń dla majsterkowiczów to wspaniała naturalna alternatywa dla konwencjonalnych odświeżaczy powietrza. Oprócz odświeżania powietrza w domu, aromatyczne składniki mogą również poprawiać nastrój i wspierać dobre samopoczucie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tworzeniu aromatycznych mieszanek i perfum, zapraszamy na nasz nowy Kurs Perfumiarstwa Naturalnego!

Kurs perfum naturalnych zawiera wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby już dziś zacząć mieszać w domu własne perfumy botaniczne, w tym ponad 20 przepisów, specjalną kolekcję monografii roślin perfumeryjnych, proste rytuały włączania ich do swojego stylu życia, porady ekspertów i pięknie ilustrowane pliki do pobrania dotyczące bezpieczeństwa, zrównoważonego rozwoju, technik mieszania i nie tylko.

Dowiedz się więcej lub zapisz się na Kurs Perfumerii Naturalnej.

PRZYPISY

Navarra, M., Mannucci, C., Delbò, M. i Calapai, G. (2015). Olejek eteryczny Citrus Bergamia: od badań podstawowych do zastosowań klinicznych. Frontiers in Pharmacology, 6, 36. https://doi.org/10.3389/fphar.2015.00036

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US