Wytchnienie dla przytłoczonego umysłu

Sport i odżywki dają wytchnienie przytłoczonemu nadmiarem „wszystkiego” umysłowi. Czy na drugiej szali pozwalającej odzyskać równowagę są proste metody relaksacji, i jaki to ma wpływ na nasze zdrowie?

Sport, dopasowana dieta, odpowiednie suplementy etc. To bardzo ważne czynniki. Jeżeli chodzi o możliwość zrelaksowania się, trudno jest się bez nich obejść. Jednak to nie wszystko. Oprócz tego warto stosować różnego rodzaju techniki medytacyjne, które w połączeniu z rozwiązaniami wymienionymi przed chwilą dają możliwość kompletnego zrelaksowania naszego ciała oraz umysłu.

Pisz i medytuj by zrelaksować umysł

Bardzo ciekawą metodą na to, aby dać wytchnienie dla przytłoczonego umysłu jest pisanie. Pisanie pamiętnika kojarzy się wielu osobom z dziećmi lub stygmatyzowane jest jako czynność zarezerwowana dla osób samotnych. Okazuje się jednak, że pisanie pamiętnika, pisanie o swoich emocjach i odczuciach jest doskonałą metodą na zrelaksowanie umysłu.

Warto spróbować medytacji. Na czym polega medytacja? Na skupianiu się na tym, co dzieje się w danym momencie. Czujesz, że oddychasz wolno lub szybko? Zacznij o tym myśleć, właśnie o tej bieżącej czynności, jaką w tym przypadku jest oddychanie. Słyszysz odgłosy miasta, a może śpiew ptaków? Skoncentruj się na tym. W ten sposób bardzo szybko zrelaksujesz swój umysł.

Oczywiście warto pamiętać o odpowiednim, głębokim i spokojnym oddychaniu, które jest niezwykle ważnym elementem relaksacji.

Aby pozwolić w pełni odpocząć umysłowi, należy również dać odpocząć swojemu ciału

Świetnym pomysłem będzie masaż. Jest to doskonały sposób, żeby rozluźnić mięśnie. Każdy, kto kiedykolwiek był masowany, zna to przyjemne uczucie, kiedy wręcz w fizyczny sposób czuje, jak opuszcza go uczucie zestresowania. Z całą pewnością w pozytywny sposób wpłynie to na umysł.

Kolejną bardzo prostą metodą na zrelaksowanie się jest wypicie ciepłego napoju. Bardzo ważne, żeby nie zawierał alkoholu ani kofeiny, ponieważ obydwie te substancje potrafią w negatywny sposób wpływać na nasz umysł oraz ciało. W tym przypadku kofeina jest dużo gorsza, ponieważ wpływa na wydzielanie kortyzolu, czyli substancji, która stawia nasz organizm w stan gotowości do działania.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US