Tybetańska nalewka z czosnku

Tybetańska nalewka z czosnku – przepis

Składniki

  • 350 g czosnku
  • 200 ml spirytusu

Czosnek obierz i zblenduj, przełóż do litrowego słoika , zalej spirytusem, zakręć i odstaw na 10 dni w chłodne miejsce. Od czasu do czasu wstrząsaj słoikiem. Po 10 dniach dokładnie odciśnij w gazie lub gęstym sitku, przechowuj nalewkę w lodówce.

Nalewkę spożywamy w postaci kropli, 3 razy dziennie,  samą lub z 50 ml kefiru, przed posiłkiem. Przeprowadzając kurację najpierw przyzwyczajamy organizm do czosnku, zaczynając od 1 kropli i stopniowo zwiększając do 17.

Dawkowanie:

  • 1szy dzień – przed śniadaniem 1 kropla, przed obiadem 2 krople, przed kolacją 3 krople
  • 2gi dzień – przed śniadaniem 4 krople, przed obiadem 5 kropli, przed kolacją 6 kropli itd. aż do 17 kropli (6. dzień).
  • Potem dawkę zmniejszamy, zaczynając od 17 kropli aż do 1 kropli w 12-tym dniu kuracji.
  • Po takim przyzwyczajeniu organizmu możemy stosować już pełną dawkę 25 kropli 3 razy dziennie, nadal przed posiłkami samą lub z 50 ml kefiru.
  • Kontynuujemy spożywanie aż do zużycia przygotowanej porcji. (ok. 2 miesiące)

BARDZO WAŻNE

  1. Nie przekraczać dawki 25 kropli.
  2. Gdy masz wrażliwą wątrobę możesz przyjmować z niewielką ilością kefiru.
  3. Tę kurację stosuje się w zależności od samopoczucia raz na 5 lat, lub raz na 2 lata.

Zaleca się w stanie przedzawałowym, przeciwko miażdżycy, stenokardii, udarowi mózgu i nowotworom. Ponadto likwiduje w organizmie złogi tłuszczu i zwapnienia, ułatwia przemianę materii, uelastycznia naczynia krwionośne, eliminuje szum w głowie, działa na poprawę wzroku, i ogólnie odmładza organizm. Kuracja jest odwzorowana na metodach stosowanych przez mnichów z Tybetu. Przepis znaleziony podobno w jednym z tybetańskich klasztorów, zapisany na glinianych tabliczkach.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US