Ziołowe olejki na blizny potrądzikowe

~ 152 ~ Niewiele rzeczy może sprawić, że człowiek poczuje się tak bezbronny i skrępowany jak trądzik. Podczas gdy wiele przewlekłych problemów nie jest od razu oczywistych dla innych, pryszcze i guzy związane z trądzikiem są widoczne dla rówieśników, ukochanych i nieznajomych. Frustrujące jest to, że nawet po zniknięciu skaz mogą pozostawić trwałe blizny, które mogą nadal wpływać na pewność siebie.

Spotkanie z ziołami w połowie drogi

Nasze społeczeństwo oferuje szereg rozwiązań chemicznych pomagających oczyścić skórę, ale rzadko słyszymy o tym, jak zająć się podstawowymi przyczynami trądziku — lub przede wszystkim o naturalnych sposobach zmniejszenia prawdopodobieństwa powstania blizn potrądzikowych.

Jak mój drogi nauczyciel i znany zielarz, Michael Moore, zawsze powtarzał: „Trzeba spotkać się z ziołami w połowie drogi”. To prawda, jeśli chodzi o pielęgnację trądziku.

Niezależnie od tego, czy sama zmagasz się z trądzikiem, czy wspierasz w tym ukochaną osobę lub klienta, zachęcam Cię do podążania podwójną drogą do poprawy cery:

  Znajdź pierwotną przyczynę i pracuj nad rozwiązaniem podstawowego problemu.

  Używaj ziołowych olejków do twarzy na blizny potrądzikowe, które są w trakcie gojenia.

 

Znajdowanie pierwotnej przyczyny trądziku

Początek trądziku jest często oznaką, że coś jest nie tak z naszym życiem. Zdrowie naszej skóry jest odzwierciedleniem naszego wewnętrznego zdrowia, a stany zapalne i infekcje, które nazywamy trądzikiem, są często wywoływane przez wewnętrzne przeciążenie. Wiele przypadków trądziku może być dowodem na to, że nasza skóra pracuje nad uwolnieniem toksyn lub odpadów, ponieważ płuca, wątroba lub przewód pokarmowy mogą być przeciążone.

Oprócz stosowania ziołowych olejków do twarzy w celu leczenia procesu bliznowacenia, ważna jest identyfikacja tych źródeł przeciążenia. Oto cztery najczęstsze źródła przytłoczenia, jakie widziałem w mojej klinicznej praktyce ziołowej w ciągu ostatnich 25 lat.

Nadprodukcja hormonów: Jest to dobrze znana przyczyna trądziku i dlaczego pryszcze są tak powszechne w okresie dojrzewania. Ciało jest zaangażowane w produkcję wszystkich rodzajów hormonów, a wątroba i jelita nie są w stanie nadążyć za eliminacją odpadów z tego procesu, więc pojawiają się one na skórze.

Zaparcia: Jeśli nie wydalasz pokarmu prawidłowo przez jelita, organizm będzie próbował usunąć nadmiar odpadów metabolicznych przez skórę.

Przeciążona wątroba: Jeśli wątroba jest wspomagana przetwarzaniem toksyn z jednego z wielu możliwych źródeł – leków, pestycydów, niskiej jakości olejów w żywności lub złej diety – może to pojawić się na skórze.

Narażenie miejscowe: Czasami nasza skóra reaguje na ekspozycję powierzchniową na chemikalia znajdujące się wokół nas: detergenty do prania, makijaż, balsamy, chemikalia unoszące się w powietrzu z nowych samochodów, dywanów lub urządzeń. Ten rodzaj miejscowego narażenia może odgrywać rolę w wywoływaniu stanu zapalnego na poziomie powierzchni i zwiększać przeciążenie dróg eliminacji.

Ponieważ konkretne źródło przeciążenia różni się w zależności od osoby, nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, co powoduje trądzik u danej osoby. Holistyczny praktyk może pomóc ci dotrzeć do pierwotnej przyczyny twojej wyjątkowej sytuacji, ale jeśli to nie jest dla ciebie opcja, sam zostań detektywem i podążaj za wskazówkami, które prowadzą do twoich konkretnych wyzwalaczy. Prowadź dziennik, kiedy pojawiają się zaostrzenia i zanotuj jedzenie, które jadłeś, spożycie cukru lub alkoholu, leki, wypróżnienia i źródła miejscowego narażenia na chemikalia. Szukaj wzorów. Po zidentyfikowaniu potencjalnego wyzwalacza spróbuj go usunąć i zobacz, co się stanie.

Ziołowe olejki na blizny potrądzikowe

Wiele olejków z dodatkiem ziół może pomóc zmniejszyć ryzyko powstawania blizn potrądzikowych. Muszą być jednak użyte we właściwym czasie w procesie uzdrawiania organizmu.

Jeśli dodasz olej do wybuchającego trądziku, może on przyciągnąć brud do infekcji, spowalniając gojenie. A jeśli poczekasz, aż skóra się zagoi, blizny mogły już się uformować. Chociaż widziałam, że ziołowe olejki do twarzy zmniejszają widoczność starych blizn potrądzikowych, to największe efekty osiągniesz stosując je zaraz po tym, jak trądzik wyschnie i skóra zacznie się sama goić.

Jeśli istnieją jakiekolwiek podejrzenia, że ​​olejek jest szkodliwy dla skóry trądzikowej, dekady spędzone na pracy z klientami pokazały mi, że tak nie jest. Bardziej martwi mnie nadmierne oczyszczanie i wysuszanie skóry, które wzmaga podrażnienia i pobudza organizm do produkcji większej ilości sebum. Olejki z dodatkiem ziół delikatnie nawilżają i regenerują skórę, stymulując zrównoważoną produkcję sebum.

Oto dwie wypróbowane i prawdziwe formuły, których używałem w mojej klinicznej praktyce ziołowej i ze studentami przez ostatnie 25 lat, aby wspierać ich piękną skórę. Olejki z dodatkiem ziół są wytwarzane przez zaparzanie całych ziół w oleju nośnikowym (nie mylić z olejkami eterycznymi, które są wytwarzane w procesie destylacji). Żywokost to wybrane zioło do regeneracji komórek skóry, a nagietek jest idealny na umiarkowane stany zapalne.

Jak pomagają te zioła:

Św. Dziurawiec – zmniejsza stany zapalne i przyspiesza gojenie
Żywokost – wspomaga regenerację komórek skóry
Babka lancetowata – środek ściągający, który pomaga usuwać toksyny i zanieczyszczenia
Nagietek – idealny na umiarkowane stany zapalne

Olejek do twarzy na blizny potrądzikowe

Ten olejek do twarzy może być stosowany do każdego rodzaju skóry.

Składniki

~ 152 ~ 2 uncje olejku z dziurawca zwyczajnego (Hypericum perforatum)
1 uncja olejku z liści żywokostu (Symphytum officinale).
1 uncja olejku z liści babki lancetowatej (Plantago spp.).
1 uncja olejku z nagietka lekarskiego (Calendula officinalis) ~ 153 ~

Kierunki

  Wymieszaj oleje razem w czystym słoiku za pomocą pompki rozpylającej.

  Dobrze wstrząśnij przed użyciem i spryskaj skórę kilka razy dziennie. Ten olejek jest zielony i Twoja skóra będzie zielona przez kilka minut po jego zastosowaniu, ale możesz mieć pewność, że Twój normalny koloryt skóry zostanie przywrócony w ciągu kilku minut.

Olejek do twarzy do skóry wrażliwej na blizny potrądzikowe

Ten olejek do twarzy pomaga na blizny w przypadku bardziej wrażliwej skóry.

Składniki

~ 152 ~ 1 uncja olejku z płatków róży (Rosa spp.).
1 uncja olejku z kwiatów bzu czarnego (Sambucus canadensis lub S. nigra).
1 uncja olejku z kwiatów dziurawca (Hypericum perforatum) ~ 153 ~

Kierunki

  Wymieszaj oleje razem w czystym słoiku za pomocą pompki rozpylającej.

  Wstrząsnąć przed użyciem i stosować kilka razy dziennie.

Na zakończenie, 

Kiedy rozpoznajemy trądzik jako sygnał braku równowagi, zaczynamy rozumieć, że jest to po prostu kolejny sposób, w jaki nasze ciało komunikuje się z nami. Nasza skóra odzwierciedla nasz ogólny stan zdrowia, a kiedy mamy skazy, potrzebujemy dodatkowej pielęgnacji, aby przywrócić równowagę naszego ciała. Te ziołowe olejki do twarzy dają naszej skórze miłość, której potrzebuje we właściwym czasie i są skuteczną naturalną opcją zmniejszania szans na blizny potrądzikowe.