Jak zrobić apteczkę Nalewka z krwawnika

Krwawnik pospolity, a zwłaszcza nalewka z krwawnika, jest wspaniałym ziołowym sprzymierzeńcem i dodatkiem do Twojego pierwszego- zestaw pomocy, który pomoże ci być dobrze przygotowanym na wszelkie niefortunne wstrząsy podczas twoich ziołowych przygód!

Krwawnik pospolity (Achillea millefolium), znany również jako rana pospolita, pospolity chwast, krwawnik z nosa i ziele stolarskie, jest dość pospolitym ziołem, które można dziko zbierać na wielu obszarach. Często zielarze również uprawiają to dobroczynne zioło w swoich ogrodach.

Krwawnik rośnie w miesiącach letnich, ale zaczyna się pojawiać od połowy do późnej wiosny, kiedy to jest najlepszy czas na zbieranie młodych liści krwawnika (zanim roślina zakwitnie). Kwiaty należy zbierać latem, gdy roślina kwitnie (najlepszy czas zbioru to poranek, po wyschnięciu rosy). Możesz wysuszyć własny krwawnik, korzystając z niektórych z tych metod, przygotowując się do zrobienia własnej nalewki z krwawnika lub kupić go w postaci suszu z zaufanych źródeł, takich jak nasi przyjaciele z Mountain Rose Herbs (studenci Akademii Ziołowej otrzymują 10% zniżki na zapasy i zioła).~ 153~

Krwawnik pospolity ma właściwości ściągające, przeciwzapalne i hemostatyczne, które mogą pomóc w zatamowaniu krwawienia wewnętrznego i zewnętrznego oraz złagodzić swędzenie po ukąszeniach owadów i płaczliwe wysypki. Z krwawnika można zrobić gorącą herbatę, która jest pomocna w obniżaniu gorącej temperatury ciała poprzez stymulację pocenia się. Jest to również zioło przeciwdrobnoustrojowe, dlatego jest mile widzianym dodatkiem w przypadku skaleczeń, zadrapań i bólu gardła. Ze swoim gorzkim smakiem krwawnik jest często stosowany jako zioło trawienne w przypadku rozstroju żołądka, skurczów, gazów i niestrawności.

Krwawnik pospolity ma wiele zastosowań i zastosowań, jak widać! Jako zielarze przyrządzamy go najczęściej w postaci herbaty ziołowej, okładu, olejku, maści lub nalewki – a nalewka z krwawnika to nasza ulubiona forma pierwszej pomocy.

Nalewka z krwawnika jako pierwsza pomoc

Chociaż krwawnik często rośnie dość obficie i można go znaleźć na polach, wzdłuż dróg i w rowach, zawsze dobrze jest przyjść przygotowanym ze sprawdzonymi narzędziami pierwszej pomocy — a mała butelka nalewki z krwawnika jest pomocnym preparatem, który odpowiada wielu potrzebom! Jeśli napotkasz jakieś niefortunne zadrapanie lub skaleczenie podczas wyprawy żerowej lub wędrówki, będziesz dobrze przygotowany do szybkiego działania dzięki apteczce nalewki z krwawnika pospolitego.

Nalewka z krwawnika może pomóc oczyścić rany, zatrzymać krwawienie, złagodzić wysypkę, złagodzić dolegliwości jelitowe, obniżyć gorączkę i nie tylko. Aby użyć nalewki z krwawnika, wyciśnij kroplomierz do niewielkiej ilości ciepłej wody i nałóż na skórę, aby oczyścić rany i spowolnić krwawienie. Można to również zastosować w przypadku wysypki.

Ta apteczka pierwszej pomocy z krwawnika pospolitego może być również pomocna do użytku domowego. Dodaj 10-20 kropli do filiżanki gorącej wody, aby złagodzić trawienie i gorączkę.

Apteczka Nalewka z Krwawnika

Składniki

1 uncji (wagowo) suszonych części nadziemnych krwawnika pospolitego (Achillea millefolium)
5 uncji (objętościowo) wódki lub brandy (80 stopni lub więcej) ~ 153 ~

Kierunki

  • Umieść wysuszony krwawnik pospolity w czystym, wysterylizowanym szklanym słoju. Zalej zioła wódką lub brandy. Suszone zioła mogą wchłonąć płyn, więc sprawdź ponownie i dodaj więcej alkoholu, jeśli zioła nie są całkowicie pokryte.
  • Odstawić w ciemne miejsce do maceracji na 4-6 tygodni, wstrząsając co kilka dni. Przecedź nalewkę przez kilka warstw gazy do czystego słoika, naciskając materiał ziołowy, aby uwolnić ostatnią kroplę nalewki. Kompostuj krwawnik. Przelej nalewkę do czystej, bursztynowej butelki z zakraplaczem i etykietą.

Na zakończenie,

Teraz, kiedy już zebrałeś, wysuszyłeś i zrobiłeś własną nalewkę z krwawnika pospolitego, nie zapomnij o najważniejszej części! Pamiętaj, aby zabrać ze sobą nalewkę z krwawnika — włóż ją do plecaka, torby plażowej, torebki lub kieszeni na kolejną przygodę!

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US