Trzy przepisy z nasturcją na lato

Gdy wiosna przechodzi w lato, ogrody i targowiska są przepełnione pięknymi opcjami. W moim własnym ogrodzie kwitną nasturcje i używam ich na różne sposoby. Jadalne liście i kwiaty nasturcji są bogate w witaminę C i wykazują właściwości przeciwdrobnoustrojowe i przeciwutleniające. Te zalety sprawiają, że nasturcje są rośliną wartą zachowania. Poniższe przepisy i instrukcje dotyczące nasturcji pomogą Ci cieszyć się tą jadalną rośliną długo po tym, jak lato przeminie.

Chroń swoje nasturcje  

Pieprzowy smak nasturcji sprawia, że ​​jest dobrym kandydatem na ocet ziołowy. Możesz użyć tego octu, aby dodać odrobinę smaku do różnych potraw lub połączyć go z oliwą z oliwek, aby uzyskać szybki i łatwy sos sałatkowy.

Ocet Nasturcyjny

Drukuj

Składniki
2 uncje kwiatów nasturcji
1-2 szklanki białego octu winnego (lub tyle, ile potrzeba do pokrycia kwiatów)
Czysty, suchy szklany słoik lub butelka Wskazówki

  • Włóż kwiaty do butelki lub słoika i zalej je octem.
  • Nałóż pokrywkę na słoik i pozostaw w chłodnym, ciemnym miejscu na 6-8 tygodni. Oznacz swój słoik.
  • Kiedy ocet jest gotowy, odcedź kwiaty i ponownie butelkuj. Ocet z nasturcji będzie można przechowywać na półce przez kilka miesięcy, ale dłużej, jeśli zdecydujesz się przechowywać go w lodówce.

Korzystanie z suszonych liści nasturcji

Suszenie liści nasturcji to kolejny sposób na zachowanie pieprznych walorów rośliny. Suszone liście można sproszkować i posypać jedzenie jako przyprawę lub użyć w mieszankach herbat ziołowych, aby ukoić kaszel lub przeziębienie.

Aby wysuszyć liście nasturcji, rozłóż je na tackach suszarki i przetwarzaj, aż będą chrupiące. Alternatywnie możesz rozłożyć je na blachach do pieczenia i wysuszyć w piekarniku w bardzo niskiej temperaturze. Przechowuj gotowe liście w szklanym słoju.

Używanie nasturcji do ochrony ogrodu 

Błędy-Be-Gone! Unikalną cechą tej rośliny jest to, że może pomóc w zwalczaniu mniej pożądanych owadów w twoim ogrodzie. Sadzona w całym ogrodzie nasturcja może delikatnie odstraszać owady, ale jeśli mszyce przejmują kontrolę, wypróbuj ten prosty spray.

Naturalny spray na mszyce

Druk

Składniki 1 uncja liści nasturcji
2 szklanki wody
1 łyżka mydła kastylijskiego w płynie
Plastikowa butelka z rozpylaczem Wskazówki

  • Umieść liście w żaroodpornym pojemniku (takim jak duży słoik).
  • Podgrzej wodę do wrzenia i zalej nią liście.
  • Pozostawić do zaparzenia na 10 minut; następnie odcedź liście.
  • Wymieszaj mydło w płynie i wlej mieszaninę do butelki ze spryskiwaczem.
  • Użyj tej mieszanki oszczędnie, aby pomóc kontrolować inwazję mszyc w twoim ogrodzie.

Ciesz się poznawania słonecznej nasturcji tego lata — zioła, które służy jako sprzymierzeniec zarówno roślin, jak i ludzi.

Aby dowiedzieć się więcej o occie z nasturcji, przeczytaj ten artykuł. A jeśli chcesz stworzyć trochę letniej magii dla dzieci, dowiedz się, jak zbudować żywy fort z nasturcji tutaj.

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US