Jak zrobić domowy peeling cukrowy z nagietkiem

W ciągu ostatnich 8-10 lat bardziej skupiłam się na prowadzeniu zdrowszego stylu życia i wychowanie moich dzieci z takim nastawieniem. Z powodu tej decyzji musiałem zmienić wiele rzeczy w moim życiu – rzeczy, które większość ludzi może uważać za nieszkodliwe, ale widzę, że wyrządzają więcej szkody niż pożytku. Zamiana produktów do pielęgnacji skóry, których używam regularnie na mniej toksyczne wersje, to jedna z większych zmian, jakie musiałam wprowadzić.

Toksyny i skóra

To szalone, na jakie toksyny codziennie narażony jest przeciętny Amerykanin. Dokładna liczba nie jest znana, ponieważ różni się w zależności od stylu życia, ale szacuje się, że to ponad 2 miliony toksyn dziennie! Myślę, że można śmiało powiedzieć, że życie bez toksyn byłoby niewykonalne, ale uważam, że warto podjąć wysiłek zmniejszenia toksyn tak bardzo, jak to tylko możliwe, a także pomóc naszej wątrobie zachować zdrowie.

Redukcja toksyn za pomocą domowych produktów do pielęgnacji skóry

W celu zmniejszenia toksycznego obciążenia organizmu mojego i mojej rodziny, podjęłam się wykonania większości naszych produktów do pielęgnacji skóry od podstaw w domu. Dla wielu osób może to wydawać się ciężarem, ale na szczęście uwielbiam to! Jest to nie tylko zdrowsze dla mojej rodziny, ale także tańsze. Obie te rzeczy uszczęśliwiają mamę!

Jedną z rzeczy, które ostatnio robię dla siebie regularnie, są peelingi cukrowe. Widząc, że nie jestem wielką fanką codziennego mycia mydłem pod prysznicem, postanowiłam naprzemiennie zmieniać kosmetyki, których używam do oczyszczania skóry, aby nie przesuszać jej tak bardzo, a zamiast tego odżywiać i nawilżać regularnie.

Dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami tym przepisem, ale zanim to zrobię, pozwólcie, że wyjaśnię, jak ulepszyłam go o odrobinę lub dwa od Waszego podstawowego peelingu cukrowego.

Używanie ziół w domowych produktach do pielęgnacji skóry

Jeśli chodzi o robienie peelingów cukrowych, możesz używać zwykłych olejów nośnikowych i cukru, ale gdzie w tym zabawa? Jasne, że zwykłe oleje nośnikowe same w sobie odżywiają skórę, ale zioła dodają o wiele więcej składników odżywczych (nie wspominając o korzyściach terapeutycznych), więc warto dodawać je do swoich produktów. To dlatego wybieram dodawanie ziół do moich olejków nośnych i stosuję olejek ziołowy zamiast zwykłych olejków nośnych.

W tym przepisie używam nagietka ziołowego. Nagietek jest dobrze znanym ziołem dla skóry. Ma właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, ściągające i łagodzące podrażnienia, dzięki czemu świetnie nadaje się do stosowania w produktach do pielęgnacji skóry. Ale poza właściwościami terapeutycznymi jest to również piękna roślina.

Kiedy nagietek dodaję do olejków do peelingów cukrowych, używam tylko płatków w naparze (w przeciwieństwie do całego kwiatu) i zamiast odcedzać ziele z olejku, lubię zostawiać płatki w oleju dodając je do mojego peelingu cukrowego. Myślę, że nie tylko zapewnia to ładną prezentację, ale także sprawia, że ​​​​czujesz się dobrze, widząc te piękne złote płatki pływające wokół, wiedząc, że przynoszą korzyści twojemu ciału. Dowiedz się, jak zrobić napary olejowe tutaj.

Teraz, gdy już wiesz, dlaczego lubię dodawać zioła do mojego domowego peelingu cukrowego, sprawdź poniższy przepis, abyś mógł go wypróbować i zobaczyć, co myślisz.

Peeling cukrowy z nagietka

Druk

Składniki
~ 152 ~ 1/2 szklanki olejku ze słodkich migdałów nasyconego nagietkiem
1/3 szklanki oleju kokosowego nasyconego nagietkiem
2 szklanki białego cukru pochodzącego ze Sprawiedliwego Handlu
10-20 kropli olejku eterycznego (opcjonalnie)

Kierunki

  • Zaparz kwiaty nagietka oddzielnie w oleju ze słodkich migdałów i oleju kokosowym. Zarezerwuj określone ilości każdego z nich.
  • Połącz olej kokosowy z cukrem i dobrze wymieszaj.
  • Powoli wlewaj olej ze słodkich migdałów mieszając aż do uzyskania pożądanej konsystencji.
  • W razie potrzeby dodaj olejki eteryczne

Na zakończenie,

Możesz używać tego ziołowego peelingu cukrowego za każdym razem, gdy bierzesz prysznic (ja używam go nawet do golenia) lub na przemian z mydłem tak często, jak chcesz. Delikatne wmasowanie go w skórę jest wspaniałe, a olejki pozostawiają skórę miękką, odżywioną i promienną. Tylko pamiętaj, aby użyć siatki do odpływu, aby nie zatkać kanalizacji nagietkiem!

Aby uzyskać więcej przepisów na peelingi cukrowe, zobacz:
Przepisy na peeling z olejkiem lawendowym i cukrem ~ 153 ~

Meagan Visser jest dyplomowaną pielęgniarką, która uczy się w domu, pozostając w domu mamą 4 małych chłopców. Mieszka w południowych Appalachach we wschodnim Tennessee i jest obecnie rodzinną zielarką, która jest pasjonatką używania ziół dla zdrowia i uzdrawiania. Na swoim blogu GrowingUpHerbal.com oraz w e-mailach Letters To Natural Mamas uczy naturalnie myślące mamy, jak w naturalny sposób dbać o zdrowie swoich dzieci.

Zdjęcie peelingu cukrowego dostarczone i chronione prawem autorskim przez Meagan Visser.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US