Domowe peelingi do ciała

Peeling to podstawowy zabieg wykonywany w domowej pielęgnacji

Domowe peelingi do ciała są łatwe i szybkie w przygotowaniu, a produkty niezbędne do ich wykonania bez problemu znajdziesz w swojej kuchni. Dodatkowo są naturalnego pochodzenia, więc doskonale sprawdzają się w pielęgnacji skóry alergików. Warto również dodać, że cena samodzielnie przygotowanych peelingów jest dużo niższa, w porównaniu do tych kupowanych w drogerii.

Peeling cukrowy

Peeling cukrowy doskonale wygładza skórę i przygotowuje ją do dalszych zabiegów.

                                                                                         Składniki:

cukier, peeling, kosmetyki, pielęgnacja

– sporej wielkości słoik

– cukier (duże kryształki)

– olej (arganowy, kokosowy, migdałowy) lub oliwka (z oliwek lub dla dzieci)

– olejek eteryczny

Zacznij od wypełnienia słoika cukrem. Zależnie od tego, czy chcesz peeling drobno czy grubo ziarnisty, wykorzystaj cukier o większych lub mniejszych kryształkach. Sama możesz więc decydować, jak mocny efekt złuszczenia chcesz osiągnąć. W słoiku pozostaw odrobinę wolnego miejsca. Następnie powoli wlewaj do słoika olej. Nie rób tego zbyt szybko, żeby nie przesadzić z jego ilością. Dokładnie wymieszaj olej z cukrem. Na koniec dodaj do mieszanki dowolnie wybrany olejek eteryczny, którego zapach uprzyjemni użytkowanie peelingu. Peeling cukrowy przeznaczony jest do pielęgnacji całego ciała, z wyłączeniem twarzy. Skóra po zabiegu stanie się gładka i miękka w dotyku.

Peeling solny

Peeling solny w odróżnieniu od cukrowego ma charakter oczyszczający dla ciała. Doskonale usuwa martwy naskórek, jednocześnie poprawia krążenie i dotlenia skórę.

                                                                                  Składniki:

– sporej wielkości słoiksól, peeling, kosmetyki, pielęgnacja

– sól morska

– oliwka lub olej z pestek winogron

– olejek eteryczny

Wypełnij przygotowany wcześniej słoik solą. Pozostaw odrobinę wolnego miejsca. Następnie wlej do słoika oliwkę lub olej z pestek winogron. Dobierz taką ilość płynu, by nie było go za dużo, a cała ilość wsiąkła w sól. Peeling solny w przeciwieństwie do peelingu cukrowego ma dużo bardziej drażniący zapach, dlatego aby go zniwelować dodaj do mieszanki olejek eteryczny. Peeling solny najlepiej nakładać na mokrą skórę, następnie wcierać kolistymi ruchami począwszy od stóp i łydek, kierując się ku górze. Po spłukaniu peelingu pozostała na ciele powłoka olejowa nawilży i nada miękkości oczyszczonej skórze. Należy pamiętać, że stosowanie peelingu solnego na podrażnioną lub poranioną skórę może powodować pieczenie, dlatego też w tym przypadku trzeba zachować ostrożność.

Peeling kawowy

Peeling kawowy skutecznie złuszcza martwy naskórek, wygładzając skórę. Kawa stymuluje krążenie krwi, poprawia koloryt skóry, a kofeina zawarta w kawie pomaga zwalczyć cellulit.

                                                                                Składniki:

– 100g mielonej kawykawa, peeling, kosmetyki, pielęgnacja

– 3 łyżeczki cynamonu lub starta skórka z pomarańczy, ew. aromat

– 1 łyżka cukru lub szczypta soli (w zależności od upodobań, możesz dodać więcej)

– olej lub oliwa do uzyskania pożądanej konsystencji

Do średniej wielkości naczynia wsyp kawę. Następnie wlewaj oliwę do uzyskania odpowiedniej konsystencji. Do masy dodaj cynamon lub skórkę pomarańczową i opcjonalnie cukier lub sól. Przygotowany peeling można stosować również na twarz. W przypadku skóry tłustej i mieszanej peeling ma właściwości wysuszające. Pamiętaj, by peeling kawowy rozprowadzać pod prysznicem lub w wannie, gdyż jest to brudzący kosmetyk.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US