Ziołowe remedium na suchą skórę: 3 proste przepisy

Większość z nas miała do czynienia z suchą skórą w pewnym momencie swojego życia, a dla wielu z nas ta obawa nasila się w czasie zimy. Mimo że wiosna jest tuż za rogiem, jeśli nadal masz do czynienia z wysuszającym wpływem zimnego powietrza i ciepła w pomieszczeniu na skórę, oto kilka naturalnych sposobów na ukojenie. Tworzenie własnych produktów do pielęgnacji skóry to świetny sposób, aby dokładnie wiedzieć, co nakładasz na skórę. Ponieważ skóra wchłania to, co na nią nakładamy, ważne jest, aby unikać produktów zawierających szkodliwe składniki i używać delikatnych produktów, które odżywiają skórę.

Środki na suchą skórę przy użyciu ziół

Olejek z nagietka

Nagietek jest tak delikatny i odżywczy dla suchej, podrażnionej skóry. Zaparzenie nagietka w oliwie z oliwek tworzy wspaniały olejek do ciała, idealny do stosowania po kąpieli w celu uzupełnienia utraconej wilgoci.

Zobacz ten samouczek, aby uzyskać instrukcje dotyczące przygotowywania olejków z dodatkiem ziół. Ta metoda może być wykorzystana do przygotowania różnych olejków ziołowych. Inne zioła odżywiające skórę, które należy wziąć pod uwagę, to babka lancetowata, żywokost, płatki róż lub kwiaty lawendy. Upewnij się, że kupujesz zioła ze źródła wysokiej jakości. Do większości naszych hurtowych zakupów ziół wybieramy Mountain Rose Herbs.

Maść z nagietka

Ta maść to kolejny sposób na wykorzystanie olejku z nagietka. Tworzenie balsamu z olejku ułatwia jego nakładanie i jest bardziej odpowiednie do noszenia, ponieważ jest mniej prawdopodobne, że się rozleje lub wycieknie. Wosk pszczeli zapewnia warstwę ochronną, która może chronić skórę przed żywiołami, a olejek lawendowy dodaje skórze kolejny element uspokajający. Może być również używany jako balsam do ust!

Lecznicza maść z nagietka

Drukuj

Składniki

½ filiżanki oliwy z nagietka
1 ½ łyżeczki wosku pszczelego
3-5 kropli olejku lawendowego (opcjonalnie)

Wyposażenie:

Podwójny bojler
Łyżka
Pojemnik o pojemności 4 uncji lub kilka mniejszych pojemników (coś takiego)

Kierunki

  • Rozpuść wosk pszczeli w podwójnym bojlerze, dodaj naparowany olej i dobrze wymieszaj.
  • Zdjąć z ognia i wymieszać z olejkiem lawendowym (w razie potrzeby).
  • Wlej do wybranego pojemnika i poczekaj kilka godzin, aż maść całkowicie ostygnie.

Balsam w kostce

Kostki balsamów w kostce są takie zabawne! Mogą być wykonane w różnych kształtach i są bardzo przenośne. Przepisy na batoniki są często zapisywane w „częściach”, dzięki czemu można łatwo dostosować wielkość partii. Na przykład, jeśli chcesz wypróbować małą partię, użyj miarki 1/8 filiżanki jako „części”. Jeśli chcesz zrobić większą porcję, aby mieć dodatkowe kostki do rozdania w prezencie, użyj 1 filiżanki na każdą część.

Balsam leczniczy w kostce

Druk

Składniki
1 część oleju kokosowego
1 część masła kakaowego
1 część wosku pszczelego

Wyposażenie:

Podwójny bojler
Formy
Puszki do przechowywania gotowych prętów – rozmiar potrzebny będzie zależał od wielkości formy. To dobry sposób na recykling starych prostokątnych puszek po miętówkach! Możesz też kupić puszki tutaj i tutaj.

Wskazówki

  • Rozpuść razem wszystkie składniki w podwójnym bojlerze na małym ogniu.
  • Po stopieniu wlać do foremek i odstawić na kilka godzin, aby batoniki stwardniały.
  • Wyjąć z foremek i przechowywać w puszkach.

Sole do kąpieli

Częste kąpiele często przyczyniają się do wysuszenia skóry, ponieważ mydło i woda mogą pozbawić skórę jej naturalnych olejków. Kąpiel w ciepłej wodzie zamiast gorącej może pomóc, podobnie jak użycie delikatnego ręcznie robionego mydła, które nie wysusza. (Jeśli jesteś zainteresowany tworzeniem własnych ziołowych mydeł, zobacz ten samouczek.)

Ponadto stosowanie kojących produktów, takich jak te sole do kąpieli, może pomóc zapewnić, że kąpiel pomaga skórze, a nie ją rani. Ten przepis ma dodatkowe korzyści w postaci rozluźnienia obolałych mięśni i dostarczenia bardzo potrzebnego magnezu do organizmu dzięki solom Epsom.

Kojące sole do kąpieli

Druk

Składniki
~ 152 ~ 2 szklanki soli Epsom
1 łyżeczka oleju (nasza oliwa z oliwek z nagietka z góry lub olej kokosowy)
4 krople olejku eterycznego (lawenda, ylang-ylang i palmarosa to dobry wybór. Jeśli masz do czynienia z przeziębieniem, spróbuj eukaliptusa i rozmarynu do kąpieli parowej).
Czwarty słoik ~ 153 ~
Kierunki
Wskazówki:

  • Wymieszaj wszystkie składniki i przechowuj w słoiku.
  • Użyj ½ szklanki w wannie z ciepłą wodą.

Holistyczna pielęgnacja skóry

Teraz, gdy przyjrzeliśmy się kilku sposobom łagodzenia suchej skóry, chcemy mieć pewność, że rozważamy problem z holistycznej perspektywy i zajmujemy się pierwotną przyczyną suchości. Skóra jest największym organem ciała, a problemy skórne często mówią nam o większej nierównowadze zdrowia.

Utrzymywanie nawodnienia jest ważne dla utrzymania zdrowej skóry, więc upewnij się, że pijesz dużo wody. Uważa się, że niektóre problemy skórne są związane z alergiami pokarmowymi, więc jeśli regularnie masz do czynienia z suchą skórą, sprawdź swoją dietę i zobacz, czy coś, co jesz, może przyczyniać się do dyskomfortu skóry. Problemy ze skórą mogą również wynikać z gromadzenia się odpadów metabolicznych lub toksyn w organizmie, gdy wątroba nie jest w stanie odpowiednio ich wyeliminować. Włączenie do diety ziół wspierających wątrobę, takich jak mniszek lekarski lub innych alternatyw, może pomóc organizmowi wyeliminować te odpady.

Utrzymanie zdrowej i nawilżonej skóry sprawi, że pozostałe dni zimy będą nieco łatwiejsze, a używanie ręcznie robionych produktów zawierających zioła i olejki eteryczne może poprawić nastrój w oczekiwaniu na wiosnę!

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US