CZYSTEK – Zdrowe i magiczne ziółko

CZYSTEK – ZDROWE I MODNE ZIÓŁKO

Niepozorna mała roślinka znana ludom Bliskiego Wschodu już w V w p.n.e. Nie znali oni żadnych naukowych metod sprawdzających skład i działanie poszczególnych związków w niej zawartych, wiedzę o leczniczym działaniu przekazywali sobie z pokolenia na pokolenie. Z biegiem lat poszerzało się spektrum jej działania na coraz więcej dolegliwości, które z czasem odnotowywali zielarze, znachorzy i inni ludowi uzdrowiciele. Jest przekonanie wśród zielarzy, że wszystkie istniejące na ziemi rośliny mają działanie lecznicze. Działania wielu roślin jeszcze po prostu nie odkryliśmy. Globalny świat pozwala nam codziennie dowiadywać się o kolejnej wspaniałej roślinie i jej leczniczym działaniu.

LECZNICZE WŁAŚCIWOŚCI

Do czasów obecnych uzbierała się długa lista leczniczego zastosowania czystka. Jego głównym zadaniem jest wzmocnienie systemu immunologicznego poprzez jego właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe. Włączony do codziennej diety w postaci naparu lub suplementu w kapsułkach chronić będzie nas przed infekcjami nie pozwalając rozwijać się wirusom i patogenom. Znane są w odległych czasach stosowania czystka do poprawy nastroju eliminującego poczucie narastającego lęku. Zapach olejków eterycznych ziela skutecznie odstrasza kleszcze, naparem można spryskiwać ciało i ubranie.

TOKSYNY PRECZ !

Czystek jest również stosowany w celu usuwania z ciała toksyn, również najciężej usuwalnych metali ciężkich. Zaobserwowano, że długie stosowanie ziela pomaga rozpuszczać skrzepy powodujące zatory prowadzące do choroby niedokrwiennej serca.

POLIFENOLE ABY SIĘ NIE STARZEĆ

Cudowne polifenole występujące w dużej ilości w zielu czystka pomagają skutecznie usuwać wolne rodniki z organizmu. Wolne rodniki odpowiadają między innymi za przyspieszone procesy starzenia. Widoczne zmiany obserwujemy u coraz młodszych osób, zanieczyszczenie środowiska, zatruta żywność, wysoki poziom stresu mają ogromny wpływ na procesy starzenia. Czystek pomaga oczyścić organizm z toksyn co w dużej mierze opóźnia proces starzenia oraz prewencyjnie może mieć wpływ na uniknięcie choroby nowotworowej. Pijąc go regularnie czujemy przypływ energii, młodniejemy również poprawia się nasz nastrój i byle co nie wyprowadza nas z równowagi.

CZYSTEK NA WIELE DOEGLIWOŚCI

Na obecnej fali popularności przypisuje się zielu czystka kolejne cudowne działania, czy to rzeczywiście tak działa każdy musi rozsądzić sam w swoim organizmie. Jeśli poczujemy jego zdrowotny wpływ na którąś z poniższych dolegliwości możemy sobie powinszować, że sprawiło to ziółko łatwe w użyciu i niedrogie. Na co zatem możemy liczyć regularnie stosując czystek: wspiera system odporności, oczyszcza organizm z toksyn, pomaga nie wyzwolić choroby nowotworowej, spowalnia proces starzenia, obniża cholesterol, zapobiega miażdżycy naczyń krwionośnych, wpływa na zmianę nieprzyjemnego zapachu potu, działa wybielająco na zęby, wspomaga terapię leczenia przerostu prostaty, przyspiesza gojenie się ran, napar odstrasza kleszcze, reumatoidalne zapalenie stawów, niewydolność nerek czy choroby neurodegeneracyjne, tj. choroba Alzheimera. Wszystkie powyższe działania zapewne nie zadziałają na wszystkich pacjentów, tak jak jeden lek czy zioło działa z różną skutecznością na różne osoby. Jednak warto włączyć czystek do codziennej diety i obserwować jak się czujemy pijąc napar przynajmniej trzy razy dziennie. Pamiętać należy, że odczuwalne efekty następować mogą u różnych osób po różnym upływie czasu zależne to będzie od wielu czynników. Od stopnia zanieczyszczenia organizmu, ilości przewlekłych stanów zapalnych oraz prowadzonego trybu życia z dietą włącznie. Pewne jest jedno, nikomu czystek nie zaszkodzi a czy pomoże musicie zaobserwować sami. Podawać go można bez wyjątku wszystkim, dzieciom już powyżej trzeciego miesiąca życia, kobietom ciężarnym bez obawy o niepożądane skutki.

CZYSTEK I RAK

Co do antynowotworowych działań czystka to wygląda to następująco, wiadomym jest że wolne rodniki mają zdolność zmieniania DNA komórki, co w efekcie może prowadzić do nieprawidłowego jej wzrostu. Obecnie najczęstszą taką zmianą są nowotwory. Ponieważ czystek w swoim głównym działaniu ma usuwanie nadmiaru wolnych rodników dzięki posiadaniu dużej ilości polifenoli. Właśnie polifenole pomocne są w ochronie każdej komórki przed uszkodzeniem, które prowadzą do rozwoju nowotworu. Warto pić czystka prewencyjnie zapobiegając w ten sposób nieograniczonemu wzrostowi wolnych rodników.

ODCHUDZAJĄCO I MOCZOPĘDNIE

Pojawiają się kolejne atrybuty działania czystka tj. działanie moczopędne i działanie odchudzające. Rzeczywiście czystek wykazuje lekkie działanie moczopędne pozwalające pozbyć się jednocześnie szkodliwych substancji wydalanych z moczem. W ten sposób prewencyjnie działamy na układ moczowy i zapobiegamy tworzeniu się kamieni nerkowych. Czystek i odchudzanie to również możliwa interakcja z uwagi na jego oczyszczające działanie. Ponieważ czystek pomaga usuwać z organizmu toksyczne substancje m.inn. metale ciężkie, co ma bezpośredni wpływ na poprawę metabolizmu i spalanie tkanki tłuszczowej. Aby jednak uzyskać zauważalne efekty powinniśmy stosować czystek co najmniej pół roku. Po upływie tego czasu można się przekonać czy czystek zadziałał i na to postawione prze nim wyzwanie. Opinie wielu osób dowodzą, że czystek działa na wielu frontach uzdrawiając nasze ciało i system nerwowy.

GDZIE KIPIĆ CZYSTKA

Skąd pozyskiwać czystka i na co zwrócić uwagę aby mieć pewność, że pijemy czystek najwyższej jakości i o najlepszej biodostępności. Wśród dużej liczby gatunków czystka najbardziej lecznicze i cenne dla zdrowia właściwości ma odmiana Cistus Incanus. W sklepach ze zdrową żywnością i zielarskich kompetentna obsługa zapewne udzieli nam wyczerpujących informacji o proponowanym czystku i miejscu jego pochodzenia. Najlepiej czystek rośnie w basenie Morza Śródziemnego, Bułgarii, Albanii i Grecjii.

JAK SPOŻYWAĆ CZYSTKA

Sposób przyrządzenia jest niezwykle prosty, stosuje się łyżeczkę na szklankę wrzątku. Najlepiej rano zaparzyć trzy łyżeczki na ¾ litra wrzątku, parzyć 15 min. Przelać cedząc do termosu, popijać w ciągu dnia do wyczerpania. Jeśli z jakichś względów nie możemy pić naparu możemy zakupić czystek w kapsułkach w formie skoncentrowanego suplementu lub w saszetkach do zaparzania, tabletkach do ssania do stosowania powyżej 12 roku życia. Stosujmy czystek jako dodatkową kurację wspomagającą inne przepisane przez lekarza.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US