• Home
  • Zdrowie
  • Sok z czarnej rzepy na kamienie w pęcherzyku żółciowym

Sok z czarnej rzepy na kamienie w pęcherzyku żółciowym

Sok z czarnej rzepy na kamienie w pęcherzyku żółciowym.

Każdy kto je ma dokładnie wie co mam na myśli pisząc, że potrafią z bólu zatrzymać oddech, wywołać mdłości i odebrać cały zapas energii. Doraźnie ratujemy się nospą lub innymi rozkurczowymi środkami, pomaga przyłożony w okolicach wątroby i pęcherzyka żółciowego ciepły termofor. Na ogół atak poprzedza zbyt pospiesznie zjedzony posiłek lub zbyt obfity, również połykanie dużych kęsów może być przyczyną bolesnych ataków niedrożności spowodowanych przez kamienie w pęcherzyku żółciowym.

Przyczyną bólu kamienie w pęcherzyku żółciowym

Decyzję o usunięciu pęcherzyka żółciowego warto dogłębnie przemyśleć, warto dać sznsę metodom fitoterapii, które są bardzo skuteczne w leczeniu wątroby, dróg żółciowych i pęcherzyka żółciowego. W tym miejscu pozwolę sobie powołać się na pracę dr Henryka Różańskiego z Akademi Medycznej im. K. Marcinkowskiego, z Zakładu Historii Nauk Medycznych pod Kierownictwem prof. dr hab. med. Romana Meissnera z Ośrodka Badawczo-Rozwojowego LNB Poland. Tytuł pracy „Fitoterapia chorób wątroby i pęcherzyka żółciowego” zawiera liczne zapomniane obecnie terapie naturalne nie tylko wspomagające pracę ww narządów lecz w wielu przypadkach leczących je w pełni. Ważnym aspektem naturalnych terapii leczniczych jest również możliwość zapobiegania ponownemu wystąpieniu choroby.

Terapie polecane przez prof. R.Meissnera podzielone zostały na dwie grupy względem ich działania.  Preparaty pochodzenia roślinnego działajace wolno ale długotrwale zalecane są w chorobach przewlekłych układu żółciowego i wątroby. Do tych roślin zaliczyć można ziele dymnicy, korzeń czarnej rzepy, korzeń i ziele mniszka, kłącze kurkumy, korzeń cykorii, kłącze kurkumy, kwiat kocanki, ziele rzepiku, ziele lebiodki, ziele szanty.

Preparaty roślinne działajace radykalnie i szybko, które można stosować doraźnie od jednego do kilkunastu dni to: ziele glistnika jaskółczego, liść bielunia dziędzierzawy, liść lulka czarnego, liść pokrzyku wilczej jagody.

Powyższe korzenie, liście i zioła działają z zakresie pięciu głównych terapii leczenia wątroby i całego układu żółciowego.

  1. Zioła i substancje roślinne żółciopędne i żółciotwórcze.
  2. Zioła i substancje roślinne rozkurczowe.
  3. Zioła i substancje roślinne ochraniające miąższ wątroby (hepatoprotekcyjne), w tym

przeciwzapalne i regenerujące miąższ wątroby.

  1. Zioła i substancje roślinne przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe stosowane w

infekcjach wątroby i dróg żółciowych.

  1. Zioła i substancje roślinne przeciwpasożytnicze, w tym pierwotniakobójcze stosowane

w parazytozach układu żółciowego.

Kamienie w woreczku żółciowym inaczej kamica żółciowa wskazane w terapii zioła żółciopędne, wspomagające rozpad lub rozpuszczanie złogów (kamieni) żółciowych, spazmolityczne, przeciwzapalne: Folium Hyoscyami, Folium Belladonnae, Folium Stramonii, Herba (Radix) Chelidonii, Herba Fumariae, Radix (Herba) Sanguinariae, Sylimarinum, Fructus Sylibi, Folium Boldo, Cortex Berberidis, Rhizoma Curcumae, Olivarum Oleum, Radix Inulae, Herba Cynarae, Herba Abrotani.

Z rozkruszaniem kamieni w pęcherzyku żółciowym doskonale radzi sobie staropolskie warzywo czarna rzepa, którego jedynym niemiłym atrybutem jest brzydki zapach zważywszy zaś na jej uzdrawiające i wzmacniające działanie można przymknąć nos. Rozpuszczanie kamieni żółciowych – Sok z czarnej rzodkwi rozpuszcza minerały w: pęcherzyku żółciowym, kanałach żółciowych, nerkach, pęcherzu moczowym.

Korzeń czarnej rzepy (rzodkwi) Radix Raphani z rodziny krzyżowych, bogaty jest w fitoncydy z grupy glukozynolatów (do 1%). Rzodkiew zawiera: glukobrassycynę, 4-metoksybrassycynę, synigrynę i glukorafininę (związki siarkowe), olejek eteryczny, cukier (do 7%), białko (5-9%), witaminę C (40-80 mg), potas (ok. 1000-1200 mg), merkaptan metylu, antocyjany, fitosterole (brassikasterol, betasitosterol).

Wyciągi z czarnej rzodkwi posiadają silne właściwości moczopędne, odtruwające, żółciopędne i żółciotwórcze, odkażające przewód pokarmowy i układ żółciowy, rozkurczowe, wiatropędne, pobudzające krążenie krwi i przeciwreumatyczne.

Preparaty zawierające wyciąg z rzodkwi są wykorzystywane w leczeniu chorób wątroby i pęcherzyka żółciowego (niedostateczne wydzielanie żółci), atonii jelit, bezsoczności żołądka i jelit, skąpomoczu, blednicy, ogólnego osłabienia, zaparć i zaburzeń trawienia.

Stosowanie: świeży sok (2-3 łyżki 2-3 razy dziennie), tarta rzodkiew świeża – w formie sałatek, nalewka (sok z rzodkwi świeży + alkohol 40-70% w proporcji 1:1 lub zalanie tartej rzodkwi alkoholem 40-70% w proporcji 1 cześć rzodkwi na 5 części alkoholu, macerować 14 dni, przefiltrować). Nalewkę z czarnej rzepy można zażywać w dawce 10 ml 2-3 razy dziennie w kieliszku wody. Spirytus z rzodkwi może służyć do wcierania we włosy przy wypadaniu, do wcierania w skórę, w obolałe miejsca (bóle mięśni, stawów, nerwobóle, stany zapalane, po kontuzjach). Ekstrakt suchy z czarnej rzodkwi wchodzi w skład niektórych preparatów krajowych i zagranicznych żółciopędnych i żółciotwórczych.

Na zachętę dla wszystkich dotkniętych posiadaniem kamieni w pęcherzyku żółciowym przytoczę fragment z książki austriackiej zielarki Marii Treben, „Apteka Pana Boga”

KAMIENIE ŻÓŁCIOWE

Ciekawym jest, że na kamienie żółciowe choruje więcej kobiet niż mężczyzn. Symptomami tego schorzenia są: częste odbijanie się,wymioty oraz gwałtowne bóle skurczowe, promieniujące od prawej okolicy żeber aż do serca, połączone z silnymi mdłościami.W aptece Pana Boga mamy do dyspozycji wiele uzdrawiających środków i dzięki nim można czasami uniknąć operacji.

W każdym przypadku można zalecić przeprowadzenie sześciotygodniowej kuracji sokiem z czarnej rzepy, chyba że chodzi o nadzwyczaj rzadko zdarzające się, całkowicie nierozpuszczalne kamienie. W takim przypadku konieczne jest przeprowadzenie operacji. Sok z rzepy wyciska się w domowej sokowirówce. Kurację rozpoczyna się od zażywania rano, na czczo 100 g soku zwiększając stopniowo w ciągu trzech tygodni dawkę do 400 g (1i1/3 szklanki), a następnie,w ciągu dalszych trzech tygodni stopniowo powraca się do wyjściowej ilości tzn. 100 g. Przy podrażnieniach ścian żołądka lub jelit stosowanie soku z rzepy nie jest zalecane!….”

Warto spróbować, to sposób bezpieczny i prosty zaś każda ingerencja chirurgiczna nawet z pozoru błaha może nieść różne skutki uboczne dla organizmu.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US