Olej ze słodkich migdałów

Olej ze słodkich migdałów to naturalna pielęgnacja skóry

Już setki lat temu olejek ze słodkich migdałów był najczęściej stosowanym produktem w medycynie, a także w pielęgnacji skóry niemowląt i małych dzieci. Dzięki swoim cennym właściwościom pomaga on w naturalny sposób zadbać o zdrowy i piękny wygląd naszej skóry oraz włosów, dlatego też jest on jednym z najczęściej wybieranych olejów pochodzenia roślinnego.

Tłoczony na zimno z nasion migdałowca pospolitego olej ma jasnożółty kolor i słodkawy smak.

Olej migdałowy posiada szerokie właściwości ochronne i regeneracyjne, w dodatku jest bogatym źródłem witaminy E, jednonasyconych kwasów tłuszczowych, białka, potasu i wielu innych witamin i minerałów, niezbędnych naszemu organizmowi.

Cudowny środek dla kobiet w ciąży i dzieci

Stosowanie olejku zaleca się kobietom w ciąży, których skóra wymaga szczególnej, ale jednocześnie bardzo delikatnej pielęgnacji. Doskonale nawilża i ujędrnia skórę, w dodatku łagodzi powstałe podrażnienia i opóźnia procesy starzenia się skóry. Olejek migdałowy świetnie się wchłania, nie pozostawiając na skórze nieprzyjemnej, tłustej warstwy. Ciało kobiety w ciąży olejek uchroni przed powstaniem nieestetycznych rozstępów. Wytworzona na skórze warstwa ochronna zapobiegnie utracie wody, a skóra w dodatku będzie bardzo dobrze nawilżona.

Olejek migdałowy bez obaw można stosować do pielęgnacji całego ciała, w tym partii brzucha, ud, pośladków i piersi. Będzie on także doskonałym zamiennikiem produktów dodawanych do kąpieli przygotowywanej dla niemowlaka oraz oliwki, która najczęściej wykorzystywana jest do smarowania ciała dziecka. Olejek ze słodkich migdałów nawilży delikatną skórę niemowląt i małych dzieci, dodatkowo złagodzi podrażnienia i wytworzone pod pieluszką zaczerwienienia. Może być on stosowany zarówno do kąpieli, jak i do bezpośredniego wmasowywania w skórę.

Zadbaj o swoje włosy i paznokcie

Regularne stosowanie olejku migdałowego pomoże również zregenerować i wzmocnić suche i zniszczone włosy, a także utwardzić, zapobiec rozdwajaniu się i zminimalizować łamliwość paznokci. Wystarczy regularnie wcierać go w płytkę paznokcia lub w końcówki włosów, a staną się one zdrowsze, mocniejsze i mniej podatne na rozdwajania.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US