Przepis na herbatę ziołową dla ofiar pożarów w Kalifornii

Nasze serca kierują się do wszystkich tych, których w jakiś sposób dotknęły ostatnie pożary lasów, które szybko rozprzestrzenił się ostatnio w niektórych częściach Kalifornii. Nie tylko domy są zniszczone lub całkowicie zniszczone, ale życie zostało utracone, a wiele osób i zwierząt cierpi z powodu skutków wdychania dymu.

Wdychanie dymu jest poważnym problemem zdrowotnym, ponieważ może powodować podrażnienie, stan zapalny i zmniejszoną wymianę tlenu w płucach i potencjalnie prowadzić do niewydolności oddechowej, a nawet śmierci (Santos-Longhurst, b.d.). Podczas gdy ratownicy dzień i noc starają się powstrzymać pożary w Kalifornii, skutki powstającego dymu mogą być trudniejsze do powstrzymania niż sam ogień.

Jeśli chodzi o stosowanie ziół w celu podtrzymania organizmu po wdychaniu dymu, istnieje kilka podejść, które można zastosować. Jednym z najprostszych jest wykorzystanie ziół do wspomagania układu oddechowego i nerwowego poprzez picie pysznej, kojącej herbatki ziołowej.

Poprosiliśmy o kilka sugestii zielarzy z Akademii Ziołowej, gdy dyskutowaliśmy o idealnej mieszance herbat dla ofiar pożaru, i oto co oni proponują.

„Dym z pożarów jest tak wysuszający, a zeszłego lata przy pożarach w pobliżu nas stwierdziliśmy, że naprawdę wpływa to na układ nerwowy – moja rodzina czuła się ponura i po prostu wyczerpana. Wygląda więc na to, że mieszanka prawoślazu i lukrecji (dla tych, którzy nie mają problemów z wysokim ciśnieniem krwi) w celu nawilżenia i wsparcia płuc wraz z nerkami, takimi jak lipa, rumianek lub melisa, byłaby prosta i pomocna. Można z tego zrobić herbatę lub syrop do łatwego spożycia”. – Angela Justis

„Co powiesz na połączenie rumianku i melisy dla wsparcia układu nerwowego, dziewanny i pokrzywy dla wspomagania oddychania, prawoślazu i liścia fiołka dla ukojenia? Tak odżywczy, uspokajający, kojący tkanki, wzmacniający drogi oddechowe. – Jane Metzger

Mając to na uwadze, stworzyliśmy idealny przepis, którym możemy się z wami podzielić. W rzeczywistości ten przepis pochodzi z naszego Działu Zdrowia Układu Oddechowego w naszym Średnio zaawansowanym Kursie Ziołowym! Ta jednostka zawiera informacje o układzie oddechowym, o tym, jak utrzymać go w zdrowiu oraz o tym, jak zioła mogą zapewnić wsparcie i równowagę w razie potrzeby.

Herbata na kaszel-B-Gone

Druk

Na podstawie książki Rosemary Gladstar’s Medicinal Herbs: A Beginner’s Guide autorstwa Rosemary Gladstar (Gladstar, 2012).

Dziewanna od dawna stosowana jest przy kaszlu i innych problemach z oddychaniem ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne, przeciwskurczowe i wykrztuśne. Dodatek przeciwskurczowego rumianku, łagodzącego ptasie mleczko i miodu do tej herbaty sprawia, że ​​jest bardzo pomocna w łagodzeniu podrażnionego gardła i suchego kaszlu.

Składniki

3 g kwiatu rumianku (Matricaria chamomilla)
1 g liści i/lub kwiatów prawoślazu lekarskiego (Althaea officinalis)
1 g liści dziewanny (Verbascum thapsus)

Kierunki

  • Użyj około 5 g (0,2 uncji) mieszanki ziół na 355 ml (12 uncji) gorącej wody. Parzyć w przykrytym pojemniku przez 10 do 15 minut. Przecedź przez gazę lub sitko do herbaty, aby usunąć włoski z liści dziewanny. Dodaj dużo kojącego miodu i popijaj na gorąco.

Hojna oferta dla ofiar pożarów w Kalifornii

Czasami, w szczególnie trudnych czasach, takich jak te, trudno jest wiedzieć, jak pomóc. Niestety, nie możemy sprawić, by sytuacja zniknęła, ani naprawić jej w jakikolwiek sposób. W rzeczywistości z trudem możemy sobie wyobrazić spustoszenie, jakie te pożary wywarły na życie dotkniętych nimi osób – tak wielu straciło wszystko, co posiadali, uciekając. Proces odbudowy całych społeczności i życia jednostek nie obędzie się bez dalszych wyzwań.

Dla tych z was, których zdruzgotały pożary, w tych bardzo stresujących czasach łatwo jest zignorować swoje zdrowie, gdy stają się zajęci wszystkim, co jest do zrobienia, ale tylko kilka prostych kroków może pomóc przywrócić równowagę i chronić swoje zdrowie. Akademia Ziołowa wraz z Mountain Rose Herbs chciałaby zaoferować ziołowe wsparcie.

Mountain Rose Herbs oferuje czytelnikom Akademii Herbal i społeczności, które są ofiarami pożarów w Kalifornii, 10% zniżki na zioła sugerowane w powyższym przepisie wraz z wszelkimi potrzebnymi ziołami i zapasami z ich strony internetowej. Ten kupon obejmuje 10% zniżki na cały sklep w witrynie Mountain Rose Herbs, więc rozważ zamówienie innych ziół wymienionych w powyższych zaleceniach, jeśli chcesz wypróbować inne herbaty lub preparaty ziołowe odpowiadające Twoim konkretnym potrzebom. Czekamy również na wszelkie pytania dotyczące stosowania ziół. Mamy nadzieję, że będziemy małą latarnią nadziei i wsparcia w tym najtrudniejszym czasie – jesteśmy tu dla was wszystkich.

Po prostu wypełnij ten formularz, podając swój adres e-mail i adres domowy.

FORMULARZ DLA OFIAR POŻARU W KALIFORNII

Pamiętaj, że jest to system honorowy. Prosimy o wypełnienie tego formularza tylko wtedy, gdy jesteś mieszkańcem Kalifornii w potrzebie!

Nasze myśli są z tobą w potrzebie!

PRZYPISY

Santos-Longhurst, A. (nd). Co zrobić, gdy ty lub ktoś, kogo znasz, mógł wdychać za dużo dymu. Pobrane z https://www.healthline.com/health/smoke-inhalation