Kojący płyn do płukania ust dla pacjentów z rakiem

Wielu z nas kojarzy leczenie raka z pewnymi naprawdę wyniszczającymi skutkami ubocznymi, a patrzenie w przyszłość może być przytłaczające i przerażające leczenia. Chociaż nie chcemy bagatelizować ogromnego wpływu, jaki chemioterapia, promieniowanie i inne terapie mogą mieć na codzienne życie, naprawdę nastąpiły duże postępy w łagodzeniu i zmniejszaniu ich skutków ubocznych.

Holistyczne wsparcie opieki nad rakiem ~ 653 ~

Nasz nowy holistyczny kurs leczenia raka zapewnia liczne ziołowe strategie i przepisy, które dodają warstwę wsparcia i ułatwią ci podróż.

Kojący płyn do płukania ust

Prosty preparat do przygotowania płukanki do ust.

Składniki

~ 152 ~ 1 uncja suszonego kwiatu rumianku (Matricaria chamomilla).
1 uncja suszonego kwiatu nagietka lekarskiego (Calendula officinalis).
½ uncji suszonego korzenia lukrecji (Glycyrrhiza glabra).
Słoik
Sitko do herbaty

Kierunki

Połącz wszystkie zioła i dobrze wymieszaj; przechowywać w zamkniętym szklanym słoju.

Przed pójściem spać przygotuj napar z 1 łyżki suszonego zioła na 1 szklankę wrzącej wody; przykryć i pozostawić na noc do zaparzenia.

Rano przecedź napar i wyrzuć lub kompostuj zioła. Używaj herbaty jako płynu do płukania jamy ustnej kilka razy w ciągu dnia, przed i po posiłkach oraz innym razem według potrzeby, dokładnie przepłukując usta przed wypluciem.

Herbatę można przechowywać w temperaturze pokojowej lub w lodówce; pod koniec dnia wyrzuć niewykorzystaną herbatę i przygotuj świeżą porcję.

Dlaczego ten przepis?

Tkanka śluzowa wyściełająca jamę ustną i cały przewód pokarmowy jest szczególnie podatna na uszkodzenia i stany zapalne jako efekt uboczny promieniowania i wielu form chemioterapii. Zapalenie błony śluzowej jamy ustnej może prowadzić do owrzodzeń jamy ustnej i gardła, bólu i trudności w połykaniu i mówieniu oraz nadmiernego wydzielania śluzu i śliny; może również stwarzać predyspozycje do infekcji. Cięższe zapalenie błony śluzowej może sprawić, że jedzenie będzie bardzo bolesne, więc utrata masy ciała i niedożywienie są drugorzędnymi problemami.

Zapalenie błony śluzowej jelit jest częstą przyczyną wywołanych leczeniem biegunek, nudności i wymiotów.

To prawda, że ​​zły stan zdrowia jamy ustnej może pogorszyć zapalenie błony śluzowej. Być może będziesz musiał unikać nitkowania, ale delikatne szczotkowanie i stosowanie niedrażniącego płynu do płukania jamy ustnej powinno być częścią codziennej rutyny. Większość dostępnych na rynku płynów do płukania jamy ustnej zawiera alkohol i inne drażniące składniki, więc zdecyduj się na proste płukanie słoną wodą lub ten przepis na płyn do płukania ust podany powyżej kilka razy dziennie, w tym po posiłkach.

Ten tekst i przepis pochodzą z naszego nowego holistycznego kursu leczenia raka! Ten kurs łączy badania poparte klinicznie z przemyślanymi wskazówkami holistycznych praktykujących raka i lekarzy, dietetyków integracyjnych, doświadczonych zielarzy klinicznych i współczujących opiekunów, dzięki czemu możesz zastąpić badania odpoczynkiem.

Ten kurs online, we własnym tempie, jest przeznaczony dla osób uczących się na wszystkich poziomach umiejętności i jest starannie nasycony badaniami klinicznymi, sprawdzonymi recepturami ziołowymi, filmami wideo z lekarzami i holistycznymi ekspertami od raka, pięknie ilustrowanymi wykresami, pomocnymi plikami do pobrania i nie tylko. Sprawdź nasz holistyczny kurs onkologiczny tutaj!

Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących zdrowego stylu życia, zobacz: Niedobory składników odżywczych + 4 przepisy bogate w witaminy i minerały
Wskazówki dotyczące stylu życia i odżywiania w przypadku niedoboru witaminy D

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US