3 przepisy na potpourri z płyty kuchennej na zimę

~ 152 ~ Czy po prostu nie kochasz zapachu świąt? Świeże, wiecznie zielone drzewa, cynamonowe desery i korzenny cydr mieszają się razem podczas tej ekscytującej i pełnej nadziei pory roku. Niestety, te zachwycające zapachy są często przytłaczane przez dobre świece i środki czyszczące wypełnione syntetycznymi zapachami. Te sztuczne zapachy mogą być przyjemne na pierwszy rzut oka, ale jeśli przebywasz w ich pobliżu zbyt długo, możesz zacząć szukać świeżego powietrza lub odczuwać łagodny ból głowy.

Na szczęście istnieją proste sposoby na wypełnienie domu zapachami sezonu bez chemicznych dodatków, a wszystko czego potrzebujesz to kilka typowych kuchennych składników, garnek z wodą i źródło ciepła.

Naczynia kuchenne potpourri, znane również jako „przyprawy na wolnym ogniu”, były używane od wieków do wypełniania domów kuszącymi zapachami jabłek, cynamonu, goździków, sosny i nie tylko. Poniższe przepisy na potpourri na płycie kuchennej są łatwe do wykonania, niedrogie i stanowią świetny sposób na podzielenie się wiedzą na temat ziół w formie prezentu.

Stovetop potpourri to połączenie aromatycznych przypraw, ziół i owoców, które gotujesz w wodzie — na płycie kuchennej lub w garnku — aby uwolnić przyjemny aromat w całym domu. Jeśli nigdy wcześniej nie robiłeś przepisu na potpourri na płycie kuchennej, możesz być zaskoczony, widząc, jak aromatyczne mogą być! Niezrównana z żadną świecą, wiele osób uważa, że ​​potpourri kuchenne staje się ich ulubionym sposobem na nasycanie domów naturalnymi zapachami przez cały rok. Jesienią i zimą można stosować rozgrzewające przyprawy, takie jak cynamon (Cinnamomum spp.) i goździki (Syzygium aromaticum). Wiosną i latem można wykorzystać świeże zioła i kwiaty z ogrodu. Istnieje prawie nieskończona liczba kombinacji!

Możesz używać świeżych składników w potpourri na płycie kuchennej. Jeśli jednak dajesz go w prezencie, możesz użyć suchych składników, aby przedłużyć okres przydatności do spożycia. Obie opcje pachną zachwycająco.

Aby użyć mieszanki potpourri z płyty kuchennej, dodaj materiał roślinny do garnka lub garnka, przykryj wodą i delikatnie podgrzej. Zapach zostanie uwolniony w miarę nagrzewania się mieszanki i powoli przeniknie Twój dom ulubionymi zapachami sezonu. Jako bonus, potpourri na płycie kuchennej pomagają również w nawilżaniu suchego zimowego powietrza.

Jeśli zapach staje się przytłaczający — lub gdy jesteś zadowolony ze sposobu, w jaki pachnie twój dom — wyłącz ogrzewanie i przykryj garnek. Kiedy będziesz gotowy na kolejną porcję zapachów, odkryj garnek i delikatnie podgrzewaj przez 30 minut do 2 godzin. (Od czasu do czasu może być konieczne dodanie większej ilości wody.) 

Możesz gotować miksturę z przerwami przez 3 lub 4 dni, chociaż po pierwszym dniu nie będzie już tak piękna, a im dłużej będziesz gotować, tym zapach będzie słabszy. Przez noc schłodź swój garnek, a następnie wyciągnij go ponownie rano na kolejną rundę.

Po wydobyciu jak największej ilości zapachu, kompostuj zużyte zioła i przyprawy, a pozostałą wodę wykorzystaj do podania roślinom doniczkowym napoju o świątecznym zapachu.

3 Przepisy Potpourri na płycie kuchennej

Wakacyjne Potpourri na płycie kuchennej: zapach sezonu
Mieszanka potpourri z jabłkiem i cynamonem
Leśna Zimowa Mieszanka Potpourri na Kuchence ~ 153 ~

Powyższe przepisy na potpourri na płycie kuchennej są pięknymi prezentami, gdy są zapakowane w przezroczysty szklany słoik i udekorowane kilkoma suszonymi krążkami cytrusów. Rozważ podwojenie — lub potrojenie — przepisów, aby móc dzielić się nimi z przyjaciółmi i rodziną. Ciesz się tymi cudownymi ziołowymi przyprawami i nie zapomnij zachować jednego dla siebie!

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US