Spring’s Bitter Tonic Tea with Dandelion Root, Motherwort i Lemon

Święta minęły, nowy rok już za pasem nas. Wielu z nas przyznało sobie podczas zimowego sezonu festiwalowego pozwolenie na spożywanie napojów, bogatej żywności i znacznie większej ilości cukru, niż ma to sens dla osoby. I wszyscy ci ludzie! Przyjaciele, rodzina, współpracownicy, imprezy… łatwo jest poczuć się przytłoczonym po tym, jak minie świąteczny gwar. Gdy nadejdzie styczniowy hit, efekty naszych świętowań i dekadencji odczuwamy ospałymi ciałami i wyczerpanymi nerwami.

Więc co możesz zrobić, aby wrócić na właściwe tory? Mamy kilka miesięcy do wiosny… łatwo utknąć w rutynie przez resztę zimnych, ponurych dni!

Istnieje kilka delikatnych sposobów na powrót do zdrowych nawyków żywieniowych i jaśniejszego umysłu. Najprostszym sposobem jest picie dużej ilości wody, aktywność fizyczna przynajmniej raz dziennie i wspieranie organizmu dobrym jedzeniem. To także doskonały czas na pobudzenie organizmu gorzkim tonikiem.

Robienie herbaty z gorzkim tonikiem

To owocowa herbata z goryczką, która właśnie to zrobi. Jest również pełen witamin, w tym witaminy C, a także ziół znanych z obniżania gorączki. Jeśli czujesz, że możesz mieć „to coś”, co krąży, nalej sobie filiżankę tej herbaty.

Herbata z gorzkim tonikiem

Druk

Składniki

1 część prażonego korzenia mniszka lekarskiego (wskazówki dotyczące zbioru)
1 część skórki z cytryny
1 część serdecznika zwyczajnego (pobierz tutaj)

Kierunki

  • Połącz ze sobą zioła. Przechowywać w zamkniętym słoiku.
  • Użyj 1 łyżki stołowej mieszanki Bitter Tonic Tea na szklankę wody (4-5 łyżek stołowych na litrowy słoik) i pozostaw do zaparzenia na co najmniej 15 minut.
  • Dodaj miód lub słodzik, jeśli musisz, ale także ciesz się goryczką i jej efektami!

Moc gorzkich ziół

Pieczony korzeń mniszka lekarskiego: tonik, środek moczopędny, mistrz żołądkowo-jelitowy, oczyszczający skórę i krew, mniszek lekarski wspierający wątrobę to gwiazda rocka, jeśli chodzi o tonik dla ogólnego zdrowia. Ziemisty, bogaty w minerały mniszek lekarski wspiera cię i wspiera podczas leczenia. Dowiedz się więcej o leczniczej mocy mniszka lekarskiego.

Lemon Peel: Chociaż skórka cytryny jest cierpka, ma również silny gorzki element, który pomaga wątrobie i układowi trawiennemu. Skórka cytryny i zawarte w niej oleje zawierają nawet więcej witamin niż sok i miąższ cytryny. Znana z witaminy C, witaminy A, beta-karotenu, kwasu foliowego, wapnia, magnezu i potasu, skórka cytryny jest dobrym ogólnym tonikiem na zimowe przeziębienia i sezon grypowy.

Motherwort: Wyobraź sobie idealną kochającą matkę, która trzyma cię blisko i pozwala ci się zrelaksować, kojąc twoje serce. Chłodna dłoń głaszcząca twoje rozpalone czoło – to jest serdecznik. Najbardziej znany jako środek uspokajający i tonizujący dla układu sercowego, gorzki pospolity jest zdecydowanie sprzymierzeńcem osób niespokojnych i wyczerpanych.

Odżywiaj się i inspiruj do zmian od wewnątrz dzięki tym gorzkim, ale pysznym ziołowym sprzymierzeńcom.

Szczęśliwego Nowego Roku!

Ten post został napisany przez Amber Shehan, szefową pixie w Pixiesspocket.com. Od ponad 15 lat je rzeczy ze swojego podwórka i parzy je jako herbaty i nalewki. Zdjęcia są dostarczane i chronione prawem autorskim przez Amber Shehan, użyte za zgodą tego bloga.

Referencje

Gladstar, Rosemary. (1993). Ziołowe uzdrawianie dla kobiet. Nowy Jork, NY: Fireside.

Zioło, Susun. (1989). Mądrość uzdrawiania. Woodstock, NY: Wydawnictwo Ashtree.

http://www.herbwisdom.com/herb-lemon.html

Gail, Peter. (2011). Wiele korzyści zdrowotnych mniszka lekarskiego. Pobrane z http://www.leaflady.org/health_benefits_of_dandelions.htm.

 

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US