3 przepisy na herbatki ziołowe wspomagające płodność, ciążę i poród

Wiele osób interesuje się ziołami podczas zakładania rodziny, ale nie Nie bardzo wiem, od czego zacząć. Nastaw czajnik, ponieważ te przepisy na herbatki ziołowe to wspaniały sposób dostarczania delikatnych, odżywczych ziół, które można bezpiecznie spożywać w czasie ciąży, laktacji i okresu poporodowego.

Zioła pomagają ludziom w ich podróży od próby poczęcia do połogu (i dalej) od wieków. Liane Moccia RH(AHG) jest zielarzem klinicznym specjalizującym się w płodności, ciąży i połogu, a jej ostatni artykuł w The Herbarium zawiera tuzin łatwych i przystępnych przepisów na herbaty ziołowe, które odżywiają i wspierają Cię w rodzicielskiej podróży! W tym fragmencie artykułu podzielimy się kilkoma ulubionymi mieszankami herbat Liane, na których regularnie polega, aby wspierać klientów. Wszystkie zioła w tych przepisach są suszone, chyba że zaznaczono inaczej.

Dzień dobry mieszanka wątroby

Wątroba jest zakładem przetwórstwa chemicznego organizmu i gospodynią domową. Nie tylko metabolizuje nasze hormony, ale także usuwa toksyny z organizmu. Zdrowa, mocna wątroba i regularne wypróżnienia są kluczowe dla równowagi hormonalnej, która pomaga zoptymalizować płodność. Na szczęście możemy skorzystać z ziół alternatywnych i tonizujących, które pomogą zoptymalizować pracę wątroby i wspomóc eliminację produktów przemiany materii i hormonów. Ta pierwsza mieszanka naszych receptur herbatek ziołowych jest przeznaczona do stosowania w okresie przed poczęciem.

Dzień dobry mieszanka wątroby

Zoptymalizuj płodność dzięki ziołom zawartym w tej mieszance ziołowej, które wspierają funkcje wątroby i wydalanie.

Składniki
~ 152 ~ 1 część korzenia mniszka lekarskiego (Taraxacum officinale).
1 część korzenia łopianu (Arctium lappa).
½ części liścia pokrzywy (Urtica dioica).
½ części kawałków kory cynamonu (Cinnamomum spp.).
½ części kłącza imbiru (Zingiber officinale)

Kierunki

  Wymieszaj wszystkie zioła razem i przechowuj je w szczelnym pojemniku w chłodnym i ciemnym miejscu. (Wybierz „część” w zależności od wielkości porcji, którą chcesz przygotować — jedna część może stanowić 1 łyżeczkę lub 1 łyżkę stołową na pojedynczą porcję lub dwie lub 1 filiżankę na większą ilość, aby mieć mieszankę herbaty pod ręką .) 

  Aby przygotować herbatę, połącz w rondlu 2 łyżki mieszanki herbaty i 4 filiżanki (32 fl oz) wody. Doprowadź do wrzenia, a następnie natychmiast zmniejsz ogień i gotuj dalej pod przykryciem przez 20-30 minut, pilnując, aby poziom wody nie był zbyt niski – celem jest uzyskanie 2 filiżanek z herbaty. (Alternatywnie zalej zioła 2 filiżankami wrzącej wody, przykryj i pozostaw do zaparzenia na 1 godzinę.)

  Odcedź i ciesz się.

Imbirowa herbata cytrynowa

Nudności w pierwszym trymestrze to jedna z najczęstszych dolegliwości ciążowych. Kłącze imbiru (Zingiber officinale) jest dobrze przebadane pod kątem łagodzenia nudności i wymiotów w czasie ciąży. Może poprawić powolne trawienie i delikatnie rozgrzać przewód pokarmowy. Chociaż niewielkie ilości są uważane za bezpieczne w czasie ciąży, nie przekraczaj 2 gramów suszu dziennie (Gardner & McGuffin, 2013).

Cytryna (Citrus x limon), choć zwykle uważana za produkt spożywczy, a nie zioło, również odgrywa ważną rolę w tej herbacie. Wiele osób uważa, że ​​kwaśny smak może pomóc zmniejszyć nudności.

Imbirowa herbata cytrynowa

Herbata imbirowo-cytrynowa może złagodzić nudności i wymioty podczas ciąży.

Składniki

½ łyżeczki (0,9 grama) suszonego imbiru (Zingiber officinale) lub 1 łyżeczka świeżego kłącza imbiru, posiekanego lub startego
Sok z ½ cytryny (Citrus x limon)

Kierunki

  Aby przygotować herbatę, połącz 1 łyżeczkę świeżego imbiru (lub ½ łyżeczki suszonego imbiru) i 2 szklanki (16 uncji) wody w rondlu.

  Doprowadź do wrzenia, a następnie natychmiast zmniejsz ogień i gotuj dalej pod przykryciem przez 20-30 minut, pilnując, aby poziom wody nie był zbyt niski – celem jest, aby na koniec pozostała 1 szklanka z herbaty. (Alternatywnie zalej imbir 1 szklanką wrzącej wody, przykryj i pozostaw na 20 minut lub dłużej.)

  Przed wypiciem dodać sok z ½ cytryny.

  Ogranicz do 2 filiżanek herbaty dziennie (w razie potrzeby możesz podwoić powyższą porcję, aby przygotować 2 filiżanki herbaty).

Uścisk nowego rodzica w kubku

W okresie poporodowym ciało przechodzi wiele zmian, podczas gdy nowy rodzic ma wiele wymagań, zarówno fizycznych, jak i emocjonalnych. Ta mieszanka łagodnych środków uspokajających ma na celu pomóc świeżo upieczonym rodzicom w walce ze stresem, energią i nastrojem w okresie poporodowym.

Uścisk nowego rodzica w kubku

Ta mieszanka herbat pomaga w walce ze stresem, dodaje energii i poprawia nastrój w okresie poporodowym.

Składniki

2 części nadziemnych części lipy (Tilia spp.).
1 część kwiatu rumianku (Matricaria chamomilla).
1 część liści melisy (Melissa officinalis).
¼ części pąka kwiatowego lawendy (Lavandula spp.)

Kierunki

  Wymieszaj wszystkie zioła razem i przechowuj je w szczelnym pojemniku w chłodnym i ciemnym miejscu.

  Aby przygotować herbatę, połącz 1 łyżkę mieszanki herbaty z 1 szklanką (8 uncji) wrzącej wody.

  Przykryć i parzyć przez 10-20 minut.

  Odcedź i ciesz się.

  Poświęć trochę czasu na wdychanie aromatu herbaty przed wypiciem, aby w pełni cieszyć się chwilą.

Zamykam… Spragniony Więcej?

Czy jesteś członkiem Zielnika? Wejdź na stronę i sprawdź tę ofertę! ​Znajdziesz jeszcze więcej ulubionych mieszanek, które pomogą zapewnić optymalne odżywienie i wsparcie wątroby podczas próby poczęcia, a także mieszanki na typowe problemy w czasie ciąży i połogu, od zaparć i bezsenności po wspomaganie laktacji i wiele więcej!

Kiedy tam jesteś, możesz także rozpocząć nasze intensywne, Holistyczne podejście do płodności, w którym Liane dzieli się swoją znaczną wiedzą i doświadczeniem na temat naturalnego i holistycznego wspierania płodności za pomocą odżywiania, ziół, suplementów i kwestii związanych ze stylem życia . Otrzymaliśmy tak pozytywną odpowiedź na tę intensywną akcję — nie możesz tego przegapić!

Więcej informacji:
7 produktów spożywczych i ziół, które można dodać do diety w celu odżywienia po porodzie + przepis na odżywczy gulasz
Jak zrobić odżywczą mieszankę herbaty dla kobiet w ciąży ~ 153 ~

PRZYPISY

Gardner, Z. i McGuffin, M. (red.). (2013). Podręcznik bezpieczeństwa botanicznego American Herbal Products Association (wyd. 2). CRC Naciśnij

ABOUT AUTHOR

CATEGORY

FOLLOW US