Zrób różdżkę z rośliną, aby pozbyć się świątecznego stresu

Święta mogą być stresującym okresem. Pomimo wiadomości o dobrych wieściach i wesołości, presja związana z dawaniem prezentów, stare traumy lub poczucie osamotnienia są powszechnymi reakcjami emocjonalnymi. Podobnie jak zapalenie świecy lub palenie kadzidła, tworzenie i palenie różdżek roślinnych ma te same właściwości terapeutyczne. Rozpalając zmianę i zapraszając w poczucie podnoszącej na duchu energii, gdy się tli. Zapalanie świecy, oczyszczanie dymem i palenie kadzideł to praktyka, która przeszła przez pokolenia. Płonący materiał roślinny ma potężny wpływ na Twój nastrój. W tym sezonie świątecznym zasznuruj buty do chodzenia, wyjdź na łono natury i znajdź te trzy wspaniałe zioła, które pomogą ci powstrzymać świąteczny stres.

Zioła sezonu

Moc tych trzech ziół to prawdziwa zmiana energii, sposób na reset. Rozpal trochę pozytywności i pokoju z każdym spalonym liściem.

Rozmaryn (Rosmarinus officinalis)

Znajomy aromatyczny zapach rozmarynu to natychmiastowe pobudzenie. Znany z przywracania pamięci i wzmacniania umysłowego, rozmaryn jest również znany jako środek ludowy na lęki, depresję, bezsenność, letarg, nerwowość, zmęczenie, wyczerpanie, stres, bóle głowy i migreny (Akademia Ziołowa, b.d.). Czy jest coś, czego rozmaryn nie potrafi? Używany w różdżce roślinnej do oczyszczania dymu, rozmaryn unosi się nad tobą i natychmiast poprawia nastrój. Podstawą tej różdżki jest nie bez powodu rozmaryn.

Sosna (Pinus strobus L.)

Kiedy myślę o kąpieliskach leśnych, myślę sosna. Głęboki wdech świeżych igieł jest euforyczny. Czyste, zimujące, silne wiecznie zielone drzewa mają szczególny sposób na łagodzenie stresu. Stymulujące działanie lotnych olejków sosnowych pomaga przenieść zablokowaną energię. Jako środek nerwowy uspokaja i uziemia, pomagając wyciszyć umysł. Nawet samo przebywanie wśród sosen ma działanie uziemiające, kojące (Akademia Ziołowa, b.d.). Umieszczenie kilku gałązek sosny w tej różdżce daje warstwę oczyszczenia, która jest czasami potrzebna podczas wakacji.

Jałowiec (Juniperus spp.)

Historia pokazała nam poprzez tradycje na całym świecie, że jałowiec był używany „przeciwko złej magii, zarazie i różnym negatywnym wpływom” (Akademia Ziołowa, b.d.). Kadzidło jałowca było używane jako ochrona oraz do detoksykacji i zmiany energii. Spalony jałowiec może pomóc w zaprowadzeniu harmonii i odpędzeniu negatywności. Dodanie jałowca do różdżki jest właśnie tym, czego potrzeba w chwilach stresu.

Roślinne różdżki

Oto jak łatwo zrobić własną różdżkę z sezonowymi roślinami, aby złagodzić świąteczny stres.

Składniki

Roślina podstawowa – 2 duże gałązki rozmarynu (Rosmarinus officinalis)
Roślina drugorzędna – 1 duża gałązka sosny (Pinus strobus L.)
Top plant – 2 małe wycinki jałowca (Juniperus spp.)

Kierunki

  Użyj rozmarynu jako bazy.

  Rozpocznij od umieszczenia sosny na wierzchu rozmarynu.

  Następnie umieść jałowiec na sośnie.

  Stwórz mały pakiet w dłoni.

  Owiń razem trzy rośliny, zaczynając od dołu.

  Zawijaj, aż dojdziesz do szczytu i zawiąż sznurek.

Do użycia:

Ta różdżka może być spalona na świeżo lub wysuszona. W dobrze wentylowanym miejscu zapal różdżkę od góry. Zdmuchnij ogień i pozwól dymowi unosić się wokół ciebie. Ta różdżka może pomóc przygotować przestrzeń do praktyk, takich jak joga i medytacja, dając umysłowi i ciału nowy start.

Na zakończenie, 

Świat zewnętrzny i wszystkie jego ofiary są naprawdę niezwykłe. Od dostarczania pożywienia poprzez jedzenie, równowagi poprzez herbatę i poprawy nastroju poprzez aromat, rośliny są tutaj, aby pomóc, zwłaszcza podczas wakacji.

PRZYPISY

Zielarska Akademia. (nd). Monografia rozmarynu [artykuł online]. Zielnik Akademii Zielnika. Pobrane z https://herbarium.theherbalacademy.com/

Zielarska Akademia. (nd). Monografia sosny białej [artykuł online]. Zielnik Akademii Zielnika. Pobrane z https://herbarium.theherbalacademy.com/

Zielarska Akademia. (nd). Monografia jałowca [artykuł online]. Zielnik Akademii Zielnika. Pobrane z https://herbarium.theherbalacademy.com/

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US