Jelita w dobrej kondycji gwarantują długowieczność

Jelita w dobrej kondycji gwarantują długowieczność

Na świecie powstaje coraz więcej zespołów naukowych, zajmujących się zagadnieniem długowieczności i możliwością przedłużania ludzkiego życia nawet do 150 lat w dobrym zdrowiu. Badacze spotykają się na konferencjach organizowanych w różnych zakątkach świata, aby wymienić się swoimi odkryciami w tej dziedzinie. Jeden z takich zespołów zajmował się analizą czynników wpływających na zdrowie i długowieczność w grupie ok. 1000 stulatków. Osoby z badanej grupy żyły na różnych kontynentach, w bardzo zróżnicowanych warunkach, jedne były samotne, inne miały duże wielopokoleniowe rodziny, jedne były biedne, inne bogate, jedne były abstynentami, inne popijały alkohol codziennie, jedne paliły papierosy, inne nie. Różnice mogłabym wymieniać w nieskończoność.

Zaskakujące wyniki badań przeprowadzonych na grupie 100 – latków, pokazują, że to dobra praca jelit jest odpowiedzialna za długowieczność
Badani 100-latkowie tylko dwie rzeczy mieli wspólne: wszyscy podkreślali, że starali się nie przejadać w żadnym posiłku, z zaznaczeniem, że ich upodobania żywieniowe były bardzo zróżnicowane. Drugą rzeczą wspólną były ich zdrowe, prawidłowo funkcjonujące jelita. Flora bakteryjna ich jelit była nienaganna, same jelita nie sprawiały im żadnych dolegliwości.
Skoro ktoś zadał sobie trud i dla nas to odkrył, wypada abyśmy i my przyjrzeli się naszym jelitom. Pominę całą naukową wiedzę anatomiczną dotyczącą jelit i postaram się w skrócie podać najważniejsze czynniki mające wpływ na ich zdrowie.

Jak powinniśmy dbać o prawidłowy stan jelit? Co powoduję, że nasze jelita nie pracują prawidłowo?

To co w największej mierze decyduje o zdrowiu naszych jelit, to bardzo zróżnicowane mikroorganizmy, drobnoustroje, które naukowcy nazwali florą bakteryjną jelit. Dlatego osoba, której flora jelitowa jest prawidłowa, jest odporna na choroby, przeziębienia i ma dużo życiowej energii oraz spore pokłady radości życia. W przypadku, gdy flora jelitowa jest nieprawidłowa, pożywienie przedostające się do przewodu pokarmowego nie zostanie w całości strawione. Następuje wówczas przenikanie przez ściany jelit niestrawionych resztek pokarmowych (syndrom przeciekających jelit). Zaczynają się wzdęcia, zaparcia, drażliwość jelit. Często nieświeży oddech ma swój początek w nieprawidłowej florze naszych jelit.
Przyczyn tego stanu może być wiele. Na początek warto powiedzieć, że antybiotykoterapia bardzo wyniszcza prawidłową florę jelit i trudno jest ją przywrócić do normalnego stanu. Jedną z konsekwencji jest nieprzyswajanie przez organizm witamin, mikroelementów, kwasów tłuszczowych pomimo dobrej wartościowej diety.

Zaczynamy obserwować, że coraz więcej produktów nam szkodzi, niezbyt tolerujemy warzywa strączkowe, mleko, gluten oraz najzdrowsze dla jelit kiszonki. Niestety, nie jest to proste, aby przywrócić jelita do prawidłowej funkcji. Na początek warto zrobić badanie na nietolerancję laktozy, jeśli wynik będzie pozytywny, musimy wyłączyć z diety mleko, śmietany, jogurty, maślanki, lody, sery (koniecznie czytaj etykiety, gdyż przemysłowa produkcja dodaje laktozę nawet tam, gdzie nigdy byś się tego nie spodziewał).
W dalszej konsekwencji, jeśli jelita nie uspokoją się, należy wykonać testy na nietolerancje pokarmowe IGG i IGA, a także zastosować się do wyniku, nawet jeśli nas on przerazi. Pamiętaj, że wyłączenie produktów, które dzisiaj Ci szkodzą, nie będzie trwało wiecznie. Jelita potrzebują pokarmu, który będą tolerować, i który pozwoli im wrócić do zdrowia. Nasz organizm jest samo uleczającą się fabryką, musisz mu zapewnić optymalne warunki, aby wrócił do zdrowia. Jelita tylko pozornie są na końcu (kończą proces trawienny), tak naprawdę są początkiem drogi do zdrowia.

Suplement godny polecenia i dobroczynny dla jelit, to COLON C. Działa jak przysłowiowa szczotka i wymiata wszystkie brudy z jelit, pomagając zagnieździć się dobroczynnej florze bakteryjnej. W jego skład wchodzi łupina nasienna babki jajowatej, która jest źródłem błonnika pokarmowego. Jest to włókno roślinne, które posiada zdolność pęcznienia w przewodzie pokarmowym. Babka jajowata korzystnie wpływa na pracę jelit i ułatwia wypróżnianie, a ponadto łupina babki jajowatej pomaga kontrolować stężenie cholesterolu we krwi. Kolejny składnik to cykoria wspierająca odchudzanie, zdrowie jelit i kontrolę wagi oraz ułatwiająca zachowanie prawidłowego stężenia cukru we krwi. Colon C nie zawiera żadnych substancji syntetycznych, jest w pełni  z natury.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US