Zdrowy umysł to zdrowe ciało

Aby zachować dobre zdrowie tak samo jak o ciało, musimy zadbać o zdrowy umysł

Odpowiednia dieta jest jednym z fundamentów naszego zdrowia, jednak nie jedynym. Oprócz tego niezwykle ważne jest, aby nasz mózg mógł w odpowiedni sposób odpocząć. Często o tym zapominamy, a przecież wcale nikogo nie trzeba do tego przekonywać.

W końcu każdy z nas wie, w jaki sposób wpływa na niego stres. Pod wpływem dużych ilości negatywnych emocji czujemy się przemęczeni, spada nasza wydajność, możliwość koncentracji oraz kreatywność. Jednak co najważniejsze – brak wystarczającej ilości odpoczynku dla naszego umysłu może prowadzić do negatywnych konsekwencji ogółu naszego zdrowia. Dlatego niezwykle ważne jest to, aby zadbać o wypoczynek dla naszego umysłu.

No dobrze, ale co konkretnie można zrobić?

Bardzo dobrym pomysłem będzie gorąca kąpiel, która jest jednym z najlepszych sposobów na dosyć szybką regenerację dla naszego umysłu. Wonne olejki, sole zasadowe lub ziołowe wyciągi roślinne dają dodatkowy komfort. Jeżeli lubimy, dobrze jest połączyć to z odpowiednią, spokojną, relaksacyjną muzyką.

Warto zaznaczyć, że muzyka, nawet spokojna, na niektórych działa w odwrotny sposób niż zamierzony, po prostu, zamiast uspokajać i pozwalać umysłowi odpocząć – drażni. Dlatego, jeżeli czujemy, że muzyka nie działa na nas dobrze – nie powinniśmy się do niczego przymuszać.

Oprócz tego, warto poćwiczyć głębokie, spokojne oddychanie. Warto jest dowiedzieć się więcej na temat oddychania przeponowego. Za jego pomocą w dużo bardziej efektywny sposób, niż w codzienny sposób możemy wyrównać ciśnienie krwi czy też wprowadzić się w przyjemny stan zrelaksowania.

Oczywiście nie należy zapominać o wysiłku fizycznym, który oprócz tego, że jest zdrowy dla naszego ciała, również posiada bardzo pozytywny wpływ na nasz umysł, pomaga w wydzielaniu endorfin, czyli tzw. hormonów szczęścia.

Na koniec jeszcze raz przypominamy, że brak odpowiedniego odpoczynku umysłu, narażanie go na stałe stresy, bez wystarczającej ilości relaksu może prowadzić do wielu poważnych i bardzo negatywnych konsekwencji dla naszego organizmu.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US