Jak zrobić & Użyj domowego oleju magnezowego, aby poprawić swoje zdrowie

Czy doświadczasz bezsenności, zaparć, skurczów nóg lub ogólnego stresu i niepokoju więcej niż byś chciał? Jeśli tak, magnez może ci pomóc.

Magnez jest niezbędnym składnikiem odżywczym, ale w tym stresującym, szybkim świecie wszystkim wydaje się, że brakuje go w wystarczających ilościach. Czy wiesz, że oprócz naturalnego pozyskiwania magnezu ze źródeł żywności (takich jak szpinak, migdały, pestki dyni, awokado lub jogurt) lub przyjmowania go wewnętrznie w ulubionej multiwitaminie lub suplemencie, można go stosować miejscowo, aby uzyskać dodatkowe korzyści zdrowotne?

W tym poście na blogu wyjaśnimy niektóre korzyści zdrowotne magnezu i nauczymy Cię, jak zrobić własny domowy olej magnezowy w domu!

Korzyści zdrowotne magnezu

Odpowiedzialny za ponad 600 reakcji enzymatycznych, w tym metabolizm energii i syntezę białek, magnez odgrywa ważną rolę fizjologiczną w organizmie i jest niezbędny dla zdrowia mózgu, serca i mięśni szkieletowych (De Baaij, Hoenderop i Bindels, 2015) ). Magnez pomaga również w pobieraniu i wchłanianiu wapnia (Balch, 2006).

Zalecane dzienne spożycie magnezu (RDA) dla dorosłych mężczyzn w wieku 19-30 lat wynosi 400 mg, a dla dorosłych kobiet RDA jest nieco mniejsze i wynosi 310 mg. Dla mężczyzn w wieku 31-50+ RDA wzrasta o 20 mg, a dla kobiet w tym przedziale wiekowym tylko o 10 mg (Berkheiser, 2018).

Szacuje się, że niedobór magnezu dotyka około 10–30% danej populacji (DiNicolantonio, O’Keefe i Wilson, 2018). Jednym z rzekomych powodów jest to, że pomimo naszego ciągłego dążenia do zdrowego odżywiania, nasza żywność jest uprawiana w glebie, która została pozbawiona wielu składników odżywczych z powodu rolnictwa przemysłowego i nadmiernej uprawy. Większość nawozów nie zawiera magnezu, co prowadzi do niedostatecznej ilości tego minerału w glebie, co skutkuje uprawą żywności bez dużej zawartości magnezu. Gotowanie i przetwarzanie żywności może również powodować wyczerpanie magnezu, a żywność, w której naturalnie występuje magnez (pełne ziarna, warzywa, orzechy i nasiona), niestety nie jest tak rozpowszechniona w standardowej diecie amerykańskiej (Dean, b.d.).

Chociaż przyczyna niedoboru magnezu nie jest znana, istnieje kilka czynników, które mogą być ze sobą skorelowane. Jako ludzie w obecnej kulturze przepracowania wielu z nas zmaga się z brakiem snu, ciągłym stresem, uzależnieniem od leków na receptę oraz wysokim spożyciem alkoholu, kofeiny i cukru. Te czynniki związane ze stylem życia powodują, że nasze ciała szybciej spalają magnez, co przyczynia się do jego niedoboru (Robbins, 2012; Tarasov, Blinov, Zimovina & Sandakova, 2015).

Niedobór magnezu zaburza przekazywanie impulsów nerwowych i mięśniowych (Balch, 2006) — prowadząc do wielu problemów zdrowotnych. Wraz ze złym trawieniem i możliwymi problemami sercowo-naczyniowymi osoba z niedoborem magnezu może odczuwać osłabienie mięśni, dezorientację, zmiany nastroju, skurcze mięśni i bezsenność (Balch, Stengler i Balch, 2004).

Suplementacja magnezem może wspomagać układ nerwowy i układ mięśniowo-szkieletowy na kilka sposobów.

  Może stanowić wsparcie podczas ostrych zaparć, zmniejszając napięcie mięśniowe w przewodzie pokarmowym. Magnez poprawia motorykę jelit i zatrzymuje wodę w jelicie grubym (Balch i in., 2004).

  W podwójnie ślepej próbie z udziałem 81 osób (w wieku 18-65 lat) z migreną dawka 600 mg magnezu dziennie okazała się znacznie skuteczniejsza niż placebo w zmniejszaniu częstości migrenowych bólów głowy (Peikert, Wilimzig i Kohne- Vollanda, 1996).

  Magnez jest często stosowany po energicznych ćwiczeniach lub uprawianiu sportu, aby pomóc mięśniom w regeneracji i zmniejszyć bolesność. Wykazano również, że przyjmowanie magnezu zmniejsza objawy bólu mięśni, a zwłaszcza skurczów nóg (Berkheiser, 2018).

  Wiele kobiet może również znaleźć pomoc w przypadku objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS), takich jak ból pleców i skurcze menstruacyjne (Gaynor, 2009).

  Magnez może również pomóc w zasypianiu, pomagając umysłowi i ciału zrelaksować się (Berkheiser, 2018).

Którego rodzaju magnezu należy używać

Istnieje kilka form magnezu, ale najlepiej jest słuchać swojego organizmu przy wyborze odpowiedniej dla siebie formy.

  Cytrynian magnezu jest najlepszy na jelita i poruszanie jelitami (ma działanie przeczyszczające, więc dla niektórych osób mniej znaczy więcej). Moją ulubioną formą cytrynianu magnezu jest sproszkowana forma o nazwie Natural Calm. Przyjmowana tuż przed snem wspaniale relaksuje ciało i zapewnia dobry sen.

  Glicynian magnezu jest chelatowaną formą magnezu (który uważa się za bardziej biodostępny) i nie wpływa na jelita.

  Jabłczan magnezu i taurynian magnezu to najlepsze formy magnezu dla serca, według eksperta od magnezu Morleya Robbinsa.

  Chlorek i siarczan magnezu najlepiej stosować do kąpieli stóp lub całego ciała. Sól Epsom lub siarczan magnezu jest dość przystępną cenowo i łatwo dostępną formą magnezu dla większości ludzi. Ponieważ sól Epsom jest siarczanem, jeśli jesteś wrażliwy na siarkę lub siarczany, może to nie być dla ciebie najlepszy wybór.

Źródło: Hay, Khadro, & Dane, (2014).

Wewnętrzny a zewnętrzny magnez

Według większości badań przyjmowanie magnezu wewnętrznie jako suplement jest najskuteczniejszym sposobem przeciwdziałania niedoborom magnezu. Jednak niektóre dowody wskazują, że w przypadku osób z osłabionym układem trawiennym zewnętrzne stosowanie magnezu na skórę może pomóc ominąć przewód pokarmowy, umożliwiając szybsze i całkowite wchłonięcie magnezu (Hay, Khadro i Dane, 2014).

Jak skuteczne są zewnętrzne aplikacje magnezu w zwiększaniu poziomu magnezu w surowicy? Chociaż istnieje wiele badań, które wspierają miejscowe stosowanie magnezu, równie wiele wskazuje na jego brak. Skuteczność zewnętrznego magnezu jest tematem wielu dyskusji bez jasnych odpowiedzi — przynajmniej jeszcze nie.

W przeglądzie z 2017 roku autorstwa Grobera, Kistersa, Vormanna, Wernera i Petty’ego (2017) oceniono aktualną literaturę i oparte na dowodach dane dotyczące przezskórnej aplikacji magnezu i stwierdzono, że stosowanie zewnętrznego magnezu nie ma poparcia naukowego. Zasugerowali, że należy przeprowadzić przyszłe badania na większej liczbie ludzi, stosując wyższe stężenia magnezu przez dłuższy czas, aby zbadać, czy aplikacja przezskórna jest w stanie zwiększyć poziom magnezu w organizmie.

Chociaż brakuje wysokiej jakości badań wykazujących skuteczność miejscowego stosowania magnezu, niepotwierdzone dowody potwierdzają zewnętrzne stosowanie magnezu.

Osobiście wolę moczyć się w ciepłej kąpieli z solą Epsom (siarczan magnezu) w celu odprężenia. Starożytni ludzie od lat stosowali terapie moczenia w postaci kąpieli solnych z Morza Martwego, źródeł mineralnych, okładów błotnych, par i innych naturalnych zastosowań miejscowych. Według niektórych badań długotrwałe moczenie w solach Epsom może zwiększyć stężenie magnezu we krwi, mierzone wzrostem poziomu moczu (średnio 94,81 ± 44,26 ppm/ml do 198,93 ± 97,52 ppm/ml) (Epsom Salt Council, b.d.). Pomimo tych ustaleń badanie to zostało opublikowane wyłącznie online za pośrednictwem strony internetowej rady solnej Epsom, bez żadnego wsparcia ze strony czasopisma naukowego.

Pod koniec długiego dnia uwielbiam relaksować ciało i umysł w ciepłej kąpieli z solami i olejkami eterycznymi, ale jako zapracowana, pracująca matka i przedsiębiorca nie zawsze mam czas na długie zabiegi pielęgnacyjne. Zamiast nocnej kąpieli lubię używać czegoś, co nazywam „kąpielą w butelce”. Bath-in-a-Bottle to po prostu domowej roboty olejek magnezowy.

A co z olejem magnezowym?

Olej magnezowy to mieszanka płatków chlorku magnezu i wody. Kiedy te dwa składniki są zmieszane razem, tworzy się „solanka” lub substancja o oleistym odczuciu. Ta łatwo przyswajalna forma magnezu może być w stanie podnieść poziom magnezu w organizmie po nałożeniu na skórę (Whelan, 2018).

Nakładam olejek magnezowy na obolałe nogi, plecy, brzuch lub stopy przed snem. Obecnie dostępnych jest kilka wspaniałych, wysokiej jakości olejków magnezowych, ale bardzo łatwo i niedrogo można zrobić domowy olej magnezowy w zaciszu własnego domu.

Większość badań przeprowadzono na uzupełnianiu magnezu poprzez suplementy diety i doustne. Jednak badanie z 2015 roku opisane w Journal of Integrative Medicine wykazało, że przezskórne stosowanie chlorku magnezu u osób z fibromialgią zmniejszyło ich objawy bólowe. Uczestników badania poproszono o rozpylanie chlorku magnezu na ręce i nogi dwa razy dziennie przez cztery tygodnie. Badania pokazują, że większość magnezu znajduje się w komórkach mięśniowych i że niektórym osobom z fibromialgią brakuje odpowiednich ilości. (Whelan, 2018). Wnioski z badania sugerują, że przezskórny chlorek magnezu stosowany miejscowo może być korzystny dla pacjentów z fibromialgią (Engen i in., 2015).

Jak zrobić domowy olej magnezowy

Drukuj

Składniki
~ 152 ~ ½ szklanki płatków chlorku magnezu
½ szklanki wody destylowanej (aby wydłużyć okres przydatności do spożycia)
Szklane butelki z rozpylaczem

Kierunki

  Doprowadź ½ szklanki wody destylowanej do wrzenia.

  Dodaj ½ szklanki płatków magnezowych do szklanej miarki lub miski.

  Gdy woda się zagotuje, wlej ją do miski z płatkami magnezowymi i mieszaj, aż płatki całkowicie się rozpuszczą.

  Pozostaw tę mieszaninę do ostygnięcia i przelej do oznaczonych butelek ze spryskiwaczem do codziennego użytku.

  Domowy olejek magnezowy przechowuj w temperaturze pokojowej do 6 miesięcy.

Do użycia:

Zacznij od kilku psiknięć na skórę; początkowo nie więcej niż pięć. W ciągu następnych kilku dni stopniowo pracuj do 10-20 oprysków dziennie. Lubię nakładać olejek magnezowy domowej roboty w zgięciach ramion, tylnej części kolan i brzuchu, aby uzyskać najlepsze wchłanianie.

Rozsądnie jest również wykonać test płatkowy na skórze (szczególnie jeśli masz wrażliwą skórę) przed nałożeniem sprayu na całe ciało. Wiele osób może początkowo odczuwać mrowienie lub lekkie swędzenie w miejscu aplikacji olejku. Można to złagodzić, nakładając aloes na miejsce lub olej kokosowy około 20 minut po nałożeniu olejku (aby miał szansę na prawidłowe wchłonięcie).

PRZYPISY

Balch, J.F., Stengler, M. i Balch, RY. (2004). Recepta na naturalne lekarstwa. Hoboken, NJ: John Wiley & Sons, Inc.

~ 152 ~ Balch, PA (2006). Recepta na leczenie żywieniowe. Nowy Jork, NY: Penguin Group.

Berkheiser, K. (2018). Dawkowanie magnezu: Ile należy przyjmować dziennie? [Artykuł w Internecie]. Pobrane z https://www.healthline.com/nutrition/magnesium-dosage

~ 152 ~ Dean, C. (nd). Magnezowy cud. [Post na blogu]. Źródło

https://drcarolyndean.com/magnesium_miracle/

De Baaij, JH, Hoenderop, JG i Bindels, RJ (2015). Magnez w człowieku: implikacje dla zdrowia i choroby. Physiol Rev, 95(1), 1-46. doi: 10.1152/physrev.00012.2014

DiNicolantonio, JJ, O’Keefe, JH i Wilson, W. (2018). Subkliniczny niedobór magnezu: główna przyczyna chorób sercowo-naczyniowych i kryzysu zdrowia publicznego. Otwarte serce, 5(1): e000668.

Engen, DJ, McAllister, SJ, Whipple, MO, Cha, SS, Dion, LJ, Vincent, A.,… Wahner-Roedler, DL (2015). Wpływ przezskórnego chlorku magnezu na jakość życia pacjentów z fibromialgią: studium wykonalności. Journal of Integrative Medicine, 13(5), 306-313. doi:10.1016/s2095-4964(15)60195-9

Rada Soli Epsom. (nd). Raport dotyczący wchłaniania siarczanu magnezu (soli Epsom) przez skórę. [PDF]. Pobrane z http://www.epsomsaltcouncil.org/wp-content/uploads/2015/10/report_on_absorption_of_magnesium_sulfate.pdf

Gaynor, B. (2009). Zespół napięcia przedmiesiączkowego i dieta [Streszczenie]. Journal of Nutritional & Environmental Medicine, 8(1), 65-75. doi: 10.1080/13590849862302

Gröber, U., Kisters, K., Vormann, J. i Werner, T. (2017). Mit czy rzeczywistość – transdermalny magnez? Składniki odżywcze, 9(8): 813. doi: 10.3390/nu9080813

~ 152 ~ Hay, L., Khadro, A. i Dane, H. (2014). Pokochaj siebie dla doskonałego zdrowia. Carlsbad, Kalifornia: Hay House, Inc.

Narodowy Instytut Zdrowia. (2018). Arkusz informacyjny dotyczący magnezu dla pracowników służby zdrowia. [Artykuł w Internecie]. Pobrane z https://ods.od.nih.gov/factsheets/Magnesium-HealthProfessional/

Peikert, A., Wilimzig, C., & Kohne-Volland, R. (1996). Profilaktyka migreny za pomocą doustnego magnezu: wyniki prospektywnego, wieloośrodkowego, kontrolowanego placebo i podwójnie ślepego badania z randomizacją. [Abstrakcyjny]. Cefalalgia 16, 257-63.

Robbins, M. (2012). Jak przywrócić magnez w 3 krokach. [Artykuł w Internecie]. Pobrane z http://gotmag.org/how-to-restore-magnesium/

Tarasov, E., Blinov, D., Zimovina, U. i Sandakova, E. (2015). Niedobór magnezu a stres: problemy ich związku, badania diagnostyczne i podejścia do terapii. Ter Arkh, 87(9):114-122. doi:10.17116/terarkh2015879114-122.

Whelan, C. (2018). Olej magnezowy. [Artykuł w Internecie]. Pobrane z https://www.healthline.com/health/magnesium-oil-benefits