Komunikacja z samym sobą

Komunikacja z samym sobą drogą do zdrowia i szczęścia

Wsłuchanie się w swój własny organizm, rozpoznawanie sygnałów, które nam daje, jest niezwykle ważne. To zdanie samo w sobie brzmi jak truizm. Jeżeli jednak rozwiniemy tę myśl – to dojdziemy do bardzo ważnego wniosku. Nasz organizm bardzo często komunikuje nam, że coś jest dla nas niedobre, wystarczy go posłuchać.

Najbardziej wyrazistym przykładem, który dotknął prawie każdego jest kac, po spożyciu zbyt dużej ilości alkoholu. Jednak jest też masa przykładów z życia codziennego. Gdy czujemy się bardzo senni – to dlatego, że jesteśmy zmęczeni i potrzebujemy snu, a jeżeli permanentnie czujemy senność, to prawdopodobnie jesteśmy przemęczeni lub chorzy.

To prosty sygnał, który należy odebrać, przeanalizować, zrozumieć i wykorzystać. Jednak to nie jedyny przykład.

Od naszej wewnętrznej komunikacji z samym sobą nie zależy tylko zdrowie w sposób bezpośredni. Zależy od tego również nasze szczęście. To, w jaki sposób dogadujemy się ze samymi sobą, to, w jaki sposób się postrzegamy, przekłada się na całe nasze życie.

Osoba, która jest w stanie zrozumieć swoje emocje, swój sposób myślenia, umie się docenić, jest pewna swoich silnych oraz słabych stron, osiąga  wewnętrzną harmonię, a tym samym szczęście, które nie jest dostępne dla osób, którym nie udała się tego typu wewnętrzna komunikacja.

Niektóre osoby muszą pracować latami nad tym, aby wewnętrznie się uporządkować oraz dogadać z samym sobą. Jeżeli jednak to się uda, to w znacznym stopniu zwiększa to możliwości danego człowieka, pozwala łatwiej się zmotywować, a w końcu osiągnąć sukces i szczęście.

Właśnie dlatego – z całą pewnością warto słuchać samego siebie, niezależnie czy chodzi o objawy stricte fizyczne, czy też psychosomatyczne.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US