Zasadowy styl życia

Zasadowy styl życia

Zbyt szybkie tempo życia prowadzące do nawarstwiającego się stresu i nieodpowiednie nawyki żywieniowe w znacznym stopniu przyczyniają się do utraty równowagi kwasowo – zasadowej w ciele człowieka. Zakwaszenie organizmu stopniowo prowadzi do poczucia zmęczenia, spadku energii, a w konsekwencji do rozwoju chorób. Bardzo często, jego skutkiem jest również odkładanie się tkanki tłuszczowej i nadmiernych kilogramów.  Spożywanie zbyt dużej ilości białka, częste picie alkoholu oraz kawy, podjadanie słodyczy pomiędzy posiłkami, palenie papierosów, a także przyjmowanie wielu leków oraz wszechobecny stres, to czynniki sprawiające, że w organizmie człowieka wytwarza się zbyt duża ilość kwasów.

Jak organizm pokazuje nam, że jest zakwaszony?

W organizmie istnieją różne wartości ph ( określające odczyn kwasowy lub zasadowy) : np. ph krwi zbliża się do wartości neutralnej, żołądek jest ekstremalnie kwaśny, z kolei jelito cienkie – zasadowe. W każdym ze  wspomnianych powyżej miejsc, ustrój człowieka dąży do zachowania równowagi pomiędzy ilością kwasów i zasad oraz stałej, stabilnej wartości ph. Dzieje się tak dlatego, że  takie  wartości są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania wszystkich organów i układów. Tym samym kwaśny żołądek chroni nas przed bakteriami i umożliwia pierwszy etap trawienia ; enzymy trawienne znajdujące się w jelicie cienkim koniecznie muszą mieć zasadową wartość ph, a w przypadku, gdy ph krwi ulegnie zmianie, może doprowadzić to do wystąpienia zagrażającej życiu kwasicy.

Inaczej jest jednak w tkance łącznej, w której kontrola ph nie jest zbyt łatwa. Tam organizm przenosi nadmiar kwasów, kiedy nie ma do dyspozycji wystarczającej ilości zasad aby je zneutralizować. Tym samym przez lata próbuje przezwyciężyć zakwaszenie poprzez odkładanie kwasów w tkance łącznej. W dłuższej perspektywie czasu, mechanizm ten prowadzi do powstania w niej niekorzystnych złogów. Duża ilość kwasów  sprawia, że nasz organizm stopniowo zatruwa się, co sprzyja rozwojowi różnego rodzaju objawów chorobowych.  Pierwsze rezultaty zakwaszenia zazwyczaj są nieszkodliwe i odbijają się na urodzie pojawiają się niewielkie fałdki tłuszczu lub nadwaga, tworzą się zmarszczki i uwidacznia cellulit. Szkodliwe złogi pojawiają się  również w stawach, co w konsekwencji prowadzi do ich zapalenia lub artrozy ( zwyrodnienia ). Długotrwałe zakwaszenie może doprowadzić także do wytworzenia się kamieni w nerkach i woreczku żółciowym, a także do zachorowania na arteriosklerozę i podwyższenia ciśnienia w krwi, co z kolei, może skończyć się nawet zawałem serca lub udarem.

Zapobieganie zakwaszeniu organizmu

Zakwaszeniu możemy zapobiegać tylko  poprzez odpowiednie świadome działania. Warto wspierać się również właściwą suplementacją, a także wykorzystywać urządzenia oczyszczające wodę. Nie możemy zapomnieć również o obniżeniu poziomu stresu. Mogą nam w tym pomóc ćwiczenia relaksacyjne takie jak medytacje, ćwiczenia oddechowe, bądź też umiarkowana aktywność fizyczna. Nie zapominajmy także, że należy tak skomponować swój jadłospis, aby wraz z posiłkami dostarczać organiczną siarkę, która ma pozytywny wpływ na wytwarzanie ważnych protein, hormonów, jak również niezbędnych enzymów. Zbawiennie działa też na układ nerwowy. W procesie odtruwania organizmu bardzo pomocne są także algi, wśród których na wyróżnienie zasługuje chlorella i spirulina. Wspomagają one komórki organizmu ludzkiego w procesie przyswajania substancji odżywczych, a także wspierają oczyszczanie ustroju ze szkodliwych substancji. Ich spożywanie przyczynia się tym samym do zwiększenie przemiany materii. Wspomniana powyżej siarka organiczna  pozytywnie oddziałuje także  na stawy i wątrobę oraz poprawia ukrwienie organizmu. Dba też o ładny wygląd skóry i włosów oraz mocne paznokcie.

Podczas odkwaszania i detoksu, koniecznie zaleca się regularne zażywanie kąpieli baseńskich ( dwa do trzech razy w tygodniu). Kąpiele zasadowe  ( ph 8,5 – wartość wód płodowych )  przygotowywane z użyciem preparatu regeneracyjnego LHOTSE pobudzają bardzo efektywnie wydzielanie złogów kwasowych oraz trucizn i toksyn. Dzieje się to w dużej mierze poprzez  skórę  (nasza trzecia nerka i największy organ ludzki ).  Kąpiele unieszkodliwiają kwasy i sprawiają, że skóra staje się gładka, miękka, a także zyskuje odpowiedni stopień nawilżenia. ( nie musimy używać kremów ).

Szybki i nerwowy styl życia sprawia, że konieczne jest zainicjowanie alkalicznego procesu odkwaszania i regeneracji ustroju.  Kondycja naszego organizmu naprawdę w dużym stopniu uzależniona jest od tego, jak szybko oraz skutecznie uporamy się z nadmiarem kwasów w ustroju doprowadzającym do wystąpienia wielu stanów chorobowych. Warto pamiętać, że wszystkie poważne choroby, w tym nowotwory, rozwijają się w zakwaszonym środowisku. W zasadowym stylu życia leży umiar, mądrość i wiedza co jeść, jak się nie stresować, jak odpoczywać.  Jednym słowem, z zasady starajmy się być bardziej zasadowi niż kwaśni.

www.gdanskispichlerzzdrowia.pl

Autor: Włodzimierz MisztalOKŁADKA

Powyższy artykuł pochodzi z październikowego wydania czasopisma Moda na Eko.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US