Kwiatowy projekt rękodzieła z okazji Dnia Zielarza

Dzień Zielarza jest tuż za rogiem (17 kwietnia!) i jest to doskonała okazja, aby podziękować zielarzom w twoim życiu za pozytywny wpływ, jaki na ciebie wywarli.

Niezależnie od tego, czy opracowali odżywczą recepturę specjalnie dla ciebie, podzielili się swoją ziołową wiedzą, pomogli ci osiągnąć lepsze samopoczucie, zainspirowali cię do nawiązania kontaktu z otaczającymi cię roślinami, nauczyli cię bezpośrednio poprzez praktykę, a może nawet zmotywowali cię pośrednio poprzez platforma internetowa, jest tak wielu dobrodusznych zielarzy, którzy dzielą się otwarcie iz serca. Jeszcze jeden powód, aby im serdecznie podziękować!

Ten prosty botaniczny projekt rękodzielniczy to wspaniały sposób na uhonorowanie zielarzy w Twojej społeczności sezonowym, niedrogim i inspirowanym kwiatami prezentem, który z pewnością rozjaśni ich dzień. (Podwaja się również jako wspaniały projekt na Dzień Matki, więc pamiętaj, aby zachować go na przyszłość!)

Zrób to sam wiszące kwiatowe szyszki

Wykonanie tych wiszących kwiatowych szyszek zajmuje tylko kilka minut, a możesz dostarczyć ich całkiem sporo w ciągu jednego popołudnia, po prostu zawieszając je na klamce wraz ze słodkim podziękowaniem.

Składniki

Arkusz papieru 12”x12”, przecięty na pół po przekątnej (tworzą 2 stożki)
Taśma lub klej
Nożyce
Znacznik
Dziurkacz
Wstążka (kolor do wyboru)
Świeże kwiaty (3-6 na szyszkę)
Wilgotny ręcznik papierowy, aby kwiaty były świeże (opcjonalnie)

Kierunki

    Zrób papierowy rożek zgodnie z instrukcjami w tym filmie.

    Możesz zostawić szyszki puste lub napisać wiadomość z przodu, na przykład „Szczęśliwego Dnia Zielarza!” lub „Rozkwitaj tam, gdzie jesteś zasadzony”.

    Wypełnij każdy z 3-6 kwiatami lub ziołami do wyboru. Jeśli w twoim lesie kwitnie wiosna, zbierz w etyczny sposób własne fiołki, tulipany, żonkile lub inne zwiastuny wiosny. Nadaj szyszkom kwiatowym ziołowy odcień, dodając gałązki rozmarynu lub zioła, które mogą pojawiać się w wczesnowiosennym ogrodzie, takie jak twardy tymianek lub delikatny krwawnik pospolity. Możliwości są nieograniczone!

    Jeśli twój kwiatowy stożek będzie wisiał na klamce przez kilka godzin lub dłużej, rozważ zawinięcie łodyg kwiatów w lekko wilgotny ręcznik papierowy, aby zachować ich witalność. Uważaj jednak, aby nie był zbyt mokry, w przeciwnym razie może przesiąknąć przez papierowy stożek.

    Aby uzyskać wyjątkowo przemyślany dodatek, wydrukuj niektóre z naszych bezpłatnych kart z podziękowaniami z okazji Dnia Zielarza, które dołączysz do prezentu z okazji Dnia Zielarza!

Te Wiszące Kwiatowe Szyszki z pewnością wniosą iskierkę radości do Twoich lokalnych ziołowych przyjaciół. Ponadto będziesz się świetnie bawić, pracując z sezonowymi kwiatami i dzieląc się uznaniem ze swoimi mentorami, przyjaciółmi i przewodnikami. Zgodnie z mądrymi słowami św. Franciszka z Asyżu: „Dając, otrzymujemy”.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US