• Home
  • Czytaj mi
  • Recenzja książki: Początkujący’ Book of Essential Oils

Recenzja książki: Początkujący’ Book of Essential Oils

Otrzymaliśmy kopię The Beginners’ Book of Essential Oils do przejrzenia. Książka została napisana przez jedną z absolwentek naszej Akademii, Christine Dalziel z Joybilee Farms. Christine podjęła bardzo złożony temat i uczyniła go bardzo przystępnym.

Olejki eteryczne są wspaniałym narzędziem dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Christine dzieli się ze swoimi czytelnikami, jak rozpocząć proces pozyskiwania, używania i przechowywania olejków eterycznych.

Ta niewielka książeczka jest pełna praktycznych porad, bezpiecznego stosowania olejków eterycznych i zdrowego rozsądku. Christine rozpoczyna od wyjaśnienia, czym są olejki eteryczne. „Olejki eteryczne są produktem destylacji z parą wodną, ​​a nie infuzji”.

Olejków eterycznych nie należy mylić z olejkami infuzyjnymi. Pomyśl tylko o tym; potrzeba 2000-5000 funtów płatków róży, aby zrobić tylko jeden funt olejku różanego!

Książka zawiera dziesięć monografii, a każda z nich jest pięknie przedstawiona wspaniałym botanicznym drukiem. Christine sugeruje rozpoczęcie od tych dziesięciu olejków eterycznych. Która dziesiątka? Aby się o tym przekonać, musisz zdobyć kopię tej uroczej książeczki! Czytelnik będzie zachwycony dokładnymi informacjami zawartymi w każdej z tych monografii.

Dużym plusem są przepisy zawarte na końcu książki – od pasty do zębów, przez maści lecznicze, po domowe środki czystości. Moja książka będzie mieszkała w kuchni, gdzie będzie dla mnie łatwo dostępna. Sprawdź jeden z przepisów Christine poniżej.

Jeśli nie przekonałem Was do sięgnięcia po tę książkę, to powinienem Wam coś powiedzieć o autorze. Christine jest gospodarzem od 30 lat i mieszka w domku z bali w górach. Jest także wielokrotnie nagradzaną artystką zajmującą się włóknem, która w swojej sztuce wykorzystuje medium pochodzące z jej własnych owiec i ogrodu. Współtworzyła blog naszej Akademii (przeczytaj jej post o Woad tutaj), regularnie pisze na swoim własnym blogu (joybileefarm.com) i jest absolwentką naszego zaawansowanego kursu ziołowego.

Gdyby Christine zdecydowała się napisać książkę o innych przygodach swojego życia, byłbym tam!

Ciesz się i dziękuję, Christine. Bardzo mi się podobało!

Znajdź Księgę olejków eterycznych dla początkujących na Amazon.

 

Książki i zasoby wymienione w Herbal Bookshelf, a także w odnośnikach, cytatach i recenzjach książek na stronie internetowej Akademii Herbal mogą zawierać tytuły i język, który zawiera słowa i wyrażenia, takie jak „leczenie”, „leczenie” i „leczenie”. Strony internetowe Herbal Academy, które zawierają recenzje książek, produkty, referencje, cytaty, czasopisma lub inne publikacje i linki, nie powinny być interpretowane jako twierdzenia medyczne, diagnoza lub leczenie. Akademia Zielarstwa nie ponosi odpowiedzialności za treść tych zewnętrznych zasobów. Akademia Ziołowa nie czyni żadnych oświadczeń medycznych, ani nie zamierza diagnozować ani leczyć schorzeń.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US