Pole serca

Pole serca – wielka moc emanacji

Serce, instynktownie wiemy, że właśnie w nim rodzi się miłość, radość i cały wachlarz związanych z miłością emocji. Kiedy jesteśmy zakochani cali tą miłością emanujemy i nie sposób jej ukryć nawet gdy bardzo się staramy. Gdy kochamy promieniejemy miłością, szczęściem, witalnością, energią i zdrowiem. Czujemy całym swoim organizmem, że te emanacje biorą swój początek w sercu i do momentu gdy nasz umysł nie zacznie z tymi uczuciami polemizować, stan uniesienia mógłby trwać w nieskończoność, przynajmniej takie mamy przekonanie.

Wiemy, że serce jest ważnym organem w naszym ciele, jest pompą tłoczącą krew, lecz być może nie wszyscy wiemy, że serce wytwarza bardzo silne pole elektromagnetyczne, które promieniuje na odległość 2-3m poza nasze ciało. W odległości metra od ciała, pole elektromagnetyczne jest bardzo silne i swoją emanacją wpływa na inne osoby przebywające w jego otoczeniu. Dlatego z łatwością wyczuwamy emocje radości, złości czy szczęścia wśród osób przebywających w naszym polu elektromagnetycznym serca.

Badania dr R. McCartego (dyr. Global Coherence Initiative) dowodzą, że każdy człowiek swoim polem elektromagnetycznym wpływa na otoczenie i osoby w nim przebywające. Stąd często przebywając w większym gronie możemy określić atmosferę tam panującą mówiąc, że była wesoła, przyjemna lub wręcz przeciwnie, że ktoś ją zmroził. Świadomość, iż pojedynczy człowiek swoimi emocjami wpływa na środowisko, w którym przebywa, może być źródłem optymizmu nie tylko dla małego kręgu w jakim się obraca. Wiedza ta może mieć wpływ na zmianę globalnej świadomości na całej planecie.

Wpływ naszych emocji na stan zdrowia.

Na pracę serca ogromny wpływ mają emocje, doskonale potrafimy to odczytać w ciele, pod wpływem określonych emocji doznajemy różnych, często długotrwałych odczuć. Dla przykładu, gdy jesteśmy zakochani emocje związane z tym stanem powodują, że mamy wrażenie iż unosimy się lekko nad ziemią, nie odczuwamy głodu, lęku a euforia powoduje nieustanną radość i poczucie słodkiego szczęścia. Gdy zaś coś nagle nieprzyjemnie zaburzy nasze życie, odczuwać zaczniemy strach, który będzie narastał i rozprzestrzeniał się, w ciele pojawią się nerwobóle, stracimy apetyt, przygarbimy się. Pole elektromagnetyczne serca emanowało będzie tą informacją. Widząc, że nasze emocje mają bezpośredni wpływ na nasze zdrowie możemy postarać się eliminować złe emocje. Zjawisko długotrwałego odczuwania pozytywnych emocji nazwano koherencją, czyli spójnością na poziomie psychofizjologicznym. Stan ten jest wysoce pożądany dla poprawy naszego zdrowia, odpowiedzialny jest za redukcję odczuwania lęku, dobry nastrój, harmonię całego ciała.

Stan koherencji uwrażliwia nas na innych ludzi, pozwala nam zawierać długotrwałe przyjaźnie oparte na głębokich uczuciach, również budowanie związków opiera się na głębokiej wrażliwości obojga. W Instytucie HeartMath badano osoby w stanie koherencji i okazało się, że są one bardziej niż inni wyczulone i świadome informacji emanujących z pól serc osób przebywających w ich otoczeniu. Badania przeprowadzone w instytucie pokazują, że pola ludzkich serc odczytują i dostrajają się do siebie wzajemnie wymieniając informacje energetyczne. Właśnie na tym poziomie tworzy się umiejętność współodczuwania i ogromna wrażliwość na drugiego człowieka.

Aby zaistniała koherencja potrzebujemy naszych dobrych emocji, jak miłość, wdzięczność w takim samym stopniu odczuwanych względem siebie jak i względem innych. Emocje te pozwolą nam dotrzeć do nas samych, zrozumieć siebie oraz to, że wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni. Warto wytwarzać te emocje, gdyż wpływają one bezpośrednio na wartość naszego życia, wzmacniają zdrowie, tworzą harmonię powodują, że krocząc przez życie lekko unosimy się nad ziemią.

Skupienie się na sercu niepostrzeżenie wytworzy spokój i poczucie bezpieczeństwa płynące z naszego wnętrza, niezależne od zewnętrznego świata. Umysł zacznie spokojnie rozwiązywać różne problemy nie tworząc przy tym katastroficznych wariantów, spokojnie i pewnie poprowadzi  nas do ulgi i radości.

Jeszcze raz miłość, życzliwość, współczucie … i zacznijmy od siebie, sobie wybaczmy, siebie ukochajmy i poczujmy jacy jesteśmy i czego dla siebie pragniemy, nasze serce czeka……

Autor: Barbara Radajak

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US