Ziołowe leki na bóle głowy

Bóle głowy, zwłaszcza migreny, to nie żarty. Mogą uderzyć znikąd, zamieniając funkcjonującą osobę w słabą, skomlącą kałużę nieszczęścia w mgnieniu oka. Powinienem wiedzieć – cierpiałem z ich powodu przez większą część mojego życia! Używając tych prostych ziołowych środków na bóle głowy, w końcu udało mi się je opanować. Oto jak to zrobiłem.

Pierwszym krokiem w znalezieniu rozwiązania dla chronicznych bólów głowy i migreny jest sprawdzenie podstaw:

  • Czy jesteś nawodniony? Woda jest OBOWIĄZKOWA dla zdrowia. Odłóż dzbanek do kawy i zamiast tego wypij szklankę wody i zrelaksuj się… to często najszybszy sposób na ból głowy.
  • Jak twoje oczy? Czy mrużysz oczy? Być może powinieneś sprawdzić swój wzrok – moje bóle głowy z dzieciństwa ustąpiły, kiedy w końcu założyłem okulary.

Ale rzeczywiście są chwile, kiedy podstawy tego nie załatwią. Żadna ilość wody nie pomoże i musisz zwrócić się do swoich ziołowych sprzymierzeńców o ulgę. Oto kilka (kupujemy nasze zioła w Mountain Rose Herbs), które okazały się moimi niezłomnymi towarzyszami!

Ziołowi sojusznicy na ból głowy

Rumianek

Kiedy po raz pierwszy zacząłem cierpieć na migreny w szkole średniej, wcale nie byłem zielarzem. Nawet nie brałem tego pod uwagę – ale kiedy nie mogłem spać w nocy z powodu bolesnego pulsowania w mojej głowie, wezwano mnie do spróbowania dziwnej małej torebki herbaty, którą znalazłem w kuchni, czegoś, co nazywa się rumiankiem. Czekając, aż woda się zagotuje, poczułem kwiatowy, pudrowy zapach herbaty i trochę się odprężyłem z mgły bólu. Pozwoliłem jej parzyć przez około dziesięć minut, a następnie wypiłem ją w cichej sypialni. Czułem, jak moje ramiona się rozluźniają, a oczy stają się cięższe, a potem zasnąłem najlepszym, najgłębszym i najbardziej odmładzającym snem, jaki miałem od miesięcy!

Niewielu

Ten mały biały kwiat z dużym żółtym sercem był używany od wieków do łagodzenia migreny i silnego bólu głowy. Zaparzona jako herbata może być dość gorzka, ale to rzeczywiście część jej magii i medycyny. Ten potężny mały fajerwerk z kwiatu jest dla wielu osób środkiem wspomagającym migrenę; jednakże nie zaleca się stosowania go przez kobiety w ciąży lub karmiące piersią.

Męczennica

Śpiący mały przyjaciel – te wspaniałe fioletowe kwiaty zapierają dech w piersiach, gdy rosną, ale po zebraniu wysychają, tworząc szare, zwinięte gniazda. Pomimo swojej ponurej nazwy passiflora wspaniale relaksuje ciało i ułatwia zasypianie – uspokajająca natura tego zioła sprawia, że ​​czuję się jak kiwająca się główka, kiedy piję samą herbatę z męczennicy.

Melisa

Słodka Melisa! To cytrynowe, cytrusowe zioło jest rozkoszą zarówno dla ogrodu, jak i dla podniebienia. Nie dość, że pyszne, to jeszcze skuteczne. Melisa jest środkiem uspokajającym i pomaga rozluźnić nerwy oraz zestresowane i napięte mięśnie szyi i pleców, pomagając w łagodzeniu bólu głowy.

Problem z bólami głowy polega na tym, że różnią się one przyczynami, a co za tym idzie środkami zaradczymi. Jednym z moich innych sprzymierzeńców w bólu głowy jest wyzwalacz, który wywołuje go u innych ludzi: Kofeina

Kofeina

Kiedy miałam trzynaście lat, zaczęłam oblewać lekcje i tracić przyjaciół – codziennie cierpiałam na migreny i byłam w rozpaczliwym położeniu. Moi lekarze rodzinni przepisali różne wielokolorowe pigułki z ogromną listą skutków ubocznych i żadna z nich nie wydawała się łagodzić bólu, a każda z nich powodowała własne problemy z żołądkiem, powodowała mgłę mózgową lub wyraziste koszmary. Żadne z tych rzekomych lekarstw na bóle głowy nie pomagało.

Po jednej wyjątkowo złej nocy, kiedy ból wepchnął mnie tak głęboko w siebie, że nie mogłem nawet usłyszeć, jak mama woła mnie po imieniu, żeby zwrócić na siebie moją uwagę, spanikowała i zawiozła mnie na pogotowie. Godziny czekania później, lekarz, który mnie widział, przeczytał moją listę leków na receptę i potrząsnął głową. Kazał nam iść do domu, zaparzyć mocny dzbanek kawy i wziąć ze sobą dwa ibuprofeny. Roześmiałem się, nieszczęśliwy – dostępne bez recepty środki przeciwbólowe nie działały od miesięcy, dlaczego miałyby działać teraz? Ale poszliśmy do domu i mimo wszystko spróbowaliśmy jego sugestii.

Tuląc filiżankę kawy w dłoniach w środku nocy, brałem mały łyk za łykiem… w ciągu godziny mój ból głowy zmniejszył się do tego stopnia, że ​​znów poczułem się jak człowiek. Drugi kubek sprawił, że wycofał się jeszcze bardziej. I poszedłem spać, szlochając radośnie w poduszkę, zdając sobie sprawę, że ból nie jest trwały i warto żyć.

Rozważania dotyczące stylu życia

Kolejną rzeczą do rozważenia jest zestaw i ustawienia. Kiedy cierpisz na migrenę lub silny ból głowy, wypij filiżankę herbaty z niektórymi ziołami z powyższej listy. Następnie połóż się w ciemnym, cichym pokoju bez silnych zapachów – w zasadzie usuń wpływy zewnętrzne tak bardzo, jak to możliwe. Załóż zimną myjkę lub inną zimną rzecz na oczy i weź głęboki oddech. Pozwól swojemu ciału się zrelaksować, a twój mózg w końcu zwolni i da ci spokój.

Na koniec – prowadź zeszyt. Zapisz, kiedy boli cię głowa i jak długo trwa. Zapisz jedzenie, które zjadłeś tego dnia i co zrobiłeś, aby złagodzić ból głowy. Ten dziennik może być nieoceniony w znajdowaniu przyczyn bólu głowy i izolowaniu ziołowych sprzymierzeńców, którzy mogą pomóc ci w bezbolesnej podróży!

 

Ten post został napisany przez Amber Shehan, szefową pixie w Pixiesspocket.com. Od ponad 15 lat je rzeczy ze swojego podwórka i parzy je jako herbaty i nalewki.

Zdjęcia melisy i passiflory są dostarczane przez Amber Shehan.

 

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak stosować zioła w celu poprawy ogólnego stanu zdrowia, zapoznaj się z naszym Internetowym średniozaawansowanym kursem ziołowym, Twoją internetową bramą do dzikiego i cudownego świata medycyny roślinnej.