9 ziołowych majsterkowiczów na święta

Święta to czas spotkań, łączenia się w społeczność i bycia z tymi, na których najbardziej nam zależy. Gromadzimy się wokół stołu, aby dzielić się świątecznymi ucztami i opowieściami z minionego roku oraz planować nadchodzący rok. Świętujemy i okazujemy wdzięczność naszym bliskim, często poprzez praktykę dawania prezentów w okresie świątecznym.

Łatwiej niż kiedykolwiek dawać prezenty bliskim i dalekim osobom, na których nam zależy. Jesteśmy w stanie złożyć zamówienie przez Internet niemal do ostatniej chwili, a nawet w ciągu kilku dni możemy wysłać prezent do połowy kraju. Możemy znaleźć świetne oferty w sklepach na kilka miesięcy przed świętami. Mamy nawet szczęście, że możemy wspierać lokalnych twórców na różnych targach rękodzieła pojawiających się w naszych społecznościach.

Czasami jednak wybór spośród pozornie nieskończonych opcji online, w sklepach i na targach może wydawać się przytłaczający. Może nam się wydawać, że osoba, dla której robimy zakupy, ma już wszystko, czego może chcieć, lub po prostu nie wiemy, od czego zacząć. Może się nawet zdarzyć, że czujemy, że kupowanie czegoś nie jest wystarczająco wyjątkowe.

Jeśli jesteś kimś, kto znalazł się w takiej sytuacji, odpowiednią opcją jest zrobienie własnych prezentów w tym okresie świątecznym. Możesz także przemycić odrobinę miłości do roślin i naturalnego dobrego samopoczucia, robiąc ziołowe majsterkowanie, aby podarować przyjaciołom i rodzinie. Pomyśl o napojach ziołowych, naturalnej pielęgnacji skóry, świecach i nie tylko!

Istnieje niezliczona ilość przepisów na majsterkowanie i poradników, więc trochę udoskonaliłam dla Ciebie i przygotowałam tę kolekcję ziołowych majsterkowiczów na święta poniżej.

Dlaczego robisz to sam?

To może wydawać się głupie pytanie dla tych z was, którzy już regularnie podarowują swoje własne dzieła. Korzyści z robienia własnych prezentów, zwłaszcza w okresie świątecznym, są liczne.

1. Oszczędzaj pieniądze

Możesz stworzyć bardzo wyjątkowy prezent, który może kosztować mniej niż kupienie go w sklepie. Lub zamiast odczuwać presję, by kupić coś z wyższą ceną, aby poczuć, że twój prezent jest wartościowy, wyjątkowy lub bardziej znaczący, w naturalny sposób te cechy pojawią się w prezencie, który sam zrobiłeś.~153 ~

2. Sensowność

Prezent znaleziony w Internecie lub w dużym sklepie może być miły, ale zazwyczaj jest czymś, co każdy może kupić dla kaprysu. Sposobem na bardziej znaczący prezent jest zrobienie własnego prezentu dla ukochanej osoby.

3. Dowiedz się

Możesz nauczyć się czegoś nowego podczas samodzielnego tworzenia świątecznych prezentów! To wspaniała okazja, aby spróbować nowego rzemiosła, którym się interesowałeś, lub udoskonalić to, które ćwiczyłeś raz lub dwa.

4. Baw się dobrze!

Tak, z pewnością tworzenie ręcznie robionych prezentów może być zabawą. Zabawa zaczyna się od samego wykonania, ale trwa do chwili, gdy zobaczysz prezent otwarty przez odbiorcę.

Jak zrobić majsterkowanie: Zrób imprezę!

Jeśli chcesz mieć dodatkową pomoc i po prostu więcej zabawy przy robieniu własnych prezentów, rozważ zorganizowanie imprezy! Możesz zebrać przyjaciół i/lub rodzinę na własną noc prezentów dla majsterkowiczów. Przydziel każdemu gościowi wybór 1-2 ziołowych majsterkowiczów, których chce użyć. Będą musieli przynieść przepisy, a także wszystkie materiały do ​​majsterkowania, a nawet przystawkę do podzielenia się. Masz teraz pomysł na świąteczne spotkanie z jednoczącym celem!

Jeśli jesteś przedsiębiorcą zajmującym się zielarstwem, kolejną odmianą tego pomysłu jest rozważenie zorganizowania zajęć lub warsztatów na temat robienia ziołowych majsterkowiczów. Jest to coś, czym ludzie są bardzo zainteresowani, ale tych, którzy dopiero zaczynają majsterkowanie, można zniechęcić z powodu czynnika zastraszania. Prowadzenie przez doświadczonego nauczyciela może być bardzo pomocne!

Ziołowe DIY do zrobienia

Czerpiąc z bogatych archiwów blogów Akademii Ziołowej, stworzyłam listę 9 ziołowych DIY, które można wypróbować jako prezenty w tym sezonie świątecznym:

1. Ubite masło do ciała z dodatkiem ziół na zimę

Ten bogaty, odżywczy przepis na ciało zawiera kilka ziół znanych z dobroczynnych dla skóry właściwości.

Prezent dla: każdego, kto ma wyjątkowo suchą skórę.

2. Ziołowe sole kulinarne

Ziołowe sole kulinarne to wyjątkowy sposób na dodanie smaku potrawom. Wspaniałą częścią jest to, że ich wytwarzanie jest dość prostym procesem, który polega po prostu na mieszaniu soli z wybranymi ziołami. Mogą jednak zrobić duże wrażenie na właściwym odbiorcy.

Prezent dla: smakosza lub mistrza grillowania, który uwielbia pracę z nowymi przyprawami.

3. Ręcznie wylewane świece ziołowe

Wytwarzanie świec to starożytna praktyka, której każdy powinien spróbować przynajmniej raz. Tworzenie własnych świec ziołowych z przyjaciółmi to zabawne i satysfakcjonujące majsterkowanie, które daje praktyczny prezent, który wielu może się spodobać.

Prezent dla: domatorki, która uwielbia spędzać czas z dobrą książką.

4. Balsam do ust z korzenia prawoślazu

Przygotowanie balsamu do ust jest często wstępem do naturalnej pielęgnacji skóry. Jest to przystępny proces, który zwykle składa się ze składników, które wielu z nas może już mieć, w tym oleju kokosowego, lub łatwo dostępnych, takich jak wosk pszczeli i inne oleje roślinne. Ten przepis na balsam do ust z korzeniem prawoślazu to świetna opcja na prezent w ostatniej chwili.

Prezent dla: tej przyjaciółki, która zawsze nakłada balsam do ust.

5. Ziołowe domowe wino i miód ~ 753 ~

Jeśli chcesz bardziej zaawansowanego majsterkowania i masz trochę czasu (kilka tygodni przed świętami), zrobienie własnego wina i miodu może być idealnym rozwiązaniem. Jeśli masz przyjaciela lub członka rodziny, który uwielbia próbować nowych napojów dla dorosłych, to jest dla Ciebie. Sam proces produkcji wina i miodu pitnego nie jest trudny; wymaga tylko uważnego wykonania kroków, odpowiednich materiałów i czasu.

Prezent dla: lokalnego entuzjasty browarnictwa.

6. Stałe perfumy olejków eterycznych ~ 753 ~

Jeśli masz w sobie trochę chemika, zrobienie stałych perfum z olejków eterycznych będzie ciekawym prezentem dla majsterkowiczów. Ten przepis szczegółowo opisuje, jak mieszać olejki eteryczne jako afrodyzjak, więc ten prezent nie będzie dla twojej mamy.

Prezent dla: Twojej drugiej połówki.

7. Mieszanki herbat ziołowych

Herbaty ziołowe to jedna z tych rzeczy, które można zrobić na tak wiele różnych sposobów. Tworzenie własnych unikalnych mieszanek herbat ziołowych lub używanie tych z tego przepisu to świetny sposób na podarowanie przydatnego prezentu promującego dobre samopoczucie, aby pokazać, że Ci zależy.

Prezent dla: każdego! Herbaty ziołowe cieszą się raczej dużą popularnością, więc jest to świetny prezent dla większości, szczególnie o tej porze roku.

8. Ziołowe Oksymele

Oxymels to ziołowy ekstrakt z octu jabłkowego i miodu. Jeśli lubisz trochę czarować w kuchni i lubisz pracować z ziołami, tworzenie własnych ziołowych oksymelów może stać się Twoim nowym ulubionym hobby.

Prezent dla: miłośnika pszczół lub największego miłośnika słodyczy.

9. Maść z żywicy sosnowej

To majsterkowanie wymaga wyjścia do lasu i zebrania własnego składnika żywicy sosnowej. Znalezienie żywicy sosnowej we właściwym czasie do zbioru może również wymagać znacznej przezorności. Jeśli masz ochotę na przygodę i chcesz prezentu, który z pewnością będzie wyjątkowy, zrób sobie własną maść z żywicy sosnowej.

Prezent dla: kochającego ziemię krewnego lub przyjaciela, który rozumie twoje ziołowe zwyczaje. 🙂

Niezależnie od tego, czy w tym sezonie interesujesz się ziołowymi majsterkowaniem, aby zaoszczędzić pieniądze, zaoferować bardziej znaczący prezent, uczyć się lub po prostu dobrze się bawić, na pewno doświadczysz po trochu każdego z nich, jeśli spróbujesz któregokolwiek z nich ziołowe majsterkowanie. Jedno jest pewne, Twoje prezenty będą jedyne w swoim rodzaju, a tego nie kupisz w sklepach!

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US