Płatki owsiane

Płatki owsiane mają niezwykłe właściwości pielęgnacyjne

Klasyczne płatki owsiane prócz niskiej ceny mają wiele wartości odżywczych, leczniczych, a także sporo właściwości kosmetycznych. Nie bez powodu owsianka uważana jest za jeden z najzdrowszych pokarmów. Jest doskonała na śniadanie, czyli najważniejszy posiłek w ciągu dnia.

W składzie płatków owsianych znajdują się wszystkie niezbędne składniki odżywcze: białko, węglowodany, witaminy, błonnik, a także sporo cennych minerałów – magnez, wapń, potas, żelazo. Owies zapobiega kamicy nerkowej, przeciwdziała cukrzycy, chroni układ krążenia, a także zwiększa odporność organizmu. Płatki owsiane mają dobroczynny wpływ nie tylko na zdrowie, lecz również są doskonałe jako środek do pielęgnacji skóry.

Peeling z płatków owsianych

Zapewnia delikatne złuszczenie, doskonale pielęgnuje cerę, nawilża ją oraz wygładza.

Składniki:

  • 3 łyżki zmielonych płatków owsianych
  • 2 łyżki miodu
  • 1 łyżeczka soku z cytryny
  • 1 łyżeczka mleka

Wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać. Podane proporcje przeznaczone są na peeling do twarzy, w razie potrzeby można zwiększyć je i przygotować peeling do ciała.

Przygotowaną mieszankę należy nałożyć na twarz. Maseczka może spływać z twarzy, dlatego najlepiej nakładać ją przed lub w trakcie kąpieli. Po wykonaniu delikatnego peelingu, maskę należy pozostawić na twarzy i dekolcie, następnie spłukać przy użyciu ciepłej wody.

Maseczka z płatków owsianych

Płatki owsiane można wykorzystać do przygotowania dobroczynnie działającej na skórę maseczki. Bazą do wykonania maski jest mieszanka 5 łyżek płatków owsianych z 1 łyżką miodu.

W zależności od pożądanego efektu do przygotowanej pasty należy dodać:

  • połowę bardzo drobno posiekanego jabłka (maseczka odmładzająca)
  • połowę dojrzałego banana (maseczka nawilżająca)
  • 1 łyżkę jogurtu naturalnego (maseczka oczyszczająca)

Przygotowaną maseczkę należy nałożyć na twarz i szyję. Po 10 minutach, kiedy maska wyschnie, przemyj twarz wodą.

Regularnie stosowana maseczka przyczyni się do widocznej poprawy kondycji skóry.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US