Kosmetyki z kuchennej szafki

Kosmetyki z kuchennej szafki do doskonała alternatywa

Na drogeryjnych półkach bez większego problemu można znaleźć wiele kosmetyków, które kuszą potencjalnego klienta swoimi pielęgnacyjnymi właściwościami oraz obiecują uzyskanie spektakularnych efektów, które bardzo często ciężko zauważyć. Czasami najbardziej efektywne produkty do pielęgnacji dające widoczne rezultaty, znajdują się w naszej kuchni. Wystarczy odrobina chęci, by przygotować mieszankę, która poprawi kondycję naszej skóry lub włosów, a całkowity koszt wszystkich produktów niezbędnych do jej wykonania będzie znacznie niższy niż koszt kosmetyku, po użyciu którego uzyskalibyśmy podobne efekty.

Domowej produkcji kosmetyki są bardzo dobrą alternatywą dla drogeryjnych produktów, gdyż nie zawierają alkoholu oraz składników, które bardzo często podrażniają skórę. Zazwyczaj produkty kuchenne nie są w pełni wykorzystywane, ze względu na fakt, że zwyczajnie wieli z nas nie zna ich pozytywnych właściwości.

Postaw na naturalne produkty

Jednym z produktów, który bez problemu można znaleźć w każdej kuchni, a może on stać się doskonałym środkiem do pielęgnacji jest soda. Może być ona wykorzystywana do wybielania płytki zębów lub paznokci. Zapewne nigdy nie słyszałaś, że soda może znajdować zastosowanie jako naturalny dezodorant. Aby uniknąć parabenów i aluminium, które zazwyczaj znajdują się w dezodorantach i antyperspirantach wystarczy wymieszać sodę z wodą, a będzie można cieszyć się działającym, w pełni naturalnym, a do tego tanim kosmetykiem.

Sodę w połączeniu z naturalnymi olejkami, glinką i płatkami kwiatów można również wykorzystać do samodzielnego wytworzenia aromatycznych, musujących kuli do kąpieli, które sprawią, że wieczorna chwila relaksu w wannie będzie spędzona w zgodzie z naturą. Jeżeli chodzi o oleje naturalne obecnie mamy ich szeroki wybór. Te, które są doskonałe jako wielofunkcyjne kosmetyki to przede wszystkim olej ze słodkich migdałów, kokosowy i arganowy.

Bardzo dobrym, delikatnie złuszczającym produktem jest cukier. Przy użyciu cukru i oliwy z oliwek można szybko i prosto stworzyć peeling, dzięki któremu złuszczymy martwy naskórek, a jednocześnie będziemy pewni, że nie zawiera on drażniących substancji, które często widnieją w składzie umieszczonym na etykietach drogeryjnych kosmetyków.

Warto znać domowe sposoby na stworzenie naturalnych kosmetyków, gdyż dzięki nim nasze ciało będzie piękne i zadbane, nie narazimy się na skutki uboczne drażniących składników, a jednocześnie zaoszczędzimy sporo pieniędzy.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US