5 sposobów na przygotowanie kwiatów

Poniższy fragment aromatycznej rośliny na temat sposobów na przygotowanie kwiatów pochodzi z książki „Botanicals With Benefits: Develop a New Relationship With Your Garden: The Edible Flower” Tom” autorstwa Kerry Hughes i jest przedrukowany za zgodą. Kerry Hughes, MS, dyrektor EthnoPharm (www.Ethnopharm.com), jest etnobotanikiem, zielarzem i autorem z 20-letnim doświadczeniem w opracowywaniu produktów naturalnych. Kerry jest również zaangażowana w integracyjne ziołolecznictwo i odżywianie funkcjonalne poprzez swoją rolę w www.BetterThanHealthy.live. Koncentrując się na odkryciach etnobotanicznych i strategicznych innowacjach, Hughes i EthnoPharm nadal poszerzają granice rozwoju różnorodności biologicznej, katalizują przełomowe zastosowania fitoproduktów i wprowadzają na rynek nowe, skuteczne i dochodowe produkty, które nie tylko leczą ludzi, ale pomagają chronić zagrożone globalna różnorodność biologiczna.

Jadalne kwiaty pięknie prezentują się na boku talerza, ale istnieje wiele sposobów przygotowania kwiatów w posiłkach lub napojach, z którymi można eksperymentować. Poniżej przedstawiono kilka najpopularniejszych metod.

5 sposobów na przygotowanie kwiatów

Surowe Kwiaty

Nie potrzeba tu żadnych specjalnych przygotowań — po prostu zbieraj i jedz (cóż, dobrym pomysłem może być strząśnięcie pająków i umycie kwiatka)! Należy jednak pamiętać, że niektóre kwiaty, takie jak Beebalm, są najlepsze, gdy kwiatostany są rozerwane, a główka kwiatu nie jest po prostu włożona do ust w całości. W przypadku większości kwiatów najbardziej smaczne są płatki. Jeśli zawiera pojemnik lub łodygę, może wprowadzać gorzki smak lub niepożądaną teksturę. Najpopularniejszym sposobem spożywania surowych kwiatów w kuchni jest sałatka.

Gotowane i Panierowane Kwiaty

Niektóre jadalne kwiaty są dobre po ugotowaniu. Na przykład liliowce można nadziewać, a następnie upiec, a kwiaty cukinii są często smażone w głębokim tłuszczu w cieście tempura. Większe, grubsze kwiaty są najczęściej przygotowywane w ten sposób, ponieważ nie rozpadają się tak łatwo, jak mały, delikatny kwiat, taki jak Johnny Jump-up.

Napoje kwiatowe

Jadalne kwiaty są tak piękne pływające w wodzie, że człowiek mógłby chcieć je tak po prostu przygotować i unosić w wazach wodnych, tak jak często używa się ogórków i cytryn! Kwiaty można również dodawać do wszelkiego rodzaju napojów, takich jak koktajle, napoje i mrożona herbata. Alternatywnie, kwiaty można unosić w wodzie na parapecie lub przygotować tak, jakby ktoś przygotowywał esencję kwiatową, aby uchwycić symbolikę lub leczniczy odcisk kwiatu. Jadalne kwiaty zrobiły niesamowite dodatki do szklanej butelki z wodą!

Kwiaty kandyzowane

Rzadko widujemy kandyzowane kwiaty podawane z deserami. Jeśli ktoś naprawdę chciał zrobić na kimś wrażenie, mógł wypróbować tę prostą technikę przygotowania jadalnych kwiatów: najpierw wybrać i umyć kwiaty, w całości lub jako oddzielne różyczki lub płatki. Następnie wymieszaj jajko z wodą (około 2 części wody na 1 część jajka) i posmaruj tą mieszanką kwiaty. Następnie posyp bardzo drobnym cukrem lub wciśnij kwiatek z obu stron do miski z cukrem. Pozostaw do wyschnięcia i podawaj lub przechowuj w lodówce między arkuszami woskowanego papieru.

Masła kwiatowe

Przygotowanie maseł kwiatowych jest bardzo łatwe, a przy tym sprawia przyjemność, jeśli chcesz zaimponować gościom! Masła kwiatowe są podobne do maseł ziołowych, z wyjątkiem tego, że są oczywiście wykonane z kwiatów i często w produkcie końcowym pojawia się cały kwiat. Zacznij od dobrej jakości, świeżego masła. Następnie pozwól mu zmięknąć do temperatury pokojowej lub ostrożnie zmiękcz w kuchence mikrofalowej, do tego stopnia, aby można go było łatwo mieszać. W zależności od rodzaju użytego kwiatu, najlepiej pociąć go na małe kawałki, aby końcowy produkt maślany pokazywał małe plamki koloru. Alternatywnie, najlepszym rozwiązaniem może być rozdzielenie kwiatu (jak w przypadku Beebalm), tak aby kwiatostany były używane zamiast całej główki kwiatowej, lub jeśli cały kwiat jest mały i delikatny, cały kwiat może być wyeksponowany w masło, na przykład z Johnny Jump-ups. Masło umieszcza się w formie lub na kawałku woskowanego papieru, który ma być zwinięty w kłodę, a następnie kwiaty są albo umieszczane i układane w maśle, albo kwiaty można najpierw wymieszać z masłem, a następnie umieścić w formie lub na papier woskowany. Przechowywać w lodówce i podawać!

Nie jesteś smakoszem, dopóki nie zjesz kwiatów!

Kwiaty przesunęły się ze środka stołu na bok koktajlu na środek talerza! Do niedawna kwiaty w napojach lub na talerzach były po prostu dekoracją – tylko po to, żeby ładnie wyglądać. Ale teraz najlepsze restauracje na całym świecie zaczynają pracować nad dodaniem smaku kwiatów do dania. Na przykład w restauracji Palisade w Seattle w stanie Waszyngton lokalnie kupuje się różne jadalne kwiaty. Ponieważ zazwyczaj mają lekko gorzki smak, używają ich do zrównoważenia słodkich i słonych profili smakowych w smażonym czosnku przegrzebku crudo. W Il Solito w Portland w stanie Oregon kwiaty lawendy i nasturcji zostały połączone ze stekiem lub rybą zarówno dla smaku, jak i prezentacji, podczas gdy nagietek (i jego liść) jest używany w deserach, takich jak lody, ze względu na swój mandarynkowy smak.

Z pojawieniem się kwiatów jako pożywienia, być może jest tylko kwestią czasu, kiedy zaczniemy celowo wykorzystywać kwiaty, które są nie tylko jadalne, ale także lecznicze! Od relaksujących właściwości kwiatów rumianku po właściwości zwalczające zimno balsamu pszczelego lub zdrowego dla serca czosnku towarzyskiego, włączenie kwiatów do żywności wnosi zupełnie nowy aspekt do koncepcji „Żywność jako lekarstwo” – odrodzenie idei centralnej w wielu tradycyjnych lekach żywność odgrywa rolę nie tylko w utrzymaniu zdrowia, ale także w leczeniu i zapobieganiu chorobom.

Niektóre restauracje już wykorzystały wartość jedzenia podawanego z afirmacjami, na przykład Café Gratitude w Berkeley w Kalifornii, która serwuje każde danie powiązane z afirmacją (np. Jestem wspaniały podawany z Pad Thai). Podobnie, jak długo potrwa, zanim smakosze wykorzystają symbolikę wiktoriańskiego języka kwiatów? Wyobraź sobie serwowanie „sałatki zwycięstwa” z nasturcjami, aby uczcić zwycięstwo w meczu lekkoatletycznym lub romantyczny wieczór w restauracji ze starym płomieniem, dzieląc się deserem lodowym zwieńczonym wiciokrzewem, symbolem zjednoczonej miłości!

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US