DIY Torebki na Dzień Matki

Dzień Matki jest tuż za rogiem, a co lepiej mówi „Kocham Cię” niż ręcznie robiony prezent z dobroci ziół? Być może mama w Twoim życiu jest miłośniczką herbaty, wypija rano filiżankę na dobry początek dnia lub wieczorem wtula się w dobrą książkę. A może nigdy nie została wprowadzona w ciepłą pyszność wspaniałej filiżanki herbaty. Niezależnie od tego, czy popija od lat, czy próbuje swojej pierwszej filiżanki, własnoręcznie zrobiona herbata ziołowa to doskonały sposób, aby okazać swojej mamie trochę miłości i uznania.

Wykonanie własnych torebek z herbatą na Dzień Matki to świetny sposób na spersonalizowanie prezentu na Dzień Matki. Nie tylko możesz wybrać lub stworzyć mieszankę herbat ziołowych, która odpowiada indywidualnym gustom, ale możesz dodać kapryśną, ręcznie opisaną etykietę do każdej torebki herbaty, aby była wyjątkowa.

Dziś chciałbym podzielić się kilkoma krokami tworzenia własnych torebek z herbatą DIY na Dzień Matki, jeśli podoba Ci się ten pomysł i chcesz zrobić coś wyjątkowego dla swojej mamy lub kobiety w Twoim życiu.

Krok 1: Zacznij od mieszanki herbaty

Najważniejszym miejscem do rozpoczęcia tworzenia własnych torebek z herbatą na Dzień Matki jest mieszanka herbat, której będziesz używać. Można to zrobić na dwa sposoby:

1. Wymieszaj własną mieszankę herbat ziołowych, używając ziół luzem

Możesz użyć dowolnej liczby kombinacji sypkich, suszonych ziół, aby stworzyć niestandardową mieszankę herbaty, którą dodasz do torebek z herbatą. Suszone zioła można kupić luzem w internetowym sklepie zielarskim, takim jak Mountain Rose Herbs, a nawet w lokalnym sklepie ze zdrową żywnością.

Niektóre z moich ulubionych mieszanek herbat ziołowych to:

  mięta pieprzowa, melisa i lawenda

  suszona skórka pomarańczy, cynamon, dzika róża, hibiskus

  pokrzywa, mięta pieprzowa, liść maliny

  czarny bez, goździki, dzika róża, cynamon, imbir (świetny wzmacniacz odporności!)

  rumianek, suszona skórka cytryny, mięta zielona

Oczywiście, to tylko kilka z wielu kombinacji ziół, z których można zrobić filiżankę wspaniałej herbaty!

2. Kup gotowe mieszanki herbat liściastych

Zamiast kupować różne suszone zioła i mieszać własne mieszanki, możesz kupić gotowe mieszanki w sklepie lub herbaciarni, które sprzedają gotowe mieszanki herbat liściastych. Istnieje kilka świetnych sklepów internetowych, które oferują wspaniałe mieszanki herbat liściastych:

  Mountain Rose Herbs – Mają doskonałą różnorodność herbat czarnych, zielonych, chai i ziołowych.

  Frontier – Mają duży wybór wielu różnych herbat luzem. Możesz nawet znaleźć niektóre z ich herbat dostępnych na Amazon.

  Inną opcją jest szukanie lokalnie. Jest bardzo prawdopodobne, że w pobliżu znajduje się urocza herbaciarnia lub sklep ze zdrową żywnością, który oferuje wspaniałe mieszanki herbat liściastych. Poza tym zawsze warto kupować materiały lokalnie i wspierać lokalny biznes! Niedaleko miejsca, w którym mieszkam, znajduje się najsłodsza herbaciarnia z półkami wypełnionymi najróżniejszymi mieszankami herbat. Uwielbiam to, ponieważ mogę kupić tyle, ile chcę. To świetny sposób na przetestowanie kilku różnych smaków herbaty, zanim użyjesz ich jako prezentu.

Teraz, gdy omówiliśmy najważniejszą część torebek herbaty DIY na Dzień Matki, herbatę, pozwólcie, że dam wam krótką listę innych materiałów potrzebnych do zrobienia prezentu:

Potrzebne materiały

  Mieszanka herbat liściastych – przygotowana przez Ciebie lub zakupiona

  jednorazowy filtr do torebek – ja używam tych filtrów, ale znajdziecie je też tutaj

  łyżka (do napełniania torebek z herbatą)

  sznurek – pokrojony na 3-4 calowe kawałki; po jednym na każdą torebkę herbaty

  zszywacz

  długopis lub marker

  kopie etykiet na herbatę do wydrukowania – upewnij się, że masz jedną na każdą torebkę herbaty, którą robisz

Urocze etykietki do herbaty do wydrukowania — oto, co doda trochę fantazji do twoich ręcznie robionych torebek z herbatą. Poniższy plik do druku zawiera siedem różnych projektów znaczników. Użyj tagu, aby wpisać nazwy mieszanek znajdujących się w torebce herbaty lub nawet krótką odręczną wiadomość, aby uczynić je wyjątkowymi.

Tutaj możesz pobrać plik znacznika herbaty do wydrukowania.

Krok 2: Przygotowanie torebek z herbatą na Dzień Matki

Kiedy masz już swoje mieszanki herbaty i wszystkie materiały, możesz zacząć składać torebki z herbatą. Po prostu postępuj zgodnie ze wskazówkami krok po kroku.

  Otwórz jednorazową torebkę z herbatą. Za pomocą łyżki wsyp 2-3 łyżeczki herbaty sypkiej do torebki.

  Złóż boki i górę torebki z herbatą zamkniętą. Umieść jeden koniec sznurka nad zagiętym obszarem i zamknij zszywką.

  Weź drugi koniec sznurka i zawiń go w etykietkę z herbatą i zszyj.

I proszę bardzo! Twoje własne, bardzo urocze, spersonalizowane torebki herbaty DIY na Dzień Matki! Możesz sprawić, że ten mały prezent będzie wyjątkowy, dodając torebki herbaty do ozdobnego pudełka lub puszki, w tym kosza z domowymi bułeczkami lub muffinami, podając go razem ze wspaniałą książką, którą może czytać, popijając, lub nawet łącząc go z filiżanką do herbaty w stylu vintage lub dzbanek do herbaty z lokalnego sklepu z artykułami używanymi lub antykwariatami. Jest tak wiele sposobów, aby uczynić go jedynym w swoim rodzaju!

 

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US