DIY Słodkie Pomarańcze & Rose Perfume

Na tegoroczny Dzień Matki chciałam podarować mojej mamie coś wyjątkowego i wiedziałam, że ją pokocha. Nie było trudno wymyślić zapach na ten wyjątkowy prezent – ​​coś z różami i słodkimi pomarańczami, dwoma ulubionymi zapachami mojej mamy.

W moim sklepie na Etsy sprzedaję wszelkiego rodzaju kulki do aromaterapii, ale nie do perfum. Nagle wpadłem na pomysł, aby zrobić perfumy dla mojej mamy, używając jej dwóch ulubionych zapachów na świecie!

Zapachy mogą zmienić Twój nastrój i dzień

Zwykły akt wąchania może zdziałać wiele dobrego dla twojego ciała. Zapach może sprawić, że zrelaksujesz się i wyciszysz lub obudzisz i będziesz gotowy. Niektóre zapachy mogą wywoływać reakcje emocjonalne wspomnieniami z przeszłości. W aromaterapii istnieje wiele różnych olejków eterycznych, które mogą pomóc pokonać smutek, poprawić uwagę i skupienie, złagodzić bóle głowy, a nawet pomóc w spokojnym śnie.

Te różane perfumy, którymi się dziś z wami dzielę, mają wspaniałe właściwości poprawiające nastrój, które mogą pomóc rozjaśnić nastrój i przynieść słońce w deszczowy dzień. To jak lato w butelce!

Perfumy słodkie pomarańcze i róże

Druk

Użyłam frakcjonowanego oleju kokosowego. Możesz zastąpić inny olej nośnikowy, ale frakcjonowany olej kokosowy szybko wsiąka w skórę i jest tańszą opcją niż olej jojoba.

Składniki

Szczypta płatków róży
Szczypta suszonej skórki pomarańczowej
1 kropla absolutu różanego (jest to znacznie tańsze niż olejek różany, który lepiej nadaje się do zastosowań terapeutycznych)
3 krople olejku eterycznego ze słodkiej pomarańczy
2 krople olejku eterycznego z mandarynki
Frakcjonowany olej kokosowy, ilość wystarczająca do napełnienia butelki
Szklana butelka w rolce (użyłam butelki o pojemności 1/3 uncji) ~ 153 ~
Kierunki

  • W szklanej butelce typu roll-on dodaj szczyptę suszonych płatków róży i szczyptę suszonej skórki pomarańczowej.
  • Wlej olejki eteryczne i wlej frakcjonowany olej kokosowy do wypełnienia.
  • Zakręć i delikatnie potrząśnij, aby połączyć.

Jakie zapachy możesz wymyślić do własnych perfum?

Ten post został napisany przez The Hippy Homemaker, Christinę, która uwielbia dzielić się swoją wiedzą na temat ekologicznego i przyjaznego dla środowiska życia, naturalnego zdrowia, aromaterapii, ziołolecznictwa i nie tylko!

Zapisz

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US