Ziołowe lizaki na Walentynki z płatkami róży i różeńcem

Chociaż cukier nie powinien być stałym elementem zdrowej diety, domowe cukierki mogą być wspaniałym sposobem świętować Walentynki bez sztucznych słodzików i barwników, które można znaleźć w typowych sklepowych cukierkach. Róże, głóg i różeniec górski to zioła, które zajmują centralne miejsce w tych specjalnych walentynkowych ziołowych lizakach i wnoszą odrobinę ziołowej dobroci na przyjęcie.

O ziołach

Głóg jest uwielbiany przez zielarzy za to, że jest bliski emocjonalnemu i fizycznemu sercu, więc jest to oczywisty wybór dla tych lizaków, ale możesz być mniej zaznajomiony z ziołowymi zastosowaniami róży i różeńca.

Symbol miłości, płatki czerwonych róż, mają pozytywny wpływ na emocje. Niektórzy nawet uważają zapach róż za afrodyzjak! Rose ma również powinowactwo do zdrowia wątroby.

Rhodiola jest adaptogenem, który wydaje się mieć powinowactwo do serca, a także pomaga zrównoważyć układ rozrodczy zarówno u mężczyzn, jak iu kobiet. Rhodiola jest czasami nazywana różeńcem, ponieważ zapach i smak korzenia przypominają róże.

Hibiskus został dodany ze względu na cierpki, owocowy smak i pomaga nadać gotowym lizakom ciemny, uwodzicielski odcień czerwonego wina. Pomimo tego, że są zrobione z cukru, te lizaki będą miały kwiatowy smak pod pikantnym posmakiem hibiskusa i lekką gorzką nutą, która jest znakiem rozpoznawczym Rhodioli. (Jeśli kiedykolwiek lubiłeś cukierki szanty, znasz ten ziołowy, gorzki posmak, ale nie zbliżają się one nawet do poziomu goryczy szanty!)

Tylko dla dorosłych

Wyjątkowy smak tych walentynkowych lizaków ziołowych sprawia, że ​​są one odpowiednie dla bardziej wyrafinowanych podniebień dorosłych, ale ponieważ zawierają adaptogen Rhodiola, te lizaki nie są przeznaczone dla dzieci. Jeśli jesteś w ciąży, porozmawiaj ze swoim lekarzem i zielarzem przed skorzystaniem z tego przepisu, ponieważ adaptogeny mogą nie być dla ciebie odpowiednie.

Przygotowanie Wywaru Ziołowego

W pierwszym kroku będziesz musiał zrobić wywar z ziół, który będzie płynem używanym w twoich walentynkowych ziołowych lizakach. Ten wywar zostanie sporządzony w procesie dwuetapowym, ponieważ niektóre składniki są lepiej przygotowane jako napar ziołowy, który pomoże zachować ich delikatniejsze smaki i aromaty.

Walentynkowy Ziołowy Odwar z Lizaków

Składniki

1 łyżka sproszkowanych jagód głogu
1 łyżka sproszkowanych owoców róży
1 łyżka sproszkowanego korzenia Rhodioli
1 ½ szklanki wody
1 łyżka płatków róży (dodana w drugim kroku)
1 łyżka suszonych kielichów hibiskusa roselle (dodane w 2. kroku)
Filtry do kawy
Szklana miarka (bezpieczna termicznie)
Sitko siatkowe

Kierunki

  Połącz sproszkowane jagody głogu, korzeń różeńca górskiego i wodę w emaliowanym rondlu i gotuj zioła przez 30 minut. Pamiętaj, aby pozostawić zamkniętą pokrywkę podczas procesu gotowania na wolnym ogniu, aby zapobiec ucieczce smaku i zapachu z wywaru w postaci pary.

  Gdy wywar gotuje się przez 30 minut, zdejmij rondel z ognia i umieść go na trójnogu lub powierzchni odpornej na wysoką temperaturę. Dodaj płatki róży i hibiskusa i zamknij pokrywkę. Pozwól naparowi zaparzać się przez dziesięć minut.

  Podczas zaparzania ziół załóż sitko na termoodporny kubek miarowy. Delikatnie przelej wywar przez sitko do szklanej miarki, a następnie ponownie przecedź przez filtr do kawy.

  Odcedzenie proszków ziołowych z lizaków jest ważne, aby nadać im przyjemną konsystencję. Jeśli chcesz powtórzyć proces ponownie, używając nowej wymiany filtrów do kawy, aby usunąć cały proszek, zrób to.

  Odmierz ⅔ wywaru ziołowego i umieść go w czystym rondlu. Powinno ci wystarczyć, ale jeśli potrzebujesz, możesz dodać trochę wody, aby płyn osiągnął odpowiednią objętość.

Jak zrobić ziołowe lizaki

Wielu naszych czytelników jest zainteresowanych unikaniem syropu kukurydzianego, więc w tym przepisie zaadaptowałem wersję podstawowego twardego cukierka z Food Network, który wykorzystuje krem ​​z kamienia nazębnego zamiast syropu kukurydzianego.

Syrop kukurydziany to cukier inwertowany, który pomaga zachować klarowność i ładny wygląd twardych cukierków (i gładkość w ustach), zapobiegając niepotrzebnej krystalizacji.

Krem z kamienia nazębnego (dwuwinian potasu) jest produktem ubocznym produkcji wina. Stosowany w twardych cukierkach pomaga przekształcić sacharozę – cukier stołowy – w nieco inną formę (glukozę), która jest cukrem inwertowanym, takim jak syrop kukurydziany.

Twarde cukierki z ziołami mogą się pienić podczas gotowania. Uważaj, aby użyć co najmniej 4-litrowego rondla do tego przepisu, w przeciwnym razie cukierki wykipią i zrobią ogromny bałagan!

Aby zamienić swój wywar w walentynkowe ziołowe lizaki, postępuj zgodnie ze wskazówkami poniżej.

Płatek róży i Rhodiola Ziołowe lizaki na Walentynki

Wydajność: do 36 małych lizaków

Składniki
~ 152 ~ 2 szklanki cukru (dla najlepszej konsystencji i klarowności użyj białego cukru)
⅔ szklanki wywaru ziołowego
¼ łyżeczki kremu z kamienia nazębnego
foremki do lizaków i patyczki do lizaków (wystarczające na 36 małych lizaków)
Spray do gotowania
Termometr do cukierków
4 lub 6-litrowy rondel ~ 153 ~
Kierunki

  Lekko spryskaj foremki do lizaków i umieść w nich patyczki. Będziesz musiał działać szybko, kiedy nadejdzie czas na wylanie cukierka.

  Połącz ziołowy wywar, cukier i krem ​​z kamienia nazębnego w rondlu.

  Na średnim ogniu mieszaj, aż cukier się rozpuści.

  Zwiększ ciepło do średnio wysokiego. Nie mieszaj, czekając, aż temperatura osiągnie 310 Fahrenheita. Przypomnienie: Ziołowe twarde cukierki mogą się pienić podczas gotowania, więc uważaj i bądź ostrożny!

  Gdy tylko osiągnie odpowiednią temperaturę, zdejmij patelnię z ognia i napełnij foremki na cukierki.

  Wyjmij lizaki z foremek po 20 minutach (lub gdy całkowicie ostygną) i zawiń je pojedynczo, aby chronić je przed wilgocią. Jagody głogu mają wysoki poziom pektyny, która sprawi, że lizaki będą bardziej podatne na zmiękczanie i przyciąganie wilgoci, więc te cukierki najlepiej zjeść natychmiast lub w ciągu jednego lub dwóch dni.

Nawet dorośli potrzebują od czasu do czasu smakołyku i trudno się pomylić z rozweselającymi serce roślinami, które ozdobią domowe cukierki! Walentynkowe ziołowe lizaki z płatkami róży i różeńcem to świetny sposób na czerpanie przyjemności z tworzenia odrobiny ziołowej magii dla siebie i ukochanej osoby w te walentynki!