DIY Rumiankowe żelki na ząbkowanie: Ziołowe wsparcie dla ząbkujących dzieci

Bezsenne noce są częścią rodzicielstwa, szczególnie w okresie ząbkowania. Niektóre dzieci są bardzo zestresowane tym procesem, a związany z tym ból może sprawić, że poczują się niekomfortowo i niespokojnie w dzień iw nocy.

Czas wyrzynania się pierwszych zębów różni się w zależności od dziecka. Na przykład jedno dziecko może już ząbkować w wieku 3 miesięcy, podczas gdy u innego dziecka pierwszy ząbek może pojawić się w wieku 10 miesięcy. Tak jak różne są czasy wyrzynania się zębów, tak różna jest indywidualna wrażliwość każdego dziecka na ból.

W tym artykule znajdziesz kilka naturalnych metod łagodzenia dyskomfortu ząbkowania, a także zioła i przepisy, które mogą być bardzo pomocne w tej fazie.

Oznaki, że Twoje dziecko ząbkuje

Gdy tylko zaczyna się ząbkowanie, niektóre dzieci bardzo się ślinią i ślinią. Często są również łatwo drażliwe i wybredne. U niektórych dzieci pojawia się nawet wysypka i łagodna gorączka. Podczas tych faz lubią gryźć i żuć ręce, zabawki lub tkaniny. Żucie łagodzi ból uciskowy podniebienia i dziąseł. Gryzaki wykonane z silikonu spożywczego lub drewna mogą stanowić przydatne wsparcie. Pamiętaj tylko, że nic, co dajesz dziecku do żucia, nie może stwarzać ryzyka zakrztuszenia się, a najlepiej jest dawać dziecku coś tylko wtedy, gdy możesz to nadzorować.

Naturalne podejście do ząbkowania: trzy C

Chłodzenie

Bóle i bóle są naturalne podczas ząbkowania i można je złagodzić poprzez ochłodzenie.

Zimne i mrożone owoce lub warzywa do żucia są łatwym pomocnikiem, jeśli ćwiczysz odstawianie od piersi przez dziecko. Inne świetne opcje to mrożone płyny, takie jak mleko matki, mleko modyfikowane, jogurt kokosowy lub bulion kostny, które można włożyć do silikonowego karmnika.

Bliskość

Ogólnie rzecz biorąc, komfort fizyczny może być również bardzo korzystny, gdy dziecko jest niespokojne. Możesz tam być, aby zaoferować miłość i wsparcie emocjonalne. Dodatkowe przytulanie, delikatny masaż stóp i noszenie dziecka w chuście może przynieść wiele ulgi. Jeśli karmisz piersią, częstsze robienie tego jest często dobrym sposobem na zapewnienie dziecku dodatkowego komfortu, a czas ząbkowania nie jest wyjątkiem. Może to również zaszczepić w dziecku poczucie zaufania, że ​​może polegać na innych, którzy pomogą mu przejść przez trudny okres.

Herbata rumiankowa (Matricaria chamomilla) 

Herbatka rumiankowa ma przyjemny smak i jest bezpieczna dla niemowląt i dzieci. Wielu współczesnych zielarzy opisuje rumianek niemiecki jako zioło chłodzące (Easley & Horne, 2016).

Ponadto, jako środek uspokajający, rumianek jest doskonałym wyborem do łagodzenia stresu i napięcia; promuje spokojny sen u niespokojnych dzieci, co może być bardzo pomocne podczas przerywanych faz snu podczas ząbkowania (Hoffmann, 2003).

Ponieważ rumianek chłodzi, zmniejsza ból i stany zapalne oraz pomaga uspokoić nerwy, jest fantastycznym ziołem, które można stosować na różne sposoby, aby złagodzić ból i dyskomfort związany z ząbkowaniem.

Herbatę rumiankową można podawać w małych ilościach jako dodatkowy napój (nie zastępując mleka matki lub mieszanki mlecznej, jeśli ma mniej niż 12 miesięcy) i można jej również użyć do zwilżenia myjki, którą można włożyć do zamrażarki, aby dziecko mogło ją przeżuć jest twarda i zimna. Inne świetne sposoby na wykorzystanie tego zioła to nalewka lub gliceryna, homeopatyczne krople w płynie lub w postaci żelkowatej receptury poniżej, na uroczą, małą, zdrową przekąskę dla Twojego dziecka.

Drugi składnik tych żelków, żelatyna, to niesamowity superżywność – wzmacnia odporność, pomaga w naprawie przewodu pokarmowego, wspomaga zdrowie skóry, zmniejsza stany zapalne, równoważy hormony i wzmacnia zęby (McCabe & Mendes 2020)!

Rumiankowe żelki na ząbkowanie

Zaadaptowano od położnej i dietetyka dziecięcego Luki McCabe (@boobtofood)

Rumianek to delikatne, ale silne zioło o cudownych właściwościach przeciwzapalnych. Dlatego jest to nie tylko doskonały smakołyk dla Twojego malucha, ale także ogólny środek wzmacniający zdrowie, który oferuje kilka korzyści.

Składniki

400 mililitrów przefiltrowanej wody
2 łyżki kwiatów rumianku (Matricaria chamomilla).
3 łyżki organicznej żelatyny pochodzącej od krów karmionych trawą ~ 153 ~

Kierunki

  Przygotuj napar z rumianku, łącząc przefiltrowaną wodę i kwiaty rumianku. Przykrywaj szczelnie podczas moczenia, aby uniknąć utraty olejków eterycznych i pozostaw do ostygnięcia na pół godziny do godziny.

  Po schłodzeniu przełożyć do małego rondelka.

  Sproszkowaną żelatynę posyp schłodzonym naparem i pozwól mu „rozkwitnąć” (żelatyna wchłonie płyn i stanie się jędrna i pomarszczona).

  Na małym ogniu mieszaj od czasu do czasu, aż żelatyna się rozpuści (powinno to zająć tylko minutę lub dwie).

  Wlej mieszaninę do szklanego lub ceramicznego pojemnika i wstaw do lodówki na co najmniej 2 godziny.

  Po stężeniu pokrój w bezpieczne plastry w kształcie palca* dla dziecka i podawaj!

Bezpieczeństwo: Niemowlęta są często gotowe na pokarmy stałe w wieku około 6 miesięcy. To wtedy większość dzieci zaczyna dostrzegać oznaki gotowości, takie jak umiejętność siadania i kontrolowania głowy i szyi. Są to ważne wskaźniki świadczące o tym, że delikatny i skomplikowany układ pokarmowy dziecka jest gotowy do przyjmowania pokarmów innych niż mleko matki i mleko modyfikowane oraz że jest w stanie bezpiecznie trzymać i jeść gumowaty plasterek.

* Te żelki są bardzo miękkie i gdy dziecko je ssie, rozpuszczają się w buzi. Mogą być jeszcze bardziej miękkie przy użyciu mniejszej ilości żelatyny. Ci, którzy praktykują odstawianie od piersi przez dziecko, mogą być zaznajomieni z używaniem plasterków w kształcie palca, jednak przytnij je do rozmiaru odpowiedniego dla etapu Twojego dziecka, jak znasz je najlepiej. Oto źródło informacji na temat karmienia podczas odstawiania dziecka od piersi: https://solidstarts.com/starting-solids/safety/safe-food-sizes-shapes-for-babies/ Nie wahaj się zapytać swojego pediatry o określenie gotowości i wprowadzenie do żywności, jeśli potrzebujesz wsparcia.

Na zakończenie,

Faza ząbkowania nie zawsze jest łatwa dla niemowląt i ich opiekunów. Niemniej jednak na szczęście jest to tymczasowe, a naturalne pomoce mogą spowolnić ten proces. Z tymi domowymi żelkami z rumianku możesz zrobić coś dobrego dla dziecka na wiele sposobów!

Przede wszystkim pamiętaj, że proces ząbkowania jest naturalną częścią rozwoju dziecka, a towarzyszący mu ból i dyskomfort są częścią tego ludzkiego życia.

Dużo miłości to zawsze najlepsza ulga w ząbkowaniu i właśnie to, czego potrzebuje Twoje dziecko, aby rosnąć z tego doświadczenia.

PRZYPISY

Easley, T. i Horne, S. (2016). Nowoczesna apteka ziołowa: przewodnik po medycynie. Książki północnoatlantyckie.

Hoffmann, D. (2003). Zielarstwo medyczne: nauka i praktyka ziołolecznictwa. Healing Arts Press.

McCabe, L. i Mendes, C. (2020). Mleko do posiłków: przewodnik, który ma inspirować, informować, odżywiać i pielęgnować ciebie i twoje dziecko w drodze do jedzenia. Drukarnia McPhersona.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US