Ziołowy przepis na pomadkę na suche zimowe usta

Szarpie wiatry, zimne powietrze i suchy klimat powodują powszechną irytację – spierzchnięte usta. Zima jest szczególnie sroga dla ust, delikatnej bariery skórnej, i nic dziwnego, że w grudniu wiele sklepów wyściela swoje zaślepki szminką. Nadeszła pora na nakładanie dodatkowych warstw! Nie tylko do ciała, ale także do ust i twarzy! Ten świąteczny przepis na pomadkę to potężne ziołowe narzędzie, idealne do przechowywania nadziewaczy i świetne do po prostu włożenia do własnej kieszeni, kiedy wychodzisz na cały dzień.

Uzdrowiciel

Ten przepis na pomadkę zawiera specjalny ziołowy składnik. Jedno słowo – krwawnik. Krwawnik pospolity (Achillea millefolium), środek leczący rany, to słynne zioło używane w starożytnej Grecji i Egipcie oraz w wielu miejscach na przestrzeni wieków do łagodzenia ran i wspomagania procesu gojenia organizmu. To ukochane zioło jest również antybakteryjne, przeciwzapalne, ściągające i przeciwbólowe (Herbal Academy, b.d.). Wszystkie te właściwości są idealne do powlekania, łagodzenia i ochrony spierzchniętych ust. Olejek z krwawnika w tej recepturze pomadki będzie ślizgał się po twoich ustach, zapewniając ochronę. Ponadto profil energetyczny krwawnika jest chłodzący, co działa kojąco na spierzchnięte, podrażnione usta, nawet podczas chłodniejszych miesięcy.

Ręcznie robiony prezent na święta

Gdy zbliżają się święta, lubię robić paczkę pomadki do dawania w prezencie. Stworzenie własnej zimowej szminki i podzielenie się nią z rodziną i przyjaciółmi to wyjątkowy sposób na zaprezentowanie tego, czego się nauczyłam! Składniki są czyste, mają silne właściwości ziołowe, a wszystko, co zostało wykonane ręcznie, stanowi przemyślany prezent. Oto, jak możesz zrobić własną partię świątecznej szminki na zimę. Potrzebujesz tylko kilku artykułów zaopatrzeniowych i kilku składników – Twoje usta będą Ci wdzięczne!

Ziołowy przepis na pomadkę na zimę

Wydajne, chłodzące i czyste składniki sprawiają, że ten przepis na pomadkę to nowy wybór na zimę. Wydajność: 6 tubek.

Składniki

4 łyżeczki masła shea
2 łyżeczki wosku pszczelego lub wosku sojowego
3 łyżeczki liści krwawnika pospolitego (Achillea millefolium) i olejku z awokado
1 łyżeczka oleju kokosowego
5 kropli olejku z witaminą E
4 krople olejku eterycznego z mięty pieprzowej (Mentha x piperita) 

Kierunki

  W podwójnym bojlerze (najlepiej z dzióbkiem) rozpuść wosk pszczeli i masło shea, aż stanie się płynne. Można również użyć patelni na najniższym ogniu, a także ustawić słoik w garnku z wodą. Wosk i masło stopią się bardzo szybko!

  Dodaj olej z krwawnika i pozwól mu się stopić.

  Mieszaj olej kokosowy, aż się rozpuści.

  Wyłącz ogrzewanie, dodaj witaminę E i olejek eteryczny z mięty pieprzowej i wymieszaj.

  Ostrożnie wlej płyn do rurek pomadki. Znalazłem ten zestaw, który pozwalał na łatwe nalewanie z małym bałaganem. Rurki pomadki przyczepiają się do górnej pokrywy. Jeśli dojdzie do rozlania, ląduje na pokrywie, a nie na zewnątrz tub (tak wygodne).

  Pozwól pomadce ostygnąć i stwardnieć. Proces trwa około godziny.

Na zakończenie, 

Po zakończeniu będziesz mieć miękką, nawilżającą i kojącą pomadkę, bez której nie będziesz chciała wychodzić z domu zimą. Chłodna nuta mięty pieprzowej i dobrodziejstwa krwawnika, wraz z nawilżającym masłem shea i olejem kokosowym składają się na jedną małą, ale potężną pomadkę!

PRZYPISY

Zielarska Akademia. (nd). Monografia krwawnika. [Zielnik Akademii Ziołowej]. Pobrane z https://herbarium.theherbalacademy.com/