Kwiaty do domu

Kwiaty w przedpokoju, świeże cytryny w kuchni i rośliny, cóż… wszędzie indziej!

Mówią, że kuchnia jest sercem domu i nie zgodzę się z tym. Uwielbiamy spędzać czas w kuchni. To miejsce, w którym się odżywiamy, cieszymy się towarzystwem rodziny i przyjaciół oraz spędzamy razem czas gotując lub tworząc niezliczoną ilość projektów. Otaczają nas wygody stworzeń. Gwiżdżące dzbanki do herbaty, ciepłe piekarniki i cudowne zapachy świeżych i gotowych potraw. Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się znaleźć w stanie snu, gdy wracałeś do kuchni swojej mamy tylko z zapachu cynamonu lub domowego pieczywa? Cóż, na tym polega magia kuchni!

Kuchnie to także miejsca, w których wszystko żyje. Miski z owocami, kiście bananów, świeże cytryny, kosze z ziemniakami i być może doniczkowa bazylia lub rozmaryn w pobliżu okna. Zużyte, gościnne drzwi do kuchni, przez które wchodzą przyjaciele i sąsiedzi, buty na macie zsuwają się z nóg po powrocie do domu, a pies zwinął się w kłębek przy piecu. To właśnie ta energia i ciepło pulsujące w powietrzu sprawia, że ​​nasze kuchnie są wyjątkową częścią naszych domów.

Świeże kwiaty w każdym pomieszczeniu potrafią zachwycić nasze zmysły. Zimą róże, wiosną tulipany, latem stokrotki, a jesienią mamusie.

Ustawienie misy z kwiatami rano może dać poczucie spokoju w zatłoczonym dniu, jak pisanie wiersza lub odmawianie modlitwy.

Często rezygnujemy z kupienia małego bukietu kwiatów, który oglądamy w sklepie lub na targu. Wydaje się to luksusem i zbędnym wydatkiem, ale jak jedzenie kwiaty nas odżywiają. Kwiaty są tak prostym, łatwym dodatkiem do naszych pokoi, ale dość często zapominanym. Aby dodać romantyzmu, ciepła, a nawet zaskoczenia, przynieś do domu tę wiązankę kwiatów… to pokarm dla duszy i radość dla domu.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US